Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 3:00:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
virens píše:
Věro a to je přesně ono. Trochu techniky a mlhovač a nemusíš ráno v 5 kolem toho skákat. To by mne taky hráblo. Ale znal jsem člověka který stával ráno o půl hod. dřív aby skleník pomlžil.

Mlhovač mám , ten stačí úplně a zářivky mám od Klečky 1x teplou(světlo do červena) a druhou studenou(světlo do modra ), stály cca 140 Kč/ks.Pak větráček, vlhkoměrs teploměrem a spínací hodiny. Ráno od 5.3-8, odpol. 16-18 hod.., ale jak jsem psala přes den je tam málo světla....Věra


pon 05. pro 2011 11:06:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Věro tak toto bych neřešil. Skleník máš a tak přeci není problém udělat malé oddělení kde se víc topí. 2 metry2 není zas takový rozpočet. A pro potěchu budu měnit v obyváku kvetoucí kytky po týdnu a jakmile odkvetou šup je zpět do skleníku. Ten týden potmě ani nepoznají. Okrasné kytky zas tolik světla nepotřebují a mohlo by jim to stačit. Jiní ale tuto možnost nemají a musí el. energii zaplatit.


pon 05. pro 2011 11:34:33
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Věra píše:
virens píše:
Věro a to je přesně ono. Trochu techniky a mlhovač a nemusíš ráno v 5 kolem toho skákat. To by mne taky hráblo. Ale znal jsem člověka který stával ráno o půl hod. dřív aby skleník pomlžil.

Mlhovač mám , ten stačí úplně a zářivky mám od Klečky 1x teplou(světlo do červena) a druhou studenou(světlo do modra ), stály cca 140 Kč/ks.Pak větráček, vlhkoměrs teploměrem a spínací hodiny. Ráno od 5.3-8, odpol. 16-18 hod.., ale jak jsem psala přes den je tam málo světla....Věra

Věro, já se obávám, že bez celodenního přisvěcování se to asi neobejde. I když to máš blízko okna, tak ta intenzita světla se určitě snižuje i tím, že světlo prochází 2x přes sklo. Já mám ve vitríně 3 zářivky a teď o vánocích to bude rok co ji mám a na vyučtování elektřiny jsem to ani nepoznala.


pon 05. pro 2011 21:53:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
:oops: :oops: :oops: Tak už mám mlhovač, ale po dnešním mlhování přestal mlhovat. Hadice se prohnula směrem k zemi a byla plná vody (samozřejmě jsem se celá polila :roll: ). Asi tam zkondenzovala :?: .Mám ten mlhovač docela blízko a skoro ve výšce vitríny a hadice je tím pádem nejspíš moc dlouhá. Nechci něco hned zkazit...Domnívám se správně, že jí mám raději zkrátit, aby tam voda nezůstávala? Nebo jen hadici ohnout co nejvíc nahoru, aby vzniklo obrácené U? Přiznám se, že moc nevím jak to funguje :oops: :oops: :oops:


čtv 08. pro 2011 21:42:44
Profil ICQ

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Ten mlhovač a tím i hadice musí být výš než je vitrína, jinak se opravdu hadice zahltí kondenzátem, já ho mám postavený na vitríně a ve stropě vitríny nad větracím otvorem jsem si nechala ve sklenářství vyříznout díru a tím mám prostrčenou hadici na páru.
Ta hadice je s pružnýma kolínkama takže si ji sraz podle potřeby a konec by měl být tak ,aby voda vytíkala dolů, ale zas ne úplně, vyfotila bych to, ale mám k tomu přidělaný ještě rozvod a ten přilepený ke stěně terárka a napojený na hadici takže by to nebylo vidět. Možná ti bude stačit jen to zkrácení tak, aby hadice nebyla prohnutá a nehromadila se v ní voda chce to zkoušet.


pát 09. pro 2011 9:41:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
pafka píše:
Ten mlhovač a tím i hadice musí být výš než je vitrína, jinak se opravdu hadice zahltí kondenzátem, já ho mám postavený na vitríně a ve stropě vitríny nad větracím otvorem jsem si nechala ve sklenářství vyříznout díru a tím mám prostrčenou hadici na páru.
Ta hadice je s pružnýma kolínkama takže si ji sraz podle potřeby a konec by měl být tak ,aby voda vytíkala dolů, ale zas ne úplně, vyfotila bych to, ale mám k tomu přidělaný ještě rozvod a ten přilepený ke stěně terárka a napojený na hadici takže by to nebylo vidět. Možná ti bude stačit jen to zkrácení tak, aby hadice nebyla prohnutá a nehromadila se v ní voda chce to zkoušet.

Děkuju ;) .
To je ovšem katastrofa :cry: . Škoda, že to není napsaný v návodu (nebo jsem to nepochopila), to bych si to rozhodně nekoupila. Někde jsem to na obrázku viděla stát vedle, tak jsem to tak pochopila. Ach jo :cry:
Myslíš, že by ta kondenzovaná voda namohla téct zpátky do přístroje? Myslím, kdyby trubka vedla čistě jen nahoru. Někde jsem našla, že vlhkej vzduch je lehčí než suchej, tak by měl snad stoupat vzhůru. Ale já tomu houby rozumim, měla jsem se víc učit...


pát 09. pro 2011 10:33:45
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Suchej bude spíš lehčí než vlhkej ne? Jinak by asi mlhy nepadaly ale stoupaly :)


pát 09. pro 2011 13:05:49
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Nemůžeš to vyfotit na jakém místě to máš? A hlavně kudy tam dáváš hadici s párou? Já to na začátku taky měla vedle vitríny, než mi udělali díru do stropu vitríny a fungovalo to. Měla jsem to, ale přivřené ve dvířkách, mám šoupačky a dost páry unikalo ven, ale hadici jsem měla nataženou až nahoru a konec stočený dolu tak, aby voda ukapávala dovnitř vitríny. Ty tam máš asi otvory vzadu ne? Jestli je kupovaná jako hotové terárium. Určitě je nějaké řešení, neztrácej hlavu


pát 09. pro 2011 13:55:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Zdenka píše:
Suchej bude spíš lehčí než vlhkej ne? Jinak by asi mlhy nepadaly ale stoupaly :)

To jsem si taky myslela, ale není to spíš způsobený nějakejma rozdílnejma teplotama? Fakt nevím :roll: .Hledat jsem to a nejsem z toho moudrá. To by chtělo adekvátní vyjádření fyzika...Já jsem to tak pochopila odtud, že stoupá, ale jestli je to směrodatný, kdoví...
http://artemis.osu.cz/Gemet/meteo2/vlhkost.htm
To jsem z toho jelen :-(
Vypadá to takhle:
Obrázek
Vyvedený je to zboku tim dřevěným obložením. Mám vitrínu otvíranou vrchem, tak to nahoru dát nemůžu, protože bych to při každodenním otvírání určo vylila...


pát 09. pro 2011 16:31:13
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Technika- užitečný pomocník při pěstování orchidejí
Kajmii, si myslím co tak poličku vedle na stěnu ? a z ní rovnou dolů. Není to pára ale mlha která má tendeci pokud hned neopustí ultrazvukový vyvíječ srazit se na vodu. Ta by měla mít možnost znovu natéct zpět do nádržky !! Tak nechápu kde je chyba. Ale určitě bych to viděl v chybné instalaci funguje to každému. Co soused , přítel, nějaký chlap. ?


pát 09. pro 2011 16:41:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: