Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 12:46:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 458 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Další
 Vitrína 
Autor Zpráva

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Vitrína
Věra píše:
Ještě bude problém sehnat nějaký vhodný stolek.....


Věro koukni tady: http://home.wanadoo.nl/v.a.kroon/terracom/main.htm Je to stránka o teráriích, ale inspirace je tam dost a dost

_________________
www.jurasu.cz


pon 24. srp 2009 21:27:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vitrína
Jirko, inspirace je,ale technicky nevím jak to dát dohromady....a anglicky neumím


úte 25. srp 2009 8:24:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Vitrína
Věra píše:
Jirko, inspirace je,ale technicky nevím jak to dát dohromady....a anglicky neumím


Myslel jsem inspiraci pro aranžmá rostlin. A bohužel stránky nejsou v angličtině, ale v holandštině :cry:

_________________
www.jurasu.cz


úte 25. srp 2009 20:15:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vitrína
Jirko,
koukla jsem na to v rychlosti v práci,nemám na prohlížení čas až večer, dnes jsem namáčela orchideje a potřebuji vymyslet jak tu vitrínu usadit, aby to vypadalo hezky,ale nemám na to moc času, takže něco dávat dělat je nemožné, mám pár rostlin,které je potřeba namontovat, zatím je mám v miniskleníčku,tak snad to přežijí.


úte 25. srp 2009 21:15:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Vitrína
to je krásné, také se chystám na vitrínu, ale ještě, že jsem tady našla od tebe Jirko ty stránky...to si to ještě promyslím a inspirací krásných je tam opravdu hodně!! :!:


stř 26. srp 2009 9:07:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vitrína
Ivag, to je moc pěkné,ale já mám pár rostlin,které čekají na přimontování,ale včera večer jsem dostala nápad, že tu elektriku- spínač a jiné věci dám do spodní skříňky, kde provrtám malý otvor a potáhnu to zadek nahoru do teraria.Jsem normální amater a ne technik,pro mě je to šok, když ty rostliny mám zatím v miniskleníčku a už bych je viděla na větvi....


stř 26. srp 2009 9:28:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Vitrína
Věro, to by byl asi i pro mě šok, kdybych jim nemohla co nejdřív poskytnout to co by potřebovaly. Já jsem taky taková, mám vždycky pocit, že pak kvůli mě zahynou.....ale měly by to vydržet když je budeš máčet nebo rosit chvíli ...ve vitríně by se mělo taky nějaký den vytvořit příslušné klima než tam příjdou kytky, no nevím, jen jsem něco takového četla ;) Já bych chtěla tu vitrínu i s vodou, tak tam bych nemohla ze spodu vrtat..myslím si, že světlo bych umístila spíše někde nad vitrínu, spíš provrtala horní část i s umístěním větráčků - shora. Potřebovala bych na ni doma již také pracovat, mám zatím orchidky ve skleníku, ale už se blíží chladno a mám tak málo času....Ve skleníku se jim daří moc dobře, jdou mi krásně druhy botanických orchidejí co mám od jednoho orchidejáře, který je objednává z Brazílie, Vietnamu atd...tak doufám, že se mi to do podzimu taky podaří. Hodně úspěchů.


stř 26. srp 2009 10:52:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vitrína
Jirko,
stránky to je pokoukání,ale fascinuje mě ta voda dole, ale to by mohlo být jak keramzit tak břidlice,ale jak to čistit nebude to zelenat od řas? Spíše ano,poradíš mi?


stř 26. srp 2009 13:13:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Vitrína
Věra píše:
Jirko,
stránky to je pokoukání,ale fascinuje mě ta voda dole, ale to by mohlo být jak keramzit tak břidlice,ale jak to čistit nebude to zelenat od řas? Spíše ano,poradíš mi?


Řasa se bude tvořit pokud na terárium bude svítit hodně světla, je to podobné akváriím. V každém akváriu se řasa vytvoří a musí se čas od času vyčistit. Tady vidím problém v tom, že kytky potřebují mnohem více denního světla než akvárium. S tou elektrikou dávej pozor, raději přívod shora, pokud budeš mít neprůhledné pozadí dá se elektřina vést za vitrínou. U počítačových ventilátorů voda nevadí jedou na 12V, ale u osvětlení už jde o život. Já mám také přívod veškeré elektřiny mimo vitrínu na straně, kde je vitrína postavena u zdi. Jsou to dva kabely jeden 220V na světla, druhý 12V na ventilátory. Kabely jsou bílé, spojené páskou a nejsou skoro vidět. Osvětlení je od vitríny odděleno tenkým sklem (2 mm) aby na zářivky nestříkala voda, ale to už jsem popsal na svých stránkách. Každopádně na elektřinu bacha a určitě máš nějakého kamaráda, který tomu rozumí a rád pomůže. :D

_________________
www.jurasu.cz


stř 26. srp 2009 20:47:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Vitrína
Jirko - ještě musím napsat tobě - tvoje stránky jsou nádherný a poučný!! Málo kdo dá takto do podrobna návod na stavbu a typy rostlin, kterým vitrína vyhovuje. Fakt díky, koukám na ně a nemůžu se odtrhnout, no nechám si to na přečtení na víkend. V každém případě se už vitríny tak moc nebojím a doufám, že se mi stavba podaří a vše pěkně poroste. Mám vždycky špatný pocit když mi něco uhyne, že tomu nerozumím a že kytky trápím....pravda není to často, ale mrzí mě to pak. Jsem taková začátečnice asi 5roků, ale při mém zaměstnání, není tolik času jak bych chtěla. AŤ se daří!


čtv 27. srp 2009 10:15:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 458 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: