Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:05:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Průhledné květináče 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
Nechtěla jsem reagovat ;) ,ale myslím že Hubi12 by si už možná teď dal raději pár facek -než sem to foto dal. :mrgreen: Je to ale dárek vyrobený vlastním umem.A to se cení . Já bych to tak neodsuzovala. Kdo pěstuje orchideje postupně se sám dopracuje k jiné nejjednodušší verzi v které rostlina bude dobře růst. Já bych sklo rozbila takřka okamžitě , jsem slon. Trošku se mě zdá ten substrát na Phalaenopsis nějak moc jemný(kytka tam ale nebude dlouho -musí tam být zasazená krátce) Když stojí květináč s rovným dnem v těch kamínkách , kde předpokládám bude voda může to nasávat dovnitř. To nebude dobrý pro kořeny.Další otázkou je jak je stůl daleko od okna . Přiznávám že i já ještě stále sázím do misek atd. který se mě líbí tvarově.


sob 26. úno 2011 19:09:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 18. úno 2011 14:40:29
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
HAKI píše:
Nechtěla jsem reagovat ;) ,ale myslím že Hubi12 by si už možná teď dal raději pár facek -než sem to foto dal. :mrgreen: Je to ale dárek vyrobený vlastním umem.A to se cení . Já bych to tak neodsuzovala. Kdo pěstuje orchideje postupně se sám dopracuje k jiné nejjednodušší verzi v které rostlina bude dobře růst. Já bych sklo rozbila takřka okamžitě , jsem slon. Trošku se mě zdá ten substrát na Phalaenopsis nějak moc jemný(kytka tam ale nebude dlouho -musí tam být zasazená krátce) Když stojí květináč s rovným dnem v těch kamínkách , kde předpokládám bude voda může to nasávat dovnitř. To nebude dobrý pro kořeny.Další otázkou je jak je stůl daleko od okna . Přiznávám že i já ještě stále sázím do misek atd. který se mě líbí tvarově.


Je fakt že toho lituji že jsem sm vložil fotky, jsem laik a tady vidím že všichni jsou odborníci. Orchideje pěstuji ca 5 let a v těchto květináčích asi 3 roky a vždy mi vykvetly. Kupuji většinou odkvetlé rostliny v Obi a pak si je doma přesadím a vždy kvetou.


sob 26. úno 2011 19:49:44
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
To jo, já Vám to také neodsuzuji, jen bych si to nedovedl představit u sebe. Já se snažím většinu svých rostlin přemontovat na podložku (kůra černého bezu), ale některé samozřejmě nejdou, ale potřebuji s nimi denně manipulovat (zkoumat, prohlížet, kontrolovat, těšit se a občas i něco nenechavýma prackama ulomit :lol: ) a tak si nedovedu představit, jak zvedám denně okolo padesáti akvárií a tři minuty s každým kroutím a zkoumám. :mrgreen: Je to tak na tři kytky na aranžmá a aranžmá mě nebere. Kytky mám jako koníček, ne jako doplněk bytu....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 26. úno 2011 20:44:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
já si zase vůbec nemyslím, že by se měl Hubi12 fackovat. Nevidím k tomu důvod.
Vidím u některých lidí jak mají navnímáno, že pokud napíší, očekávají kladné (souhlasné) reakce. Ale od toho diskuse není. Když vložím příspěvek, musím počítat i s negativní reakcí, nesouhlasem, protiargumentem a podobně. A vůbec na tom nevidím nic špatného.
Pokud jde o mě, v postatě jsem chtěla říct totéž co Olaw, možná jsem se vyjádřila nemotorně. Skleněné květináče jak tu byly prezentovány neodsuzuju, ale pro mé pěstování jsou prostě nevhodné z výše uvedených důvodů.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


sob 26. úno 2011 22:21:53
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
Hubi12 píše:
HAKI píše:
Nechtěla jsem reagovat ;) ,ale myslím že Hubi12 by si už možná teď dal raději pár facek -než sem to foto dal. :mrgreen: Je to ale dárek vyrobený vlastním umem.A to se cení . Já bych to tak neodsuzovala. Kdo pěstuje orchideje postupně se sám dopracuje k jiné nejjednodušší verzi v které rostlina bude dobře růst. Já bych sklo rozbila takřka okamžitě , jsem slon. Trošku se mě zdá ten substrát na Phalaenopsis nějak moc jemný(kytka tam ale nebude dlouho -musí tam být zasazená krátce) Když stojí květináč s rovným dnem v těch kamínkách , kde předpokládám bude voda může to nasávat dovnitř. To nebude dobrý pro kořeny.Další otázkou je jak je stůl daleko od okna . Přiznávám že i já ještě stále sázím do misek atd. který se mě líbí tvarově.


Je fakt že toho lituji že jsem sm vložil fotky, jsem laik a tady vidím že všichni jsou odborníci. Orchideje pěstuji ca 5 let a v těchto květináčích asi 3 roky a vždy mi vykvetly. Kupuji většinou odkvetlé rostliny v Obi a pak si je doma přesadím a vždy kvetou.

Je mi líto, že ty reakce vyzněly jako nesouhlas, tak to asi není. Všichni hned začnou posuzovat ze všech hledisek, která je zajímají. Ale to přece neznamená, že je to špatně. Pokud ti v tom kytky jsou a navíc to hezky vypadá, není co řešit. Ale pro 50 a více kytek je to trošku nepraktické :P Tak se nezlob, není to žádné odsouzení, pokračuj dál, obrázky dávej, jsme zvědaví na všechno, co se těchhle kytek týká.


ned 27. úno 2011 19:41:14
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
Hubi12,povětšinou se tady na foru každý nějak vyjádří k tomu ,co vidí.Zdenka to napsala výstižně a myslím,že dobře.Tak ničeho nelitujte a zůstante tady s námi a až vám něco hezkého pokvete tak se podělte... :P


ned 27. úno 2011 20:18:30
Profil

Registrován: pát 18. úno 2011 14:40:29
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
přidávám fota jak kvetou, již po třetí a ta úplně vlevo se rozmnožila, má na boku novou rostlinku. Tak do mě:-)


Přílohy:
P2280050.JPG
P2280050.JPG [ 107.75 KiB | Zobrazeno 4499 krát ]
P2280049.JPG
P2280049.JPG [ 102.98 KiB | Zobrazeno 4499 krát ]
P2280048.JPG
P2280048.JPG [ 105.02 KiB | Zobrazeno 4499 krát ]
pon 28. úno 2011 21:19:59
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
A můžete se nějak rozepsat o pěstování? Vypadá to opravdu tak, že nemají odtok, takže by se to opravdu blížilo semihydroponii. Jaký máte substrát, jak dlouho vydrží a jak rychle vysychá? Dík za info


pon 28. úno 2011 21:24:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
pěkně kvetou, je vidět, že se jim daří. Teď už vím, že dno mají z polykarbonátu a jsou tam odtokové díry. Jako okrasné květináče na okno to je moc pěkné, neruší to pohled na kytku jako takovou. Tak to bylo trochu chvály :D
Musím se ale přiznat, že pro mě také praktické nejsou. Když pominu množství rostlin a nechala bych si je jen na některá okna, stejně bych měla šílenou spotřebu. Mě každou chvíli něco spadne.... naštěstí plasťáky to většinou vydrží.


pon 28. úno 2011 21:28:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Pruhledné květínače
Ten šestihrannej je supr


pon 28. úno 2011 21:29:34
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: