Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:21:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
 Stavba skleníku 
Autor Zpráva

Registrován: stř 13. čer 2018 9:12:27
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Tahle diskuse zní zajímavě- už jste se k něčemu dopátral? Není možné, že byla kvůli tvrdší zimě silnější sněhová přikrývka? (resp. vůbec nějaká oproti žádné?). Obecně by měl sníh poměrně dobře izolovat, takže by sněhová vrstva na skleníku mohla snižovat náklady na vytápění- i když jen za určitých okolností a navíc by sníh nesměl hned vlivem topení roztát.


úte 19. čer 2018 12:37:20
Profil

Registrován: úte 19. čer 2018 12:40:16
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Zdravím, docela mě zajímá to vytápění skleníku- nemůžete mi poradit, jak jej máte řešené a jak jste s ním spokojený? Topím dřevem z vlastního lesa + přimíchávám zbytky řepky z místního JZD, takže by mi nevadilo, kdybych protopil o něco víc, ale rád bych měl skleník napojený. Mám obyčejný polykarbonátový skleník z klasického polykarbonátu 4 mm a jsem přesvědčený, že by ztráta energie byla opravdu velká. Na drouhou stranu by měl mít ten polykarbonát údajně lepší tepelnou izolaci, než klasické sklo, tak nevím.


úte 19. čer 2018 12:49:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Radek52 píše:
Zdravím, docela mě zajímá to vytápění skleníku- nemůžete mi poradit, jak jej máte řešené a jak jste s ním spokojený? Topím dřevem z vlastního lesa + přimíchávám zbytky řepky z místního JZD, takže by mi nevadilo, kdybych protopil o něco víc, ale rád bych měl skleník napojený. Mám obyčejný polykarbonátový skleník z klasického polykarbonátu 4 mm a jsem přesvědčený, že by ztráta energie byla opravdu velká. Na drouhou stranu by měl mít ten polykarbonát údajně lepší tepelnou izolaci, než klasické sklo, tak nevím.

já mám skleníček jen na léto na balkoně, ale mám tam 4mm polykarbonát a troufám si říct,že to v žádném případě nestačí na zimní provoz. Co tak čtu tak se běžně užívá 16mm a klidně i 20 nebo 25mm. Hlavně ta 4 je tak slabá, že to prorazí i kroupy.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


úte 19. čer 2018 17:17:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, kdo máte zkušenosti se skleníkem z polykarbonátu: Řešili jste někdo rozbití kroupami?
Koupil jsem právě na skleník sedmistěnné desky 25 mm. Rovné komůrky. Lepší by asi byla struktura M pro lepší tuhost a izolaci. Také by asi byla vhodná oboustranná UV ochrana při otevřených oknech. Pokud máte chuť, podělit se o zkušenosti. Jaké jsou?


stř 30. čer 2021 18:13:23
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Čert píše:
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, kdo máte zkušenosti se skleníkem z polykarbonátu: Řešili jste někdo rozbití kroupami?
Koupil jsem právě na skleník sedmistěnné desky 25 mm. Rovné komůrky. Lepší by asi byla struktura M pro lepší tuhost a izolaci. Také by asi byla vhodná oboustranná UV ochrana při otevřených oknech. Pokud máte chuť, podělit se o zkušenosti. Jaké jsou?

Já mám polykarbonát více jak 20 let jednoduchou desítku, protože tenkrát toho moc nebylo. Vícevrstvé ale zase snižují světlo. Co se týká krup, tak běžné to má vydržet a ty velké holt neudrží nic. Kroupy se ale vyskytují hlavně v létě a v tu dobu mám na povrchu makrolonu stínící 70% sítě, které ty kroupy utlumí, takže škodu nenapáchají. No golfové míčky by to asi také nezadrželo.


čtv 01. črc 2021 8:42:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Míra: Díky za reakci. Tak to jsou skvělé zprávy. Pokud vydrží 20 let, budu spokojen. Asi záleží taky dost na kvalitě. Neměla by to být žádná Čína... tak snad jo. Pravda je, že sedmivrstvá 25 má propustnost světla jen 54%. Tepelně izolační vlastnosti v podstatě shodné s dvojsklem. Stínící sítě věřím, že před kroupami pomohou. Jen si říkám, jestli nebude pod 70% sítí světla moc málo. Ale pokud třeba rostliny neletníte venku a je potřeba skleník uchladit asi jiná volba stejně není. No bude to chtít prostě všechno odzkoušet.


čtv 01. črc 2021 10:42:56
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Čert píše:
Míra: Díky za reakci. Tak to jsou skvělé zprávy. Pokud vydrží 20 let, budu spokojen. Asi záleží taky dost na kvalitě. Neměla by to být žádná Čína... tak snad jo. Pravda je, že sedmivrstvá 25 má propustnost světla jen 54%. Tepelně izolační vlastnosti v podstatě shodné s dvojsklem. Stínící sítě věřím, že před kroupami pomohou. Jen si říkám, jestli nebude pod 70% sítí světla moc málo. Ale pokud třeba rostliny neletníte venku a je potřeba skleník uchladit asi jiná volba stejně není. No bude to chtít prostě všechno odzkoušet.

70% stínění je přes léto naprosto akorát, protože i když rostliny e to ne všechny letním, tak v husté koruně magnolie mají světla stejně jako
v hustém šeříku a to ještě zastíněném albízií.


čtv 01. črc 2021 15:33:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Moje zkušenosti- na klasický skleník z pařeništních skel mám shora šrouby přitažený 1cm tříkomůrkový polykarbonát včetně svislých partií. Skleník je zapuštěný 60 cm, podzemní část mimo nosné sloupky izolovaná 5 cm polystyrenem. Podlahová plocha je 10 čtverečních metrů, vytápění teplovzdušným ventilátorem, 2 kw stačí i v mrazech. Platím asi 5000 ročně, teplota kolem 20 stupňů. Přes skleník je přetažená o,1 mm PE folie kvůli znečištění. Problémy jsou v létě, polykarbonát propouští infračervené záření, sklo ho pohlcuje a silně se zahřívá. Na slunci ani dva střední ventilátory při otevřených dveřích a asi 50% stínění neudrží teplotu na vrcholku pod 35 stupňů a na stolech je tak 26.


čtv 01. črc 2021 22:54:42
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Stavba skleníku
Moje zkušenosti- na klasický skleník z pařeništních skel mám shora šrouby přitažený 1cm tříkomůrkový polykarbonát včetně svislých partií. Skleník je zapuštěný 60 cm, podzemní část mimo nosné sloupky izolovaná 5 cm polystyrenem. Podlahová plocha je 10 čtverečních metrů, vytápění teplovzdušným ventilátorem, 2 kw stačí i v mrazech. Platím asi 5000 ročně, teplota kolem 20 stupňů. Přes skleník je přetažená o,1 mm PE folie kvůli znečištění. Problémy jsou v létě, polykarbonát propouští infračervené záření, sklo ho pohlcuje a silně se zahřívá. Na slunci ani dva střední ventilátory při otevřených dveřích a asi 50% stínění neudrží teplotu na vrcholku pod 35 stupňů a na stolech je tak 26.


čtv 01. črc 2021 22:57:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2020 22:26:09
Příspěvky: 52
Příspěvek Re: Stavba skleníku
mácha píše:
Moje zkušenosti- na klasický skleník z pařeništních skel mám shora šrouby přitažený 1cm tříkomůrkový polykarbonát včetně svislých partií. Skleník je zapuštěný 60 cm, podzemní část mimo nosné sloupky izolovaná 5 cm polystyrenem. Podlahová plocha je 10 čtverečních metrů, vytápění teplovzdušným ventilátorem, 2 kw stačí i v mrazech. Platím asi 5000 ročně, teplota kolem 20 stupňů. Přes skleník je přetažená o,1 mm PE folie kvůli znečištění. Problémy jsou v létě, polykarbonát propouští infračervené záření, sklo ho pohlcuje a silně se zahřívá. Na slunci ani dva střední ventilátory při otevřených dveřích a asi 50% stínění neudrží teplotu na vrcholku pod 35 stupňů a na stolech je tak 26.


Též děkuji za reakci. Nad zateplením skleněného skleníku jsem také původně přemýšlel, ale nakonec jsem ho zboural a stavím nový... Ta spotřeba mi nepřijde vůbec závratná, navíc pokud Vám teplota neklesá moc pod 20 stupňů. Já budu mít plochu podlahy 20 metrů, nadzemní část 2 metry, podzemní 1,7 metru a též 5cm polystyren. Rozdělení na studenou, temperovanou a mini teplou část kde neklesne teplota pod 16. Vytápění v rámci času dřevem v krbovkách. Jinak dočasně elektrika, později snad teplovod z domu. Pokud se kromě nákladů na dřevo dostanu do 10ti tisíc, byla by to paráda.
Uchlazení v létě mě předem trochu děsí, ale snad to půjde. V podstatě celá střešní část půjde zvednout motory 1 metr nahoru + ze severní strany budou hned nad zemí větší okna. Pod zem k podlaze pak přivedeny dvě šachty s ventilátory průměru 25 cm. Myslím, že bude při vedrech také účinné vysokotlaké rosení v součinnosti s odtahem. Popisuje na stránkách Aleš Dvořák.
Ta folie proti znečištění mě zajímá. Tu pak časem měníte? Mohl by jste mi na ní poslat odkaz?


pát 02. črc 2021 6:30:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron