Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 20:27:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další
 Navazování orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Myslím si že to s tím mechem není třeba přehánět. Silný plát živého mechu není podmínkou kultury takových druhů! Zavlažovací knoty mě také napadly, ale problém je že pokud nemáte dešťovku např., knot se časem zasolí a omezí se jeho funkce. Další věc je, že ta dlouhodobá vlhkost není vhodná u žádné epifytní orchideje, nemluvě o tom, že knot zásobuje substrát vlhkostí buď příliš, nebo zase málo. Vlhkost může být po zálivce krátkodobě vyšší, ale trvale mokrý mech není vhodný. Je to nepřirozené a zbytečně složité. Pláty položené naplocho, jsou dobré řešení, plát si tak udrží vlhkost o něco déle.


ned 18. pro 2011 18:52:24
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Pavle, také mě něco podobného napadlo, ale já potřebuji zvýšit vlhkost v okruhu jednoho a půl metru čtvereční a tak jedině ten filc a nebo nějaký látkový koberec.
Karlosi, jsou rostliny, které trvalé vlhko potřebují a mezi ně právě patří tyto druhy které jsem na klacek vyvázal.
Zkrátka pokud půjde dobře mech, tak tyto rostliny prosperují také a pokud bych je nějak příliš ulejval, tak ani mech neobstojí. Jde také ulít, mám vyzkoušeno. Toto jsem udělal jen z důvodu, že ten klacek byl prostě dobrej. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 18. pro 2011 20:31:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Karlosi, to jsou samozřejmě dobré postřehy, ale všechno je v tomto případě dobře řešitelné vyladěním počtu knotů, množství mechu, intervalem v doplňování vody atd. Měkká voda je naprostou samozřejmostí.
Hezký den
Pavel


ned 18. pro 2011 20:40:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Karlos píše:
Myslím si že to s tím mechem není třeba přehánět. Silný plát živého mechu není podmínkou kultury takových druhů! Zavlažovací knoty mě také napadly, ale problém je že pokud nemáte dešťovku např., knot se časem zasolí a omezí se jeho funkce. Další věc je, že ta dlouhodobá vlhkost není vhodná u žádné epifytní orchideje, nemluvě o tom, že knot zásobuje substrát vlhkostí buď příliš, nebo zase málo. Vlhkost může být po zálivce krátkodobě vyšší, ale trvale mokrý mech není vhodný. Je to nepřirozené a zbytečně složité. Pláty položené naplocho, jsou dobré řešení, plát si tak udrží vlhkost o něco déle.

S tím naprosto souhlasím. Navíc mechy, které se k vyvazování používají snesou i dlouhodobější sucho bez problémů. O tom jsem se teď přesvědčil, když rostliny byly téměř dva měsíce zalévány pouze dvakrát týdně. Zcela jim to stačilo a mech zůstal krásně zelený. Navíc větrám, jak jen to je možné a používám jen jednu slabou vrstvu mechu, která časem ke kůře přiroste. Kvalitní voda je v tomto případě samozřejmostí.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 18. pro 2011 23:01:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Ano, toto vše se dá aplikovat u takzvaně pahlíznatých orchidejí, ale nedovedu si představit, jak třeba Trisetellu nechávám vyschnout, jen abych zjistil, že mech to vydrží. Mech to opravdu vydrží, vytáhl jsem tuhle zapomenutý zamechovaný klacek a stačilo mu jedno přestříknutí vodou, aby se mech vzchopil, ale bohužel ta Trisetella (o kterou mi jde) a ostatní, které jsou navázaný, by asi tuto zkoušku suchem neustály. Jak píšu výše, stále vlhký a prosepující mech = prosperující Pleurothallidinae. Samozřejmě až na extrémní výjimky.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 18. pro 2011 23:34:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Jardo, mě se osvědčila látka nebo jak to nazvat z kokosových vláken, prodává se v v různé hustotě. Já to kupila v prodejně pro šikovné ruce a malířské potřeby. Mám to ve vitríně na zadní straně a od spodu to dobře natahuje vodu.


ned 18. pro 2011 23:35:33
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Nóóóó, něco takového.
Potřebuju aby to zezelenalo.
Vlněnou plsť nebo něco takového.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 18. pro 2011 23:56:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. zář 2010 21:19:24
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
EvaJ píše:
Jardo, mě se osvědčila látka nebo jak to nazvat z kokosových vláken, prodává se v v různé hustotě. Já to kupila v prodejně pro šikovné ruce a malířské potřeby. Mám to ve vitríně na zadní straně a od spodu to dobře natahuje vodu.


volá sa to konkrétne jak? aký to má názov?


úte 27. bře 2012 15:56:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Drako Ager píše:
EvaJ píše:
Jardo, mě se osvědčila látka nebo jak to nazvat z kokosových vláken, prodává se v v různé hustotě. Já to kupila v prodejně pro šikovné ruce a malířské potřeby. Mám to ve vitríně na zadní straně a od spodu to dobře natahuje vodu.


volá sa to konkrétne jak? aký to má názov?


http://www.robimaus.cz/cs/provazy-site- ... 00305.html


úte 27. bře 2012 19:42:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Potřebovala bych ty zamechované klacky,ale zkusím na bezinku navázat mech, který jsem si přinesla z lesa,možná se nechytí, uvidím....Vím,že se řežou v zimě,ale nemám je moc zarostlé.....Jarda je má krásné, ještě že má tak starostlivou manželku. Za 13 dní odjíždím za dcerou a nevím jak vyřešit rosení,ale myslím,že by klacky šly ponořit do vody a nasávaly sami. Poradíte mi....vrátím se až 12.6.
Věra


ned 20. kvě 2012 17:29:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: