Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 0:34:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Tak jak to máš by to teoreticky mělo fungovat, zkus ještě víc roztáhnout hadici, konec hadice víc, jako hlouběji zasunout do vitríny a ohnout tak ,aby to odkapávalo dovnitř vitríny a zkus zachovat to natvarování hadice jak máš teď, nebo pokud to jde dát ten mlovač hned vedle vitríny tak,aby byla vitrína a mlhovač na stejné úrovni a hadici vytáhnout nahoru do otvoru a ve vitríně zalomit na odkap, potom už jen dát tu poličku jak psal virens.
Mám vyzkoušeno, že hadice nesmí být vodorovně jinak v ní kondenzuje voda, takže co nejvíc šikmit.(to je výraz :lol: )
Hleděla jsem na tu fotku asi 10 min. a jiné řešení mě nenapadá :cry:


pát 09. pro 2011 17:03:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
pafka píše:
Tak jak to máš by to teoreticky mělo fungovat, zkus ještě víc roztáhnout hadici, konec hadice víc, jako hlouběji zasunout do vitríny a ohnout tak ,aby to odkapávalo dovnitř vitríny a zkus zachovat to natvarování hadice jak máš teď, nebo pokud to jde dát ten mlovač hned vedle vitríny tak,aby byla vitrína a mlhovač na stejné úrovni a hadici vytáhnout nahoru do otvoru a ve vitríně zalomit na odkap, potom už jen dát tu poličku jak psal virens.
Mám vyzkoušeno, že hadice nesmí být vodorovně jinak v ní kondenzuje voda, takže co nejvíc šikmit.(to je výraz :lol: )
Hleděla jsem na tu fotku asi 10 min. a jiné řešení mě nenapadá :cry:

Děkuju, jsi zlato ;).
Zkusim to nechat takhle a ohnu to co nejvíc to půjde, aby nic nebylo vodorovně a budu to pozorovat celej víkend. A tu hadici nějak nahoře zafixuju, aby se nemohla ohnout dolů. Tím by to mělo bejt snad vyřešený....Aspoň doufám :). Děkuju za tip, mlhuje to krásně :)
Pavle navrhuju to ode mě smazat, problém je snad vyřešen a předpokládám, že nikdo jinej už stejnej mít nebude, tak at to tu zbytečně nezahlcuje forum ;)


pát 09. pro 2011 17:36:31
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Moc nevím, jak to zařízení přesně funguje. Taková hadice mi ale přijde jako velmi nevhodná. Lépe hladká, co nejkratší. Čím delší, tím vyšší ztráty- kondenzace. Vhodnější ůhel hadice bych viděl mírně zpět, aby se kodenzát vracel.
Samotný mlhovač je jasný. Co mi není jasné je, jestli páru vyhání ventilátor, nebo samospád. Samospádem by to bylo komplikované na ůhel , polohu hadice, velké ztráty. Vhodným výkonem ventilátoru lze optimálně dovést mlhu kam je třeba.
Mé jednoduché provedení na obrázku. Už to tu bylo.


Přílohy:
mlhovač provoz.jpg
mlhovač provoz.jpg [ 29.91 KiB | Zobrazeno 4386 krát ]
pát 09. pro 2011 19:08:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Karlosi, ventilátory asi lze považovat za počítačové. Jsou to stejnosměrné nízkonapěťové, určené do všelijakých přítrojů. Prodávají se tam, kde elektronické součástky. Různé velikosti parametry.
Mlhovače uvnitř kýble jsou na fotkách. Prodávají se od jednodiskových až po osmidiskové. Jeden disk má mít výkon asi 0,3l/h. Je nutné, aby byly optimálně ponořeny. Tedy je vhodné, aby byly v plováku. Pokud tedy nechce někdo hlídat stále výšku hladiny.


Přílohy:
Malý mlhovač  M-011.JPG
Malý mlhovač M-011.JPG [ 38.71 KiB | Zobrazeno 4358 krát ]
ML- 050.JPG
ML- 050.JPG [ 48.54 KiB | Zobrazeno 4358 krát ]
sob 10. pro 2011 18:28:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
jak mlhovač, tak Thermo control od firmy Farma Python jsou momentálně ve slevě. http://eshop.farmapython.cz/


stř 28. pro 2011 21:17:43
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Tak já to tu zase trochu oživím. Poslední dobou mám velký problémy s časovači do zásuvky. Mám asi 3 analogový (se zacvakávacími páčkami). Jeden je zcela nevhodný, protože i po vypnutí zářivka slabě svítí, nepoužívám ho. Jednou jsem si omylem koupila s týdenním cyklem místo s denním a tam je jakýkoliv nastavení dost nepřesný (taky nepoužívám). U všech analogových mi brzy odejde přepínač zapnutí časování, přestože ho nepoužívám.Pak mám dva digitální. Natavení pěkný, ovládání jednoduchý. První jsem reklamovala asi týden po koupi, ignoroval nastavení. Momentálně používám dva, jeden na větrák a jeden na mlhovač. Oba dva se po cca 7-10 dnech samy resetují, někdy jen nastavení cyklů, někdy i čas a teď jen část cyklů. Už jsem z toho úplně zoufalá, jednak to nechci pořád nastavovat, jednak hlídat zda vše funguje jak má. Nemáte někdo zkušenosti s něčím opravdu kvalitním? Tohle je nějaký Solid a Solight, nic jiného se mi zatím sehnat nepovedlo :cry:


pát 13. črc 2012 21:18:29
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
kajmii píše:
Tak já to tu zase trochu oživím. Poslední dobou mám velký problémy s časovači do zásuvky. Mám asi 3 analogový (se zacvakávacími páčkami). Jeden je zcela nevhodný, protože i po vypnutí zářivka slabě svítí, nepoužívám ho. Jednou jsem si omylem koupila s týdenním cyklem místo s denním a tam je jakýkoliv nastavení dost nepřesný (taky nepoužívám). U všech analogových mi brzy odejde přepínač zapnutí časování, přestože ho nepoužívám.Pak mám dva digitální. Natavení pěkný, ovládání jednoduchý. První jsem reklamovala asi týden po koupi, ignoroval nastavení. Momentálně používám dva, jeden na větrák a jeden na mlhovač. Oba dva se po cca 7-10 dnech samy resetují, někdy jen nastavení cyklů, někdy i čas a teď jen část cyklů. Už jsem z toho úplně zoufalá, jednak to nechci pořád nastavovat, jednak hlídat zda vše funguje jak má. Nemáte někdo zkušenosti s něčím opravdu kvalitním? Tohle je nějaký Solid a Solight, nic jiného se mi zatím sehnat nepovedlo :cry:

Kajmii,
v zásadě hledám stejně jako Ty ;) Mám 3 mechanický. Dva byly koupený v páru v Ikei (spínání po půlhodinách) a jeden (už ani nevím odkud) spíná po čtvrthodinách. Až do letošního roku jsem je používal na spínání zářivek nad flaškama a nad zimovanejma kytkama a na spínání malého bojleru pod dřezem. Od letoška spínám větrák. Zatím odešly převážně přepínače (přesně jak Tobě) a jeden z Ikei se seká (je na vyhození). Koukal jsem se po nějakých elektronických, ale nic mě nezaujalo tak, abych do toho šel. Přijde mi, že na spínání větřáku mají málo naprogramovatelných cyklů ;)
Hezký den
Pavel


pát 13. črc 2012 21:27:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Mě deset cyklů u digitálního stačí. Mlhovač pouštím cca na 7minut a zbytek hodiny fouká větrák. Ale to resetování je strašný, každou chvilku to tam znova programovat :roll: :roll: :roll: . Musím něco vypátrat, jinak mě z toho klepne :?


pát 13. črc 2012 21:40:05
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Ahoj Kajmi,
používám teď už jenom mechanické (EMOS),kus za cca 100,-Kč.Jeden mi doma jede nepřetržitě asi pět let,jeden odešel, ale bez problému mi ho vyreklamovali (Hornbach).Mám jich v provozu sedm-světla a větráky-nastavení i seřízení je jednoduché a rychlé... ;)
(S digitálním jsem šlehl o zem,programování se resetuje po vypnutí proudu,nastavování je opruz... :evil: )

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 14. črc 2012 2:37:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Ty elektronické s diplejem od Solid je drek. Opravdu se to zresetuje i bez výpadku proudu. Používám EMOS a jiné mechanické. Spínají jen dvakrát denně tak to zatím funguje asi 5 let. Staré el. hodiny se zálohou (Chronotechna) už se nedělají ty vydržely 10 let i víc.


sob 14. črc 2012 8:45:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: