Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 24. čer 2024 13:43:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 stínící folie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek stínící folie
Prosím poradí mi někdo, jestli má zkušenosti se stínícími foliemi na plastová okna? Budeme měnit ještě pár oken a zvášť na jižní stranu bych chtěla dát tyto folie, mohla bych tam mít nejen orchideje,ale i pár ostatních rostlin. Žaluzie by tím pádem odpadly a nemusela bych se starat o to, zda stínit či ne , když jsem do večera v práci....díky všem za rady Věra


ned 21. srp 2011 14:54:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: stínící folie
Máme už dva roky plastová okna přímo zatmavená, fólie se už prý nedávají a kytky za nimi normálně rostou a africké fialky i ostatní kytky i kvetou, rostou za nimi i orchideje, ale jestli pokvetou to nevím jsou tam krátce, volili jsme je z důvodu neobvyklého tvaru našich oken a nedaly se použít rolety.( máme podkrovní byt) V pokoji to snížilo teplotu v létě při slunečném počasí zhruba o 6°C, ale stále se prohřívají dost, ale je pravdou, že jsou na jihozápadě, kde by se mi africké fialky upekly a za těmito skly jsou v pohodě, když jsme je pořizovali, taky mi nikdo z té firmy na výrobu oken nedokázal říct jestli za tí rostou kytky. Takže pokud ti nevadí, že se pokoj bude více prohřívat než když použiješ žaluzie tak můžu doporučit


pon 22. srp 2011 8:08:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: stínící folie
Pafko, děkuji,nevím jak bych právě nahradila to samé vatahování a zatahování žaluzií,a ještě se tím na 100% žaluzie ničí.....


pon 22. srp 2011 8:33:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: stínící folie
Letos na jaře jsme měnily okna za plasťáky a nechali jsme dát žaluzie, zatím konstatuji, zbytečně. Skrze okna nejde sluneční úpal a i když jsou okna na jih, tak je v pokoji stále mírný stín. rostliny rostou v pokoji stále stejně a jak orchišky na okné, tak to nevím, protože jsou cca od dubna venku.


pon 22. srp 2011 18:39:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: stínící folie
aquaterra píše:
Letos na jaře jsme měnily okna za plasťáky a nechali jsme dát žaluzie, zatím konstatuji, zbytečně. Skrze okna nejde sluneční úpal a i když jsou okna na jih, tak je v pokoji stále mírný stín. rostliny rostou v pokoji stále stejně a jak orchišky na okné, tak to nevím, protože jsou cca od dubna venku.

Smím se zeptat co máte za plastová okna? Firmu....já mám více botanický phalů a ty neletním,stále přemýšlím jak to dovést k dokonalosti....


pon 22. srp 2011 19:16:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: stínící folie
okna jsme měli objednána v oknothermu:

Oknotherm spol. s.r.o.
Linecká 377
382 41 Kaplice

Tel.: +420 380 311 206
Fax.: +420 380 311 111
Zelená linka: 800 100 325
E-mail: oknotherm@oknotherm.cz
http://www.oknotherm.cz

Pobočky:

OKNOTHERM, spol. s r.o. Kaplice - Linecká (centrála)
OKNOTHERM, spol. s r.o. Benešov - Konopišťská
OKNOTHERM, spol. s r.o. České Budějovice 3 - Pražská tř.
OKNOTHERM, spol. s r.o. Jihlava - Jana Masaryka
OKNOTHERM, spol. s r.o. Kolín III - Jaselská
OKNOTHERM, spol. s r.o. Ledenice-Ohrazeníčko
OKNOTHERM, spol. s r.o. Pelhřimov - Příkopy
OKNOTHERM, spol. s r.o. Písek-Pražské Předměstí - Pražská
OKNOTHERM, spol. s r.o. Plzeň-Jižní Předměstí - Koperníkova
OKNOTHERM, spol. s r.o. Praha-Dejvice - Evropská
OKNOTHERM, spol. s r.o. Praha-Strašnice - V olšinách
OKNOTHERM, spol. s r.o. Prachatice II - Kaštanová
OKNOTHERM, spol. s r.o. Rakovník II - Kollárova
OKNOTHERM, spol. s r.o. Strakonice I - Palackého náměstí
OKNOTHERM, spol. s r.o. Tábor - Husova


pon 22. srp 2011 20:12:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: stínící folie
Věra píše:
Prosím poradí mi někdo, jestli má zkušenosti se stínícími foliemi na plastová okna? Budeme měnit ještě pár oken a zvášť na jižní stranu bych chtěla dát tyto folie, mohla bych tam mít nejen orchideje,ale i pár ostatních rostlin. Žaluzie by tím pádem odpadly a nemusela bych se starat o to, zda stínit či ne , když jsem do večera v práci....díky všem za rady Věra

Okna mám na jih, orchideje přímo u skla a nestíním. Pochopitelně tam mám druhy, které to snesou, a větrám na noc abych snížil teplotu. Na světlo méně náročné druhy mám dál od okna.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 22. srp 2011 20:20:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: stínící folie
Jestli mohu přispěchat se svým stavařským vzděláním, tak bych nikomu folie do oken nedoporučoval. V praxi jsem vyzkoušel 4 výrobce a výsledek dopadl vždy stejně. Aby byl zaručen odraz světla a tepla musí být folie z vnější strany okna a přes deklarovanou UV stabilitu došlo vždy do max. 5-ti let ke zmatnění folií na takovou míru, že okno působilo jak nemyté od válečných let. Folie bylo nutné odstranit, což v podstatě nešlo a okna se musela vždy přesklít. :(
K.


pon 22. srp 2011 21:09:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: stínící folie
karel_t píše:
Jestli mohu přispěchat se svým stavařským vzděláním, tak bych nikomu folie do oken nedoporučoval. V praxi jsem vyzkoušel 4 výrobce a výsledek dopadl vždy stejně. Aby byl zaručen odraz světla a tepla musí být folie z vnější strany okna a přes deklarovanou UV stabilitu došlo vždy do max. 5-ti let ke zmatnění folií na takovou míru, že okno působilo jak nemyté od válečných let. Folie bylo nutné odstranit, což v podstatě nešlo a okna se musela vždy přesklít. :(
K.


Karle, zase jste je alespoň nemuseli mýt :lol: :lol: :lol:


pon 22. srp 2011 21:31:11
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: stínící folie
Mohu potvrdit. To samé se nám stalo ve firmě. Sice to pod určitým vypětí sil odstranili, ale nalepili nové a ty už také začínají vypadat nevzhledně.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 22. srp 2011 22:16:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: