Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 0:21:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Catasetum pileatum 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Catasetum pileatum
Přišla jsem si pro radu.
Už delší dobu obdivuji tuto orchidej a chtěla bych si ji pořídit.
Potřebuju nejprve ale zjistit, jestli je reálné, úspěšně ji pěstovat v bytových podmínkách (panelákový byt, všechna okna jižní, takže teplo, dostatek slunce). Máte s ní někdo zkušenosti? Děkuji


Přílohy:
Poznámka: ilustrační foto
ctsm_pileatum.jpg
ctsm_pileatum.jpg [ 46.43 KiB | Zobrazeno 4325 krát ]

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz
sob 01. srp 2009 15:36:43
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
O pěstování Catasetum pileatum v bytě byl článek v poslední Roezlianě. V případě zájmu bych mohl zprostředkovat její odeslání na Vaši adresu. Myslím že pro nečleny Orchideaklubu stojí 50Kč.
Hezký den
Pavel


ned 02. srp 2009 22:33:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Hodně pěknej článek o pěstování kataset byl v roce 2006 ve zvláštním čísle časopisu ČOS - Orchidea. Byl od pana Klímy. Doporučuju. Jinak anglicky psaných článků je plný Internet. Osobně bych si asi do bytu pořídil jinou orchidej.


pon 03. srp 2009 14:15:33
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Asi máte Milane pravdu, už jsem se spojila s jednou paní, která má catasetum pileatum doma v bytě. Dala mi nějaké instrukce, pěstování by neměl být problém. Ten vidím jinde. Kvetoucí rostlina je velkého vzrůstu. A to u mě problém je, takže nakonec od koupě této orchideje asi upustím, byť s lítostí, protože tyto květy mě fascinují. :(

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 03. srp 2009 15:51:05
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Ahoj, mě se tyhle orchideje vždycky taky moc líbily a do bytu jsem si pořídila catasetum tenebrosum. Přivezla jsem ho z Drážďan, květy mu zvadly okamžitě do druhého dne. To mi ještě žádná orchidej neudělala, ale samozřejmě se to může stát, byla zvyklá na skleník...Teď jí stěhuju po baráku,kde jí to bude vyhovovat nejlépe, ale žádná sláva. Pár týdnů jsem jí nechala venku, ale narozdíl od ostatních orchidejí jí ten pobyt moc neprospěl. Nakonec skončila opět vevnitř na parapetu a už jí nikam přendavat nebudu. Kořeny jsou v pořádku, tak doufám že se vzpamatuje....Po těch zkušenostech nevím jestli si ještě nějaké catasetum do bytu pořídím....


úte 04. srp 2009 8:27:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Ivo, ne vše člověk může mít,že? Nemá někdo žlutou nebo jinou Masdevalii na výměnu? Mám 2 oranžové....


úte 04. srp 2009 9:09:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Catasetum pileatum
Ivana:
O Catasetu vím, že květy nevydrží. To je známé. Nevím, jestli je obvyklé, že vadnou do druhého dne, nebo jestli se na té Vaší podepsal transport. Každopádně můžu zjistit, našla jsem paní, která má na C.pileatum sedm poupat, tak až vykvetou, zeptám se, jak dlouho vydržely. Každopádně kdo čeká trvanlivost jako u faleňáků, bude zklamán

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 04. srp 2009 17:11:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: