Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:06:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Aby vykvetly 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Aby vykvetly
Některé druhy musí prostě dostat tvrdou školu, jinak se květu člověk nedočká. Toto Dendrobium je volně ve vinici na plném slunci a vodu dostane jen od přírody nebo ranní rosu. Po přenesení do skleníku na podzim opět krásně zezelená a teprve potom kvete. Trvalo mi čtyři roky, než jsem přišel jak na něj.


Přílohy:
D. speciosum.jpg
D. speciosum.jpg [ 126.21 KiB | Zobrazeno 4387 krát ]
orchideje 1232.jpg
orchideje 1232.jpg [ 167.47 KiB | Zobrazeno 4386 krát ]
čtv 16. srp 2012 16:21:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Aby vykvetly
Tohle je hrozná bestie. Známý má obrovskou rostlinu, dělá s ní kde co a ještě mu nekvetla :( .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 16. srp 2012 16:24:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Aby vykvetly
radzak píše:
Tohle je hrozná bestie. Známý má obrovskou rostlinu, dělá s ní kde co a ještě mu nekvetla :( .

Pokud jí nedá tvrdé podmínky, tak se nedočká. Protože byla bezejmenná, když jsem rostlinu dostal a pahlízy byly poněkud kratší, předpokládal jsem, že jde o Schomburgkii a po třech letech jsem jí chtěl dát na kompost ale nakonec jsem si řekl" máš shnít na kompostu nebo tě zničí sluníčko" a tak jsem ji prostě pověsil na plný úpal bez vody. Na podzim jsem ale byl zvědav, tak jsem ji nakonec uklidil a ejhle ono to bylo Dendrobko. Když vykvetlo poprvé, hned jsem se zajímal a jestliže v domovině roste na rozpálených skalách, tak tady je na sluníčku jako v lázních.


čtv 16. srp 2012 16:28:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Aby vykvetly
Díky za radu,možná někdy přijde vhod


čtv 16. srp 2012 16:47:02
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Aby vykvetly
Míra píše:
radzak píše:
Tohle je hrozná bestie. Známý má obrovskou rostlinu, dělá s ní kde co a ještě mu nekvetla :( .

Pokud jí nedá tvrdé podmínky, tak se nedočká. Protože byla bezejmenná, když jsem rostlinu dostal a pahlízy byly poněkud kratší, předpokládal jsem, že jde o Schomburgkii a po třech letech jsem jí chtěl dát na kompost ale nakonec jsem si řekl" máš shnít na kompostu nebo tě zničí sluníčko" a tak jsem ji prostě pověsil na plný úpal bez vody. Na podzim jsem ale byl zvědav, tak jsem ji nakonec uklidil a ejhle ono to bylo Dendrobko. Když vykvetlo poprvé, hned jsem se zajímal a jestliže v domovině roste na rozpálených skalách, tak tady je na sluníčku jako v lázních.

Celé léto bývá téměř až do mrazů venku a v zimě je úplně nasuchu v kaktusovém skleníku. Přesto nekvete :( .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 16. srp 2012 16:51:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Aby vykvetly
Jasná věc -dobrá rada a ještě jsou ušetřený 4 roky-a to zase není až tak málo.Otázka je jak by to dlouho koumal člověk sám-asi dýl :D


čtv 16. srp 2012 16:51:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. kvě 2011 20:00:10
Příspěvky: 41
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Aby vykvetly
Koupil jsem tuto orchidej u nás v botanické zahradě před několika lety, když to ještě bylo možné (asi 15 let zpátky - zbavovali se přebytků). Začátkem května rostlinu přenesu na půdu k otevřenému vikýři, kde je až do konce listopadu. Je schopná snést i noční teploty kolem 5°C. Samozřejmě okénko zavírám, když začnou klesat teploty pod 10°C. Poslední dva měsíce na půdě nedostane rostlina ani kapku vody. Doma jí mám přes zimu v koupelně na parapetu. Moc zde netopím (kolem 18°C), má to dvě výhody: 1. kytkám tato teplota vyhovuje, 2. nikdo se moc dlouho nekoupe a ušetřím za vodu :D :D :D
Pokud se rostlina začne zalévat dříve, než začne nasazovat na květní stvol, většinou okamžitě vyžene na konci pahlíz nové rostlinky.


čtv 16. srp 2012 20:19:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: