Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:18:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
 Navazování orchidejí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Navazování orchidejí
Prosím poprvé jsem navazovala orchideje, tak prosím jestli je to trochu dobré, nebo něco špatně a hlavně mi jde o zálivku, rychle to vysychá...
Příloha:
DSC02470.jpg
DSC02470.jpg [ 113.53 KiB | Zobrazeno 13414 krát ]


Přílohy:
DSC02507.jpg
DSC02507.jpg [ 146.7 KiB | Zobrazeno 13364 krát ]
pon 27. dub 2009 18:39:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
To také bude rychle vysychat. Je to zbůsob vhodný spíše do prostor s vysokou vzdušnou vlhkostí (skleníky, vitríny), kdy okolní vlhké klima napomáhá tomu, aby rostliny tak rychle nevysychali a nebo, aby mohli čerpat vlhkost "vzdušnými" kořeny právě ze vzdušné vlhkosti. Zrovna phalaenopsis si myslím, že nebude tento způsob pěstování příliš milovat. Vím, že je to velice atraktivní, ale pěstitel musí uvážit, zda je v jeho silách uspokojit potřeby takto pěstované rostliny. Asi budete muset častěji během dne rosit či ponořit celou rostlinu na nějaký čas do vody. Tak jsem Vám to tu moc neusnadnil, že :?: Přesto Vám přeji, aby se podařilo vychytat tomu mouchy a Vy jste nakonec byla spokojená, jak pěkně to roste. ;) :D

_________________
Ať se daří.


pon 27. dub 2009 19:58:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Díky za odpověď,ale to není Phal. ale Aerangis spiculata, mám je venku ve větraném skleníku,právě je tam dobré klima, horší to bude na zimu.....


úte 28. dub 2009 7:32:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Ta horní kytka vypadá už těď docela dehydrovaně. Rašeliník je asi větší jistota, i kdyžt ěžko říct. Osobně bych volil jiné druhy mechů...než tyhle a pokrýt se může klidně celej klacek, nebo celá strana plátu kůry.....kořeny budou do toho vrůstat. Ve skleníku to jako nevytápěném?:-)


stř 29. dub 2009 7:38:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Karlos, přes léto je mám zatím ve skleníku nevytápěném,ale půjdou někam ven, v zimě musí do domu, popřípadě mám malé akvarium tak bych ho upravila,ale dám na Vaše rady


stř 29. dub 2009 11:06:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věra: teď fakt nevim jak je na tom tento Aerangis z Madagaskaru s nároky na teplotu....nebude tam pro něj zima? Ono je teplo ale za týden bude třeba chladněji......


stř 29. dub 2009 11:57:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Karlos,
používám dešťovku a stejně se mi dělají ty fleky na listech.Jinak spolu s Aerangis je tam Bulbolhylum, co radíš? Jak říkám jsem ve fázi učení a zkoušení...Díky za rady


stř 29. dub 2009 13:08:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
O tom Aerangisu jsem nenašel nic zajímavého, ale pátral jsem přiznám se málo...google určo něco najde. Moje zkušenost je taková, že ve skleníku se samo daj dělat chladnomilné věci uplně perfektně, pak i temperované druhy...asi ne všechny že....Já tam cpu Paphiopedilum insigne, Dendrobium nobile, fimbriatum, farmeri, loddigesii, nobile...nějaké oncidium asi sphacelatum.... ale dávám to tam až po zmrzlých......pokud jde o monopodiálně rostoucí typy jako phalaenopsisy, vandy a ty Aerangisy....tak tam bych měl strach o nižší teploty při ochlazení.....
Minulej rok jsem dával do skleníku obyčejné Achimenesy, a v červnu se počasi zbláznilo a šlo to k pěti stupňům....Achimeny byly samo popálený, i listy dendrobek co rostly na mladých pahlízách to tušim nějaké taky odnesly......už si to přesně nepamatuju. Když mi bylo asi 15 tak jsem blbec zkoušel phalaenopsis ve skleníku a do měsíce bylo po něm.....vyhnil. V srpnu se prostě umí na noc dobře ochladit. Ono ty horské věci samo rostou ve skleníku suprově, i když není vytápěný...když se najde ideální místečko a pěkně se to přestřikuje dešťovkou tak to pak člověku ty kytky dělaj radost a je jasný že v bytě by tu energii nikdy nechytly. Škoda že je ta naše vegetační sezóna tak krátká:-)
Admin bude třeba vědět.............co s Aerangisem.


stř 29. dub 2009 14:46:52
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věrko, Aerangis spcilulata chce teplé až horké podmínky a hodně zastínění, žádné přímé slunce. na skleník se mi zdá ještě hodně brzo, teploty by mu neměly v noci klesnout pod 15 C. Já ho mám doma v květináčku zstíněný ostatníma kytkama a min. jednou denně ho rosím. A prospívá velmi dobře.


stř 29. dub 2009 23:05:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Tak jsem vše vrátila do starých kolejí a dala je radši do květináčků, protože v bytě navázané by to asi neustálo a trpěly by. Jinak ve skleníku mám ještě bublinkovou folii a je tam teplo


pon 04. kvě 2009 6:57:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: