Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 12:19:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Větrání 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Větrání
Zajímal by mě názor pěstitelů orchidejí v bytě,jak větrají. Mám sice pěkné okno s parapetem 40cm, kam se něco vejde, je to ložnice,kde se netopí,ale vede tudy komín,takže je tu kolem 18-20st. Jelikož mám sama ráda chladno,ráda bych větrala,ale pořád sundavám orchideje dolů, manžel kroutí jen hlavou.Jedná se mi o zimu, v létě je to v pohodě..
Díky za názory
Věra


ned 03. led 2010 20:38:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Větrání
Mám všechny orchideje na parapetech oken a např. v kuchyni mám pořád přes den otevřenou ventilačku i v mrazech. Mám tu oncidia, colmanaru, encyclii a se studeným vzduchem, který tu proudí se vyrovnaly bez problémů. Akorát na Vandy a Ascocendy neotvírám přes zimu vůbec.


ned 03. led 2010 21:46:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. zář 2008 15:19:34
Příspěvky: 48
Bydliště: Holíč, SR
Příspěvek Re: Větrání
Ja som si dala urobiť na nové okná ventilačky na obidve okenné krídla, lebo keď otvorím ventilačku iba jednu, tak z boku fúka na orchi, ale ak otvorím obidve naraz, tak nefúka a vetrá sa! No veď čo by som neurobila pre moje krásky ;)


ned 03. led 2010 22:52:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Větrání
Já to řeším taky sundáním rostlin na intenzivní vyvětrání a v mezičase proženu vzduch ventilátorem. V ložnici, kde je zima a vlhko je puštěný přes časovač několikrát denně a zdá se, že to docela dobře funguje.


ned 03. led 2010 23:02:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Větrání
Já mám právě někde plastová okna,v ložnici jsem si na to specielně nechala velký parapet,ale ráno odjíždím v 5.30 a vracím se v 16.15 trochu problém,,,,ale nevzdám se.Ale po zkušenosti říkám,že dřevěná stará okna mají něco do sebe a nechce se mi ten zbytek ,který mám předělávat na plastová z tohoto důvodu...


pon 04. led 2010 8:16:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Větrání
Tak si tam dej ten ventilátorek přes úplně obyč analogové spínací hodiny a bude ti to větrat jak chceš rozproudí a ochladí vzduch docela dobře.


pon 04. led 2010 23:40:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Větrání
Katko, víš asi o čem mluvíš, mohla bys mi prosím, taky poradit jak to posmontovat dohromady a jak se to správně jmenuje abych v prodejnách nevypadala jak totální debil, protože většina prodavaček ( a i ve specializovaných prodejnách) na mě hledí jak na troglodyta, když jim začnu vysvětlovat, cože bych to jako chtěla :D


úte 05. led 2010 16:13:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Větrání
Celkem nic na tom není . V Baumaxu jsem koupila před sezónou nejlacinejší malý pokojový ventilátorek a tohle jsou ty spínací hodiny, co mám: http://www.elektro-paloucek.cz/spinaci- ... ebddbebe37
(to je první odkaz, co jsem našla, jen pro iustraci) nastaví se na nich otáčením kolečka výchozí čas a zamačkáváním "paciček" černého lemu si nastavíš, kdy chceš aby se to zaplo - jeden dílek je cca 15 minut. Takže do zásuvky přijdou nejdřív hodiny a do nich ventilátorek. Mám ho na stolku asi 150-200cm od okna, aby na kytky vysloveně nefučelo, ale proudil vzduch, musí se to vyzkoušet podle výkonu ventilátorku. Fouká to přes den asi á2-3hodiny na půl hoďkya vypadá to, že to docela dobře funguje. Pokud by ti šikovný kutil přepojil třeba větráček od počítače přes trafo, tak ho můžeš dát rovnou ke kytkám.


úte 05. led 2010 23:18:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Větrání
tak děkuju, poohlédnu se u nás a dám vědět jak jsem dopadla.


stř 06. led 2010 17:24:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron