Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 10:01:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Osvětlení 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Osvětlení
Tahle se mi výborně osvědčuje: https://www.ledmegrow.cz/led-grow-zarov ... pektralni/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 04. led 2020 17:42:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Osvětlení
Hanko myslím že spíše na výrobce protože typy žárovek jsem měl dva a nefunguje ani jeden. Samozřejmě nechci říkat že všechna Led osvětlení jsou špatná. Prostě jenom moje špatná zkušenost :cry: .

Paphio: No jo, ale to jsou zase ty žárovky co to pak není ke koukání. Již jsem pochopil že co je spektrem vhodné pro kytky pro lidi vypadá jak vchod do bordelu :D. Nějak se úplně kytkám podřídit nechci.


sob 04. led 2020 17:59:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Osvětlení
HAKI píše:
Myslím že si měl spíš smůlu na výrobek. Já ty svoje ledky mám od r.2015 .Protože mě jedna odešla(28W) mám novou60W od července 2019- byla to taková jakoby reklamace. Tak má 2x 60W a 1x28W .Jestli to je to pravé taky netuším ale večer to svítí pěkně. :mrgreen:

Vypadají dobře. Tady bych věřil, že fungují jak mají. 60W , má pěkné žebrování, větší plochu. To fungovat může. Chlazení je důležité. Směrování světla správně jedním směrem. Dobré. Já si to sice raději vyrobím, nehezké, ale to jen kvůli ceně. Většinou za chtějí neúměrně moc.


sob 04. led 2020 22:53:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Osvětlení
Zaruba- pokud jde o tento účel osvětlení, tedy jistě. Pro kytky se moc nehodí, co svítí kolem obvodu. Světlo je ale velké, dá se i věřit, že může 60W uchladit. Často nestydatě lžou. Ta svítivost je ale pitomost. Takových hodnot to dosahovat nemůže (reálné je 100-140lx/W). Ale nic překvapivého. Často napíší hovadiny že se nestačím divit. Uváděný vysoký příkon u malých šroubovacích světel je nesmysl. Musely by mít výkonný ventilátor.
Ledky jsou na stejnosměrný proud, nízké napětí. Jistě musí mít zdroj. Což znamená také jistou ztrátu a nezřídka zdroj problémů. Bude to tak, že je problém ve zdroji. Těžko ale odhadovat, v které části.
Všechna prodávaná výkonná světla jsou hodně drahá. Proto se mi do toho nechce. Dík za info.


sob 04. led 2020 23:09:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: Osvětlení
Haki, to vypadá moc dobře - i by se s tím asi dalo bydlet - kdo to dělá a jaký je to typ? a jak daleko jsou od rostlin + jaký prostor osvěcují? děkuju předem za info


sob 04. led 2020 23:35:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Osvětlení
Mila.J píše:
Já si to sice raději vyrobím, nehezké, ale to jen kvůli ceně. Většinou za chtějí neúměrně moc.


To že je to „nehezké“ vůbec nevadí hlavně funkční. Je pravda ty ceny jsou strašlivý. Mě se líbí jak si s tím hraješ.


ned 05. led 2020 9:38:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Osvětlení
janav píše:
kdo to dělá a jaký je to typ?


Pořizovala jsem si to tady.
http://www.ledideal.cz/o-nas/ Jsou ochotný , ale led světla už mají jiná a ty ceny jsou taky hodně jiný. ;)


ned 05. led 2020 9:41:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Osvětlení
Haki: Já bych se tě chtěl zeptat jestli se to svícení nějak kladně projevilo na růstu a kvetení . A také na jak veliké ploše to zlepšení je. Mě někdy připadá že se snažím kytkám přilepšovat co to jde a často se to míjí účinkem :-). Nakonec kvete stejně dobře i to čemu se nevěnuji.


ned 05. led 2020 16:18:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Osvětlení
Když ti to Miloši kvete bez problémů tak i roste. Je taky jasný člověk pořád chce něco zkoušet. Já jsem špatný vzorek na posouzení. Vloni jsem byla na operaci pak v lázních .Byly pěkně vysoký teploty. Pafíčka zůstaly uprostřed skleníku. Jinak jsou ve vedrech dole na dlažbě. Moc nerostly nebylo to dobrý. Třeba jim bylo smutno když se o ně staral manžel. :) Nakonec jsem přesazovala i změnila substrát i hnojivo zatím na zimu 10-30-20. Přisvětluji stále jen prostor1x1 m. Pafíčka visí v prostoru na takovým pletivu. Světlo je 1m nad rostlinami. Rostou- žádný raketový růst to tedy není. Světlo svítí i do stran ale to už není nic moc. Stanhopeje se taky lepší ale mám je zase ve svém rašeliník+kůra. Není to jen o svícení to je nám taky jasný.Asi tak- stálý boj .


ned 05. led 2020 17:56:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Osvětlení
Díky za vysvětlení. Kvete mi jak co. Třeba víš že to D. senile se moc nedaří. Letos mi uhnil stvol od Laelie gouldiany atd.
Nejvíc mě překvapuje třeba Coelogyne cristata která asi pokvete velmi bohatě a nic jsem s ní nedělal. Šoupl jsem ji na konci září do skleníku a od té doby ji nezalil ani neporosil a ani neprisvecuji a ani tam není ventilátor. Proto asi byla dříve tolik oblíbená. Stále více si vážím druhů s kterými nejsou problémy a kvetou "zadarmo". Vždyť člověk pěstuje pro zábavu a ne aby se trápil :-) Tak ať se ti daří.


ned 05. led 2020 19:33:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: