Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 14:33:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další
 Stavba skleníku 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Na snímcích to vypadá docela veliké. Jen mě napadlo v souvislosti s tou čerstvě spadlou střešní konstrukcí nad sportovní halou jestli je to dostatečně odolné vůči sněhu, větru a kroupám. Na snímcích ta konstrukce vypadá hodně lehce. To je má profesní deformace :lol: . Mám totiž SPŠ-stavební a v tomto oboru se pohybuji celý život.


pon 16. led 2017 19:34:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stavba skleníku
To sklo je dohodne silné 6,,já když napadne sníh tak ho smetavam kvůli světlu,to je v pohodě,spis kdyby se dal makrolon zespoda co by to udělalo


pon 16. led 2017 20:23:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Zásadní problém je, že nebyl respektován při stavbě sklon skleníku. Ten je dán nějakým úhlem kdy voda ze skel nekape ale po skle stíká. Už si nepamatuji kolik to má být stupňů. Teď už je pozdě bycha honit. Na druhé straně někdy prostě sklon z nějakého důvodu udělat nelze. Všechny dodatečné opatření jsou málo účinná. Tady neporadím ale silná UV stabilizovaná bublinka hladká z obou stran by trochu pomohla. Při velkých mrazech je to málo účinné. Kdo má čas a střecha skleníku je přístupná ze země tak je nejlepší na noc rozrolovat rohož vyrobenou z rotaflexu a zašitou do folie. Ráno zas srolovat. Když je -20 se to rozhodně vyplatí. :P


pon 16. led 2017 21:13:44
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Nevím z čeho máte tu střešní konstrukci. Pokud je železná tak jsem někde viděl i igelitovou folii připevňovanou na silnější magnety. Po igelitu voda steče k bokům a nekape mezi rostliny.


úte 17. led 2017 7:37:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Takže nový skleník stojí v prostoru zahrady kde není z žádné strany chráněn před nepřízní počasí. Okna tam netěsní jak píšeš je bez možnosti vytápění? .A teď tam nějaké orchideje jsou?Asi jsem to Věrko celé popletla a myslela jsem, že strhnete starší skleník u domu a postavíte nový fortelnější . ;)


úte 17. led 2017 7:41:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Děkuji za rady, ....
Virensi - to můžu až budu doma,ale i tak je to možné uvidím co na to manžel
Haki- to bych ráda,ale manžel má jedny ruce, ten v prostoru byl starší, tak ho předělal , tady u baráku by to chtělo úpravu taky,ale nejdříbv promyslet jak na to......


úte 17. led 2017 8:06:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Stavba skleníku
V roce 1989 jsem po dlouhých přípravách zahájili stavbu nového skleníku na kaktusy a jiné sukulenty s vitínou na orchideje. Rozměry základů 4,5x7 m.
Dvojité zasklení s doporučovanou mezerou 4 cm. Skla jak se říkalo helios 45 x120/140 cm konstrukce z Tprofilu, spodní sklo do suříkového tmelu, pak elektrikářská lišta 4 cm a druhé sklo na silikon, spoje přeplátované pásem sklobitu a profilem z Zn plechu.
V roce 1997 po povodních se objevil laciný Makrolon 10 mm, tak jsem několik tabulí koupil, dutinky se sice musely od bahna vymýt, ale co bylo to za pár šestek.
Sundal jsem horní sklo a na jeho místo naistaloval makrolon. Vcelku dobrá kombinace na zimu, ale v létě, jak se do toho opře Slunce, tak v meziprostoru vzniká peklo na Zemi. A horko je i ve skleníku. Bez zelené stínovky to přes léto nejde.
Takže co s tím, izoluje se od studené strany, takže karbamát vevnitř způsobí, že tam meni ním a sklem bude větší zima , v podstatě to bude nasávat teplý vlhký vzduch a kondenzát někam poteče, sice ne do kytek, ale někam.
Kdysi jak mrzlo jsme dávali na skleník koberce, to s tou izolací v igelitu není špatný nápad.


úte 17. led 2017 20:37:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Díky za poznatky, jen doplním,že to chladno tam chci zachovat, všechny chladné orchideje ni tam krásně vykvetou.........Věra


stř 18. led 2017 9:11:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stavba skleníku
samamalo: Takže Vy máte také kaktusy? Já stavěl kakt. skleník ještě za komunismu. Sedlový polozapuštěný skleník. Vše jsem tehdy dělal sám. Od základů přes konstrukci svařování, nátěry i zasklívání. Pouze s elektroinstalací mi pomáhal elektrikář. Stálo mě to celé asi 10000,- kč a jeden rok práce. Skleník 30m2, jednoduše zasklený. Uvnitř parapety s pozinkovanými mísami na stolech. Topení Ústřední napojené na barák. Celé to bylo za čtyři platy. V létě se to dobře chladí a na zimu to vykládám obyčejnou igelitovou fólií kvůli zateplení a proti zakapávající vodě. Tenkráte jsem to stavěl při zaměstnání. Dnes bych to určitě za čtyři platy neudělal a při zaměstnání sám také ne. Naštěstí vše už stojí. ZZ jsem dělal před několika roky. 10m2, borová okna, trojité zasklení na bocích a dvojité ve střeše. Základy, obklady, topení a elektřinu jsem dělal sám a firma na to pak osadila prosklení a měděnou klempířinu za 220 000,-kč. Celkem mě to vyšlo na 300000,-kč a asi tři týdny práce. Znovu už bych to zažívat nechtěl.


stř 18. led 2017 17:02:05
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Je to mnohem horší, Pachypodia, adenia, Bursery, Commiphory, Operculicarie, cykasy, masožravky, azalky satsuki a k tomu ještě chodím do práce. No děs. Nevím, jak se mi to mohlo vymknout z kontroly.


pát 20. led 2017 18:24:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: