Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:30:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Venčení orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
No, taky jsem si myslela, že je chladná. Ale vzhledem k tomu, že fleky vznikly přes noc, jiná příčina nepříchází asi v úvahu. Nepamatuju si, jestli byly zalité, možné to je.
Asi to rozchodí, ale těch květů je mi líto - měla kvést poprvé. No, co se dá dělat, tak příští rok... :P


pát 14. lis 2014 20:18:03
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Kvusto ona opravdu chladná je a obávám se, že ty fleky nejsou od chladna. Co se týká Odontogloss záleží jak které ale většinou i v domovině se ráno ve výškách kde rostou škrabe sklo na autě a nic se jim neděje. Například i Cymbidia u nás prošla -5°C zcela bez úhony.


sob 15. lis 2014 0:01:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Já ještě venku mučím Paphiopedilum insigne(přírodní sběr) ráno jde do zz večer ven chci ho zmasakrovat poklesem i rozdílem teplot.Jestli to vyjde- to jsem zvědavá .


sob 15. lis 2014 18:25:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Míro, pokud je na den +5 st, odontoglossům otevírám okna ve skleníku a evidentně jim to svědčí, vyšší vzdušná vlhkost, proudění chladnějšího vzduchu...mám tam i masdevalie, jen mám problém,že tím pádem je ve dne chladněji nebo stejně jako v noci a to by nemělo být......dost jich jde na květ, tak to asi nevadí.....Věra


čtv 18. pro 2014 8:00:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 14. bře 2015 16:04:20
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
co sa týka chladnomilných orchideí som začiatočník. Pár som zohnala a na nejaké ešte čakám:) Mohli by ste mi poradiť? Catleye som dávala v lete von na balkón, no zmenili sa mi podmienky... a rada by som ich dala vyslovene von pod strom do stojana. Ako riešite vytrvalý dážď? Napadlo ma, že by som nedala misky. Nechce sa mi okolo nich behať každý deň(a ani nie je možnosť), tak ocením radu, ktorá to uľahčí. Príp. iné užitočné rady. Možno sa to tu už niekde nachádza, len neviem náájsť a čítať všetko nie je kedy. Ďakujem


úte 05. kvě 2015 7:57:05
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Proč venku dávat podmisky? Navíc je dobré vědět jaké rostliny máte. I větší vlhko venku rostlinám nevadí na rozdíl od skleníku.


čtv 07. kvě 2015 13:18:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Tak jak pečete své ratolesti? Co se týče mne, tak postřeh z letošní sezony je takový, že chladnomilné pleionky přežijí v pohodě +42°C (moje zatím rekordní teplota uvnitř), pokud se udržuje cca 80% vlhkost, je zajištěno proudění vzduchu a skleník je stíněný 50% stínovkou, takže nedojde k popálení listů. Doufejme, že se již více neoteplí :(
K.


úte 04. srp 2015 20:33:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Podle dnešní předpovědi se obávám, že se oteplí.
Já na další dovolené trnu , jak zvládají kytky moji nepřítomnost. Musím nejstaršího syna pochválit - můj pobyt na Madeiře přežily všechny ve zdraví (a ano, fakt je to tam tak úžasné, jak se všude píše).
Synovi je 20, je počítačový mág a udělá PŘESNĚ to, co má přikázáno. Pouze to.
Má stranou kytky, kterým udržuje hladinu , jiné které přestříkne ve středu apod. Dnes praskla na terase hadice a 2hodiny na všechny kytky stříkala voda. Až večer mě napadlo, jestli vylil stabilizační květináče. Nevylil , neměl to v seznamu. :P
Martina


úte 04. srp 2015 20:57:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
karel_t píše:
+42°C (moje zatím rekordní teplota uvnitř), pokud se udržuje cca 80% vlhkost, je zajištěno proudění vzduchu a skleník je stíněný 50% stínovkou, takže nedojde k popálení listů.


Ahoj Mě by zajímalo tohle +42°C a 80% vlhkosti .Jak vlhkost zařídit při tak vysoké teplotě - píšeš "pokud". ;) Mě se osvědčilo vzít hadici a na dlažbu pustit vodu ze studny. Můj skleník nebo zz protože je to asi něco mezi není izolovaný(má svoje nevýhody). Po tomhle zásahu se vlhkost drží částečně i s otevřenými dveřmi . Ventilátory běží to je jasný mám stínovku .Jinak to vedro je strašlivý.


stř 05. srp 2015 8:07:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Kvusta hlavně že to přežily. A snad i tu delší koupel


stř 05. srp 2015 8:31:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron