Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:52:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Pěstební nádoby 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Marta1 píše:
moc děkuji za Váš názor...teplotu mám stejnou,zálivku upravím přes zimu i na jaře...citrinu mám také...nedosahuje takových přírůstků jako Vaše,pravidelně kvetla,ale...letos na jaře poupě zaschlo...asi vím proč..hodně jsem omezila zálivku přes zimu...chybami se člověk učí,i když o sobě říkám,že jsem nepoučitelná...jsem přelévač...

Ono je to dáno spíše velikostí a stářím trsu. Zpočátku rostla pomalu, jedné nové pahlízky za rok si člověk ani nevšimne :) Nyní když už jich přibude 7 tak je to docela znát. Budu ji pěstovat jako jednu rostlinu dokud to bude možné. Je to fakt hezký a i poměrně odolný druh.


úte 18. črc 2017 9:17:25
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
je pravda,že nejsem tak teoreticky a prakticky vzdělaná jako vy...snažím se rostliny pozorovat,ale někdy je to málo,i ta teorie je třeba...ale už to asi jiné nebude...co jsem se v mládí nenaučila,to se teď těžko dohání/pěstovat orchideje jsem začala teprve před 6 r./....jsem hlavně odkázaná na zkušenosti ostatních pěstitelů......a proto touto cestou děkuji všem z Vás,kteří jste ochotni se s ostatními podělit o své zkušenosti a znalosti......


úte 18. črc 2017 10:43:24
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Marta1 píše:
je pravda,že nejsem tak teoreticky a prakticky vzdělaná jako vy...snažím se rostliny pozorovat,ale někdy je to málo,i ta teorie je třeba...ale už to asi jiné nebude...co jsem se v mládí nenaučila,to se teď těžko dohání/pěstovat orchideje jsem začala teprve před 6 r./....jsem hlavně odkázaná na zkušenosti ostatních pěstitelů......a proto touto cestou děkuji všem z Vás,kteří jste ochotni se s ostatními podělit o své zkušenosti a znalosti......

Já pěstuji také krátce. Nějaké zkušenosti jsem získal spíše z kaktusů a pozorováním v přírodě. Nejvíce ale získávám pozorováním rostlin. Nějak moc se o jednotlivé druhy teoreticky nezajímám. Jde mi pouze o to aby to co pěstuji také kvetlo a vypadalo k světu. Něco se daří a něco také ne. Každopádně stále jsem nespokojený a vždy doufám, že příští rok to bude zase o něco lepší.
Kdyby se všechno dařilo snadno tak by to člověka ani nebavilo :)


úte 18. črc 2017 15:15:13
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstební nádoby
Příloha:
P1310468a.jpg
P1310468a.jpg [ 93.42 KiB | Zobrazeno 3342 krát ]
Včera jsme byli s přítelkyní na výstavě keramiky v Berouně. Koupil jsem mimo jiného nádobu pro jedno Dendrobium unicum které si myslím zaslouží něco lepšího než jenom obyčejný květináč. Kvete totiž vždy jeko zběsilé hodně a dlouho. Doufám že se mu v ní bude líbit :)


ned 09. zář 2018 17:52:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: