Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:18:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Stínění orchidejí 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
zaruba píše:
Míla: Do zelena to pod stínovkami je. Okem je to těžko postřehnutelné, ale ještě když jsem fotil na diáky tak to bylo ujeté do zelena dost. Je jasné, že spektrum které dopadá na rostliny v ZZ je tímto rozhozené oproti venkovnímu prostředí. Studii toho, do jaké míry to rostlinám vadí nebo pomáhá asi nikdo ještě nedělal a tak to asi prozatím zůstane tabu. Trochu mi ale vrtá hlavou, jestli by to např. pod šedou stínovkou, nebo třeba tou červenou nekvetlo bohatěji. Proto jsem to téma nastrčil :P

Jo, taky mi to připadalo pod stíněním zelené, ale ne až tak moc. Jakýsi zelený nádech určitě. Čekal jsem, že to bude z uvedených důvodů zelené víc. Je to jen mé oko. Chtělo by to spektrální analízu.
O jiných barvách, výhodách, jsem mudroval taky. Jinou stínovku ale nemám. Třeba červenou bych si tam nechtěl dát i kdybych měl.


pát 11. pro 2015 19:23:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Já jsem musela trošku pristinit jelikož se bojím, aby se v mě nepřítomnosti neuvarili, skleník mám na jižní straně, při jaru je to nejhorší, ráno zima v poledne 16


ned 31. led 2016 18:27:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Tak na dnes hlásí déšť a tady svítí jak o život a včera jsem stáhla stínovku, ještě že ráno otvírám chladným okno, tak mám jistotu,že se orchideje neuvaří, jak říká manžel to je jak v blázinci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


stř 03. úno 2016 10:21:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Mám možnost mít bílou,světle zelenou stínovku zase to je 35%,55% a 70%.Nebyla by lepší 70% bílá než zelená? Víc by to propustilo světla než ta zelená....díky za rady Věra


úte 23. úno 2016 10:09:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
To by člověk musel pořídit něco, co měří luxy, nebo kandely? Já jsem tak nějak přivykla té po pravdě ne moc pěkné zeleni. A není na ní vidět prach, ta bílá by brzo byla špinavá, alespoň u nás, kousek za městem. :cry:


úte 23. úno 2016 11:46:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
lipo píše:
To by člověk musel pořídit něco, co měří luxy, nebo kandely? Já jsem tak nějak přivykla té po pravdě ne moc pěkné zeleni. A není na ní vidět prach, ta bílá by brzo byla špinavá, alespoň u nás, kousek za městem. :cry:

Mají v nabídce i světle zelenou......o tom prachu máš pravdu, :lol: :lol: :lol: :lol:


úte 23. úno 2016 12:17:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Pořád nad tím přemýšlím, měli by orchideje více světla a neměly by se popálit......


pát 26. úno 2016 10:35:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Pokud koukneme do přírody, tak listí, co stíní je zpravidla zelené , ale to je pro rostliny, co bydlí pod korunami stromů, navíc neopadavých.
Zbytek tedy potřebuje světlo, některé počkají až opadne listí jiné "vylezou" do koruny stromů nebo na skálu.
Nejlepší by bylo stínění ze stříbrných tilandsii, svítí Slunce stíní , prší propouští.
Nicméně na tohle jsem nenarazil, tak stíním zelenou.
Loni jsem ji poprvé nenatáhl na celý povrch skleníku (karbamát) , ale nechal jsem cca 2m pruh od severu volný. To se příznivě projevilo množství květu u Phragmipedii


sob 27. úno 2016 22:26:46
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Věra: Já bych tu bílou docela zkusil už proto, že barvy pod ní budou přirozenější. Nemyslím ale že na růst nebo kvetení to bude mít nějaký zásadní vliv. Až se ušpiní tak bude šedá což také nevadí, protože spektrum barev to nerozhodí. Nevím ale kde se dá objednat stínovka v bílé barvě. Prosil bych o informaci, předem děkuji.


ned 28. úno 2016 10:49:42
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Stínění orchidejí
Netkaná textilie se přece dělá v bilé a čené barvě, jen je trochu problém s uchycením na skleník asi by se mělo obšít nebo zapravit do rámu, navíc jak to zmokne, tak je to pro světlo propustnější.


ned 28. úno 2016 14:12:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: