Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 5:57:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: letnění
to Virens:prosim te,tos tech 200 Vand pestoval pro nekoho nebo jen tak pro sebe?A mas nejake modre-ja bych si od tebe treba nechala nejakou poslat,nejradsi s vyhonem,pac me nikdo na Zivou exotiku apod.do Prahy nedoveze a jestli nedopadne Lukscheiter v Chotci,tak mam pech-Ivanek ma v nabidce jen fialovo-modrou a je hodne do fialova-kamoska na ni jukla v Olomouci.Brigita od nej v Pa dosly 3 a jedna mela mnesi vyhon a druha obrovsky a dosly v poradku na Slovensko a krasne-poslala mi foto.Tak at vam to vsem roste a kvete a mame hezky teplo,pac to holkam svedci.


ned 09. kvě 2010 12:26:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: letnění
Já teda neměla tolik Vand jen jednu :D a je pravda, že nemůžu říct, že by jí to letnění prospělo možná kdyby byla venku minimálně půl roku v teplém počasí, jinak udělala to, že se nachystala na květ , já ji přenesla domů, protože už byla zima (konec léta) a taky konec květu a blbec jsem to tak udělala 2x letos mám venku jen Cymbo a Zygo a nic jiného nevytahuji, došla jsem ke stejnému názoru jako pánové, že to na ty dva možná tři měsíce ty kytky akorát rozhodí, ale moc přínosu to nemá, nepřirůstají nějak víc než doma a navíc ty teplotní šoky co některé potřebují ke kvetení zažijí i na tom parapetu, takže já už taky letos neletním.


ned 09. kvě 2010 13:10:44
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: letnění
Danicka píše:
to Ma-ja: ja myslim ze Zygu flekati listy u vicero lidi.Mne u tech starych pahliz normalne opadaji listy,ale ponevadz narostou nove hlizky,tak to take neresim.Zrovna dneska jeden list zezloutl.Kdy hodlas dat orchidky ven.Loni jsem je davala nejak koncem dubna,ale zatim je zima.Tak jim kazdy den slibuju at se tesi,ze pujdou brzy ven.

Danička - dám je ven až po zmrzlých, dneska brzy zrána byly jen 3 stupně a tak to ještě vydrží. Já mám zygo bez fleků jenom než ho dám ven. Pak stačí pár deštíků a je to. Ale nevadí, zase spolehlivě kvete a tak mu to svědčí.


ned 09. kvě 2010 19:27:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: letnění
to Danicka,
vandy jsem před 35 lety koupil na řez. Tvořili v té době ekonomický základ skleníku. Byl o modré květy velký zájem a já blbec jsem uvěřil propagandě a koupil do dvou let květuschopné rostliny (internet nebyl). Po deseti letech
jsem jásal když první začínaly kvést. Bohužel, třikrát zkracované rostliny
s květy nevalné úrovně , prorostlé do sebe mohutným kořenovým systémem a vysící tak, že nešlo do skleníku ani prolézt jsem před dvěma lety nekopromisně vytrhal ze skleníku a hodil na oheň. Letos si koupím několik kvalitních rostlin jen pro potěchu duše.


ned 09. kvě 2010 19:34:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: letnění
Ne vždy záměry vyjdou, nejen s rostlinama :?
Taky se do strkání kytek ven neženu zatím mají čas.


pon 10. kvě 2010 15:45:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. pro 2009 13:48:53
Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: letnění
Nevíte někdo náhodou jak říkají LETNĚNÍ v angličtině? Brouzdám na fórech a nikde na nic nemůžu narazit.


sob 22. kvě 2010 21:08:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: letnění
Nancy píše:
Nevíte někdo náhodou jak říkají LETNĚNÍ v angličtině? Brouzdám na fórech a nikde na nic nemůžu narazit.

spíš bych hledala výraz jako -v létě dát ven, do zahrady,na balkon apod.


sob 22. kvě 2010 22:35:11
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: letnění
A v tom, je ta čeština tak krásná. Anglicky neumím, česky jen málo, ale vím, že to rozhodně není tak primitivní jazyk, jako angličtina.
Summering.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 22. kvě 2010 23:49:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. pro 2009 13:48:53
Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: letnění
Ale jo, pod tím SUMMERING se něco najde, ale moc toho není. Tak jsem myslela, jestli na to nemají ještě nějaké jiné tajné heslo. Asi ne ;)


ned 23. kvě 2010 7:30:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: letnění
A co "outdoor orchids culture" ? :mrgreen: nebo spíš "outdoor culture of orchids".


ned 23. kvě 2010 9:25:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: