Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:52:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
 Venčení orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
No tak jsem vyměkla, měla jsem venku jen deset orchidejí tak jsou zpátky doma, venku je opravdu zima 10°c :(


čtv 29. kvě 2014 11:01:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Myslím,že nás bude víc, hlásí na noc 4st, to je hodně málo....Vandy a vše teplé domů..... ;) ;)


čtv 29. kvě 2014 12:34:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Já jsem včera večer také nevydržela a nanosila je domů...


čtv 29. kvě 2014 19:12:29
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Věra píše:
Myslím,že nás bude víc, hlásí na noc 4st, to je hodně málo....Vandy a vše teplé domů..... ;) ;)

No Věrko, tak zrovna teplé věci bych tedy "nevenčil". A pro chladné věci jsou i +4°C dostatek. V domovině tam je mnohdy ráno i mírná námraza. Mám bez problémů venku Euchile citrina, některá Dendrobka a hlavně Masdeválky. Těm vyhovuje i to současné mokro.


pát 30. kvě 2014 6:23:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Míro jenže vy tam máte trochu jiné klima, tady při těch vedrech bylo v noci 17-19 st,takže jim je líp venmu než doma,jinak masdevalie a ty chladné jsou sice ve skleníku, jsou tam díry kde se dá,ale neprší na ně.....voda a chladno nejdou moc dohromady,ale to ty víš...


pát 30. kvě 2014 6:33:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Letnění -jak vás tak čtu nejsem si moc jistá u střevíců. Fakt bych řekla že u mě rostou líp v zz. Nevhodná se mě zdá příliš vysoká teplota v létě tak tento rok pro změnu budou velkokvětý multihybridy i ostatní dole v zz kde mají i vlhkost.Stejně je vše otevřeno co jde,rostliny jsou přímo u větracích mřížek . Testnu to jestli se růst bude opakovat.S jiným letněním nemám zkušenost.


pát 30. kvě 2014 6:59:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Věra píše:
Míro jenže vy tam máte trochu jiné klima, tady při těch vedrech bylo v noci 17-19 st,takže jim je líp venmu než doma,jinak masdevalie a ty chladné jsou sice ve skleníku, jsou tam díry kde se dá,ale neprší na ně.....voda a chladno nejdou moc dohromady,ale to ty víš...

Věrko. V létě je to u nás to samé. Hovořím o konci léta a podzimu. Speciálně o chladnu a vodě se také mýlíš. Speciálně mnoho druhů Masdeválií je z vysokých poloh kde je nejen velice chladno ( bez chladna jich moc nedopěstuješ) ale jsou téměř celý den jsou v mlze, takže neustále mokré. Zkus nechat Masdeválky vyschnout a uvidíš sama. On ten samý problém je teplo a voda, kdy se rostlina zpaří. I když budeš mít skleník samou díru, tak ti odejdou. Moje zkušenost je ta, že mně rostliny visí na stromě, týden do nich leje a nic se jim nestane. Ve skleníku když udělám to samé a rostlinu přeliji, tak má do 14ti dní po kořenech. Venek je prostě na chladné věci venek. Nejde jen o teplotu ale také o zcela jiný pohyb vzduchu. To samé je vidět na nových výhonech. Venku do něj naprší a nic se neděje a ve skleníku do něj nateče voda a do týdne uhnije. A Hanko, střevíce jsou kapitola sama pro sebe, ty se asi neletní. Letním jen stuďáky.


pát 30. kvě 2014 8:19:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Míra píše:
A Hanko, střevíce jsou kapitola sama pro sebe, ty se asi neletní. Letním jen stuďáky.

Jasný teplomilný určitě nepatří ven a studenější kytky (papfíčka)co mám z botanických nikdy nebyly venku a mutihybridy(mám je nejdéle) minulé léto -pravda bylo dlouho vedro nad 30°C-nerostly proto ani moc nekvetly .Jeden čas jsem je měla všechny v zz -rostly a skoro kvetly všechny. Chce to hlídat přijde mě to jednodušší v zz.Je to jen můj postřeh-žádná vědecká úvaha. ;)Však vodzkoušíme -uvidíme.


pát 30. kvě 2014 8:49:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Míro nechci ti oponovat,ale to bychom to museli rozvést celé, masdevalie venku jsou, to vím kde rostou, střevíce jsou venku jen ty chladné atd.
A o pohybu vzduchu mám také svoje mínění, snad je nepěstuji od včerejška....
;)


pát 30. kvě 2014 11:53:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Venčení orchidejí
Věrko nebudu Ti nic vyvracet. Pěstuj si to jak chceš. Každý máme své zkušenosti.


pát 30. kvě 2014 16:19:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: