Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:56:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Pěstební nádoby 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Zdeni, v květináči proschla do 3 dnů takže ani namočení ostřice by jí nemělo ublížit. Ale počítej, že si kytka bude zvykat tak dva roky, :) Bohužel chce hodně světla. Uvidíš jestli půjde zpět.


pát 14. črc 2017 17:31:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
HAKI píše:
NJN ale mrška nekvete. Píšeš oddělené -jsou rozdělené? Můžeš pak dát foto dík.

No to jsem se asi nevyádřila přesně. Myslela jem oddělek. Nicméně šla jsem ji prozkoumat a bude to narostlý semenáč. Jde to od malých pahlízek k té velké. Z té nejvyšší pahlízy jdou dva nové výhony (ty přední). Počítám, že první přírůstky u mne nemusí být tak velké jako ta loňská. Ale budu doufat, že se to týká jen těch letošních a příští rok budou už aspoň stejně velké. Kytku mám venku, momentálně pod stínovkou, na konci léta plánuju plné slunce. Fotka se po rozkliknutí otočí. Chjo....


Přílohy:
Rhyncholaelia digbyana (1).JPG
Rhyncholaelia digbyana (1).JPG [ 154.82 KiB | Zobrazeno 5094 krát ]
pát 14. črc 2017 18:09:24
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Zaruba: jo to bude vždycky problém, odervat kořeny a kytka pak pár let asi neporoste jak bychom chtěli. Nejlepší je namočit na chvíli celé ve vodě a pak pomalu odlupovat....., poškodit co nejméně.


pát 14. črc 2017 20:07:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Zdeni dík za foto -vypadá dobře. Doufám že nebudeme čekat 12let -to je teda strašlivý :)


sob 15. črc 2017 6:25:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Koukal jsem na Google, že kvetou i rostliny s několika listy, takže 12 roků bude asi přehnané bráno i od semínka, podobně jako u vanilky. Spíše jde o nastavení správných podmínek. Někomu pokvete osmiletá, jinému za 15roků a dalšímu nikdy :)
Každá máte úplně jinak vypadající rostlinu. Zdena má listy asi dvojnásobné velikosti. Možná je to dáno ale pouze množstvím světla v kultuře.


sob 15. črc 2017 6:51:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Nevím jak u digbyany, ale glauca má u horské formy malou velikost a velké květy i pomaleji roste, nížinný typ je asi 3x větší , nekvete každá hlíza a roste rychleji.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 15. črc 2017 8:57:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
děkuji za plodnou diskuzi...i já mám problém...moje Enc. citrina x mariae...hezky přirůstá,mám ji několik roků,ale...NEKVETE...už jsem to konzultovala s Romanem/orchidejky/...má stejný problém..
Obrázek

přes léto je venku pod pergolou,stínění 90%...přes zimu jsem ji chladila a sušila...letos jsem ji už nechladila a lehce stříkala..momentálně tlačí 4 x...moc prosím o názory zkušených....děkuji...


ned 16. črc 2017 15:08:20
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Vlastním pouze E. citrinu a E. mariae. Křížence nemám. Mě oba druhy nakvétají spolehlivě. Citrina někdy počátkem ledna začíná něco tlačit a mariae v březnu. V Mexiku je celé jaro suché a sucho vrcholí v květnu. Vaše rostlina vypadá nádherně a je zdravá. Já bych po zimě sušil do doby kdy začne nasazovat na květ. Asi když se na jaře zvedne zálivka tak spíše roste nežli aby kvetla.
Já je mám v zimě tak 10-15°C a suším pouze tolik, aby pahlízy měly více jak 50% celého objemu, tedy ne nijak drasticky.


ned 16. črc 2017 17:58:28
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
moc děkuji za Váš názor...teplotu mám stejnou,zálivku upravím přes zimu i na jaře...citrinu mám také...nedosahuje takových přírůstků jako Vaše,pravidelně kvetla,ale...letos na jaře poupě zaschlo...asi vím proč..hodně jsem omezila zálivku přes zimu...chybami se člověk učí,i když o sobě říkám,že jsem nepoučitelná...jsem přelévač...


pon 17. črc 2017 8:58:08
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
U citriny mi letos také nějaké to poupě odešlo což byla škoda, těšil jsem se na 9 květů. Všiml jsem si u své rostliny, že když dorostou pahlízy později na podzim tak mají protáhlé špičky. Zdánlivě by člověk řekl, že je to jedno. Ovšem když v zimě začínají tlačit poupata, tak ta lezou mezi sevřenými listy dlouhou dráhu a přitom se rychleji zvětšují než prolézají. Pak se tlačí v mezerách a snadno se zaseknou a poškodí. Letos letním a postarám se světlem na podzim o to, aby listy na pahlízách byly rozevřenější a kratší, čímž by k zasekávání nemělo docházet. Snad se příště zadaří :)


pon 17. črc 2017 15:09:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron