Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:57:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
 Navazování orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Příloha:
P1200357.JPG
P1200357.JPG [ 93.74 KiB | Zobrazeno 3783 krát ]
Cheron: Pěstovat se dá různým způsobem a v různých nádobách. U mne ale kromě požadavků rostlin dost vysoko stojí i požadavek estetického hlediska. Jsem asi v tomto ohledu spíše žena než muž :lol: Také tím, že mám ZZ spojenou s bytem tak se chci stále dívat na pěkné věci. Kromě toho, že na kůrách při odpovídající péči vše krásně roste tak to také vypadá nejpřirozeněji. Člověk si prohlédne nejen rostlinu ale i kořeny. Je vidět také jak se dokáží ty kořeny některých druhů protáhnout kdejakou mezírkou ap. I sebehezčí rostlina zasazená v kelímku od hořčice není to co by mne uspokojovalo. Proto vyrábím košíčky pro Cataseta, na větvičky lepím kytky lepodlem, aby nebyla vidět ani ta punčocha ani vázací drátek ap. Také všechny Tillandsie mám přilepené. Třeba Laelia anceps na kůře v mechu je koukatelnější než v plastové misce ap. Je fakt ale že to stojí dost námahy, času i peněz. Kamarádi o mně říkají že jsem perfekcionalista. Co s tím ale nadělám. Když něco tvořím tak musím být spokojený s výsledkem jinak bych byl naštvaný sám na sebe :P


čtv 15. pro 2016 15:16:03
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Zaruba:
Verte mi, že vyviazaná rastlina sa viac páči aj mne ! :) Ale ...
Ako začiatočník v pestovaní orch. som si jednoducho netrúfol ich hneď vyviazať. Ide o akýsi "vývojový proces" v pestovaní. Najprv klasika v kvetináči, teraz skúšam v tých kelímkoch, no a popravde (keď vidím, že to ide) pomaly začínam uvažovať aj o vyviazaní. Zatím ale na to ešte nedošlo a nejakú chvíľu s tým počkám ...
Vás už mám "prečítaného" z fóra, takže viem, "čo vyžadujete" ;)


čtv 15. pro 2016 18:10:17
Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Záruba konečně se shodneme
Zdraví Václav


čtv 15. pro 2016 18:54:52
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
cheron píše:
Zaruba:
Verte mi, že vyviazaná rastlina sa viac páči aj mne ! :) Ale ...
Ako začiatočník v pestovaní orch. som si jednoducho netrúfol ich hneď vyviazať. Ide o akýsi "vývojový proces" v pestovaní. Najprv klasika v kvetináči, teraz skúšam v tých kelímkoch, no a popravde (keď vidím, že to ide) pomaly začínam uvažovať aj o vyviazaní. Zatím ale na to ešte nedošlo a nejakú chvíľu s tým počkám ...
Vás už mám "prečítaného" z fóra, takže viem, "čo vyžadujete" ;)

Jen aby nedošlo k omylu: Vyžaduji, ale pouze sám od sebe, abych byl spokojený se sebou :P Jak a v čem pěstují jiní je pouze jejich osobní věc.


čtv 15. pro 2016 22:24:09
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
zaruba píše:
Jen aby nedošlo k omylu


Nedošlo - buďte bez obáv ... ;)


sob 17. pro 2016 10:02:07
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Často se zde píše o lepení rostlin na podložku. Prakticky všechna rychleschnoucí lepidla nevyhovují! Ne každá rostlina je stejně citlivá. Mělo by jít o větší rostliny. Semenáčky z láhví je třeba navázat a po dvou letech jediná spolehlivá metoda je přilepení tavnou pistolí.


sob 17. pro 2016 20:16:52
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
virens píše:
Často se zde píše o lepení rostlin na podložku. Prakticky všechna rychleschnoucí lepidla nevyhovují! Ne každá rostlina je stejně citlivá. Mělo by jít o větší rostliny. Semenáčky z láhví je třeba navázat a po dvou letech jediná spolehlivá metoda je přilepení tavnou pistolí.

Já ta lepidla ani nezkoumám. Poslední dobou používám výhradně chemoprén. Ten je totiž stále pružný :P Je pravda, že se snažím lepit šetrně rozumným množstvím lepidla a pokud to jde, tak spíše za odumřelé kořínky. Lepil jsem třeba Dendrobium bellatulum, lamyaiae, senile ap. Semenáčky ale nemám. Tillandsie lepím dokonce že jsou přilepené i listy a nikdy jsem žádný úhyn nezaznamenal.
Asi to toxické bude, ale ty kytky se s tím nějak vypořádávají a já fakt nechci koukat na motanice nějakých drátů nebo punčoch :P
Z té tavné pistole ale leze ta hmota přeci horká. Nepopálí to rostlinu v místě doteku?


sob 17. pro 2016 21:10:29
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
zaruba, z pistole to leze horký ale za pár vteřin už to zchladne na cca 60°C a pak už to jen lepí a tuhne. Zkoušel jsem to a práce je s tím výborná. Přiznám se, že to není můj nápad :( okopíroval jsem to z AOS. Vyzkoušel jsem a byl jsem docela nadšenej jak to jde rychle. Když bych měl klasicky lepit třeba 50 rostlinek tak bych asi zas navazoval. Chemopren jsem zkoušel taky a různé vteřinové gely. Rostliny na to reagovaly špatně. Co mě na navazování vadí tak sundávání drátků nebo punčoch za rok jak se to chytne k podložce.


sob 17. pro 2016 21:47:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. črc 2014 20:10:27
Příspěvky: 128
Bydliště: Zvolen, SR
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Radsej ten chemopren ako taviacu pistol.


sob 17. pro 2016 21:50:35
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Dříve se na to používal Kanagom, ale ten už se nedělá


ned 18. pro 2016 9:10:48
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: