Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:52:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Stínění orchidejí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
samamalo píše:
Netkaná textilie se přece dělá v bilé a čené barvě, jen je trochu problém s uchycením na skleník asi by se mělo obšít nebo zapravit do rámu, navíc jak to zmokne, tak je to pro světlo propustnější.

Ale bojím se,že by se roztrhla


ned 28. úno 2016 15:29:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
samamalo píše:
Netkaná textilie se přece dělá v bilé a čené barvě, jen je trochu problém s uchycením na skleník asi by se mělo obšít nebo zapravit do rámu, navíc jak to zmokne, tak je to pro světlo propustnější.

Bílá netkaná textilie je hodně tenká s nepravidelnou strukturou. Trhá se, jsou tam řítší světlejší místa. Slabý větřík ji roztrhá.


ned 28. úno 2016 16:58:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Mila.J píše:
samamalo píše:
Netkaná textilie se přece dělá v bilé a čené barvě, jen je trochu problém s uchycením na skleník asi by se mělo obšít nebo zapravit do rámu, navíc jak to zmokne, tak je to pro světlo propustnější.

Bílá netkaná textilie je hodně tenká s nepravidelnou strukturou. Trhá se, jsou tam řítší světlejší místa. Slabý větřík ji roztrhá.

Milo právě jsem to psala, a i tak je slabá propustí hodně světla


ned 28. úno 2016 17:02:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
No mám ji přeloženou na dvakrát a na magnetech, chce to něco silnějšího , protože jak udělám v létě tropickou bouři, tak to něco váží než to uschne.
Na hliník se dají namontovat ty děravé magnety http://www.unimagnet.cz/13-magneticke-uchyty a pakto přicvaknout dalším


ned 28. úno 2016 20:07:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
samamalo píše:
No mám ji přeloženou na dvakrát a na magnetech, chce to něco silnějšího , protože jak udělám v létě tropickou bouři, tak to něco váží než to uschne.
Na hliník se dají namontovat ty děravé magnety http://www.unimagnet.cz/13-magneticke-uchyty a pakto přicvaknout dalším

Myslela jsem ji dát ji zevnitř, ale až se vylepší počasí budeme skleník ještě dokončovat. Budou tam háčky na zavešení či tyče a to je asi problém. Lepší zvenku nebo zevnitř?


pon 29. úno 2016 7:34:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Proti připálení teď na jaře jednoznačně zevnitř, aby slunce skleník vyhřívalo, ale v létě proti přehřívání skleníku pomůže podle mne jen venkovní.


pon 29. úno 2016 7:44:27
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Netkanú textíliu používam namiesto záclony - tá je na tienenie podľa mňa nevhodná. A kvety (nie len orchideje) si nesťažujú ...
I keď teda pravdou je, že slnko mi svieti do izby od rána tak do 12-13.00 max. (cez leto). Okno orientované na JV.
A čo tak netkanú textíliu preložiť viackrát (ak sa Vám zdá moc priepustná) ? To by ale platilo iba na použitie zvnútra ...
Zvonku musí byť niečo silnejšie. Čo tak nejakú inú textíliu, silnejšiu - napr. ma napadá, že vertikálne žalúzie sú z takej pevnejšej textílie a pritom prepúšťajú svetlo. Otázkou ale ostáva cena ... :/


sob 05. bře 2016 18:34:04
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Teda tady je dneska den, slunce začne prát, stáhnu stíník, za chvíli se nebe zatáhne, vytáhnu ho nahoru, dnes už potřetí. Pěkně se při tom větrá, ale ta jižní expozice je na nic. Tedy třeba na kaktusy, ale i ty se dají spálit. Acianthera terres zfialověla, je to dobře, nebo honem kus od skla?


ned 13. bře 2016 11:01:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
lipo píše:
Teda tady je dneska den, slunce začne prát, stáhnu stíník, za chvíli se nebe zatáhne, vytáhnu ho nahoru, dnes už potřetí. Pěkně se při tom větrá, ale ta jižní expozice je na nic. Tedy třeba na kaktusy, ale i ty se dají spálit. Acianthera terres zfialověla, je to dobře, nebo honem kus od skla?

Já musím mít již zastíněno, skleník je na jih a to by se popalilo ihned, jsem v práci a nikoho doma nemám, zatím to jinak nejde...


ned 13. bře 2016 12:08:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Dnes jsem si všimla, že v Liberecké botanické použili na přistínění láčkovek zelenou stínící síť. Nikdy před tím jsem si nevšimla, že by tam museli stínit, tak mně to vede k myšlence, jestli zas to slunce nepere víc, než v předchozích letech. A také k tomu, že když použili zelenou, asi to špatná barva není.


ned 15. kvě 2016 12:36:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: