Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:01:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Velká sklenice 
Autor Zpráva

Registrován: ned 23. lis 2014 13:10:30
Příspěvky: 1
Příspěvek Velká sklenice
Obrázek
Dobrý den povedlo se mi rozbít tuto sklenici na orchidej
a nemohu sehnat novou.
Nemáte prosím někdo nějaký tip kde se dá tato sklenice objednat
či v čem orchidej pěstovat jinak.
Děkuji vám předem za odpovědi.


ned 23. lis 2014 13:18:00
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Velká sklenice
Dobrý den, já bych řekla, buďte rád (a), že se ta váza rozbila. Minimálně je nutno vandu z ní vytáhnout tak, aby rostlina byla venku a uvnitř pouze kořeny. Jinak si myslím, že víc jí prospěje, když ji dáte do průhledného květináče, kde bude buď zcela bez substrátu, nebo jí přidáte pár větších kusů kůry a polystyrénu. V tom jí bude dobře, jen doporučuji upevnit ji v květináči tak, že do okraje květináče uděláte po dvou dírkách naproti sobě. Jejich vzdálenost bude taková, aby se rostlina vešla mezi ně. Pak prostrčíte po jedné špejli z každé strany rostliny a tím se upevní v květináči. Doufám, že jsem to vysvětlila srozumitelně :-) Na obrázku jsou použité gumičky, ale jen pro objasnění by to stačit mohlo.
Obrázek


ned 23. lis 2014 16:35:39
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Velká sklenice
Myslím, že je zbytečné kvůli všemu nepodstatnému zakládat stále nová témata a to obzvláště, když k danému druhu je zde napsáno strašně moc. Kupující ví, že kupuje Vandu, takže si na diskusi najít Vandy a podívat se tam. Je tam řešeno úplně vše včetně různých typů pěstování i případných substrátů.


pon 24. lis 2014 10:49:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron