Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:20:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Epifyticky strom v zimnej zahrade 
Autor Zpráva

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Epifyticky strom v zimnej zahrade
Dobry den,
idem prerabat cast zimnej zahrady. Doteraz mam epifyty zavesene na plative. Rozmyslam na nejakym konarom, ci inym sposobom, ako poumiestnovat epifyty.
Tych to maju uz vyriesene, pekne poprosim o fotky kmenov, stromov, bambusovych tyci,hladam inspiraciu....Dakujem.


sob 29. úno 2020 14:53:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Dobrý den.
Nikdo nic nepíše tak začnu. :) Kdybych měla větší zimní zahradu ,strom osázený rostlinami to by se mě strašně líbilo. Určitě by se člověk pěkně vyřádil. Hlavně promyslet jak půjde na kmen slunko. Taky aby si časem rostliny nepřekážely. Bude to zkoušení a zábava na delší dobu. Já bych neváhala jestli máte možnost kmenu dejte se do toho. Taky musí člověk počítat z pravidelným rosením kytky už nepřesunete .Podle velikosti kmenu bude i množství kytek.
Můj kmen je akát před kmenem jsou Stanhopeje takže vlastně není takto dobře vidět. Ale baví mě.


Přílohy:
Poznámka: Akát
IMG_0002.JPG
IMG_0002.JPG [ 197.38 KiB | Zobrazeno 5485 krát ]
pon 02. bře 2020 12:53:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Dakujem za tip.
Ja mam hybridny balkon/zimnu zahradu. Rastliny mam v kadiach s odtokom vody po polievani.Epifyty mam zavesene na pletive, co sa mi velmi nepaci a hladam nejake rozumne ciastocne mobilne riesenie... nakolko ide aj o balkon, mam problem s vlhkostou, aby nevznikla na stenach pliesen, musim odvlhcovat vzduch, preto nechcem montovat na stenu. Skusal som aj retaze zo stropu, na stanhopeje je to super,ale na dorobotiny nevhodne...


Přílohy:
unnamed (27).jpg
unnamed (27).jpg [ 21.14 KiB | Zobrazeno 5471 krát ]
pon 02. bře 2020 14:49:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Tohle je informace z roku 2013 to ještě pořád platí? Původně jsem myslela že máte trochu jiný prostor. ;)

RastoB píše:
Co mam robit s kondenzaciou vody na podlahe a strope v ZZ? Mam zaskleny balkon -zahradu 4x2 m, steny plastove okna,5 komorovy profil, steny uplne v pohode,ale zacala sa mi strasne kondenzovat voda na strope a podlahe? Okrem kvetov manzelka zvykne dat do ZZ aj pradlo na susenie... Co robit s tou vlhkostou? Pliesen sa mi uz vyskytla na jednom mieste...Ako to riesite? Zda sa ki,ze aj inenzivne vetranie nepomaha. Podlaha ani strop nie su zateplene....Dakujem za rady.


pon 02. bře 2020 16:45:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Ciastocne to plati. Balkon je teraz cisto relaxacna zona,manzelka ma susicka pradla. Navyse som ciastocne zateplil balkon, v miestach najvacsieho uniku tepla. Napriek tomu v zime musim pouzivat odvlhcovac vzduchu, ten mi vyriesil problemy s kondenzaciou vody. Taktiez som sa naucil, ze nocna teplota je u mna optimalnejsia okolo 13-14 C, potom je kondenzacia vody vyrazne mensia. Rastliny mam vo velkych kadiach z grow shopu, ktore umoznuju odtok vody po zaliati do zbernej nadoby na zeme. Phragmipedia tieto podmienky velmi odbre akceptuju, katleje horsie.....stale,ale nemam optimalne vyriesene epifyty...hladam riesenia... :D


pon 02. bře 2020 17:34:36
Profil

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Zkuste si udělat,nebo nechat udělat kovovou kostru a navázat na ní kokosové vlákno,nebo kokosovou rohož. Používá se při realizaci zahrad ve velkém svahu proti splavování substrátu. Na stránkách http://www.dike-zahrady.cz - je sice veliká zimní zahrada,ale třeba by jste tam našel inspiraci.


pon 02. bře 2020 20:09:01
Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Epifyticky strom v zimnej zahrade
Jediné řešení zaizolovat strop i podlahu,


pon 02. bře 2020 20:50:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron