Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:40:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 skleník z polykarbonátu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
JURAS, kdy bude na vašich stránkách pokračování o stavbě vitríny ?


čtv 05. bře 2009 22:47:21
Profil ICQ

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
EvaJ píše:
JURAS, kdy bude na vašich stránkách pokračování o stavbě vitríny ?


Ve středu jsem přidal další díl o vnitřním zařízení vitríny, teď začínám psát článek o osvětlení.

_________________
www.jurasu.cz


pát 06. bře 2009 9:14:32
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Juras,nezlobte se prosím,nějak mi zůstalo v hlavě pozmněněno vaše příjmení,tak jsem vám dala nechtěně jiné.To víte,že bych moc ráda něčím přispěla na vaše stránky,ale jak jsem již psala jsem na samém začátku a tak nemám žádné zkušenosti ani rady,snad časem,pokud se bude dařit.Spíš ted budu jen sondovat a chodit na vaše stránky pro moudrosti.Jěště,že jsou díky!


pát 06. bře 2009 10:41:22
Profil

Registrován: stř 08. črc 2009 14:14:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 8
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Juras píše:
hanka2 píše:
Zdravím vás a děkuju vám za pomoc a názory ve kterých máte jistě pravdu.Vše je zatím jen takový prototyp,neměla jsem až tak velkou představu jak můžou takové vitrínky,či skleníčky vypadat.Až jsem listovala na stránkách pana Urbana jak mi dala typ EvaJ.Opravdu obrovská inspirace,děkuju.Tohle už mě dozajista neopustí,je to fakt paráda.


Přeji Vám mnoho zdaru a pokud Vás to nepustí a budete mít chuť něco napsat o své vitríně na můj web budu rád. Ať tam nepíšu pořád sám :lol: A mimochodem, trošku jste zkrátila mé příjmení - jmenuji se Urbánek.


Dokážu se naprosto vcítit do kůže Hanky, neboť jsem také na startovní čáře v pěstování. Panu Urbánkovi děkuji za jeho web, neboť mi byl obrovským přínosem.
V tomto týdnu jsem dokončil "malou" vitrínku (125x50x50), kterou jsem nakonec stavěl z plexi (stěny jsem nýtoval k hliníkovému rámu).
Ačkoliv byla stavba velice snadná a rychlá, mám obavy, jak se bude tento materiál (v Baumaxu byl pojmenovaný jako polystyren) chovat v budoucnu. Myslím, že se povrch velmi snadno poškrábe. A jak s osvětlením? Původně jsem neměl v plánu pro světla řezat otvory. Nebude tento materiál zabraňovat průniku UV záření z lamp?
Má někdo zkušenosti s pěstováním v neskleněné vitríně?

PS: Hankou zmiňovaný typ skleníku jsem na stránkách nenašel. má někdo odkaz přímo na web tohoto produktu?


stř 08. črc 2009 15:16:16
Profil

Registrován: stř 08. črc 2009 14:14:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 8
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Tak po hodinách strávených na internetu jsem došel k následujícímu závěru. Čirý polystyrén UV záření oproti sklu propouští, takže pro osvětlení květin jsem nemusel instalovat svítidla do interiéru, ale stačilo je pouze položit na vitrínu. Odpadá tak problém vlhkosti vs. světlo.

Snad to někomu pomůže při nějaké experimentální stavbě, jako je třeba ta má :-)


pon 13. črc 2009 16:11:33
Profil

Registrován: pát 24. říj 2008 17:19:59
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Skleníček se mi velmi zalíbil, tak jsem si to našla na netu a zjistila, že ho mají v akci za 3000,-. Hned zítra si ho objednám. Jen se chci zeptat Hanky2 jestli si ho objednala přes e shop nebo zakoupila přímo u prodejně.
Všechny zdraví Hana


ned 09. srp 2009 9:24:30
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Hani,přímo v prodejně.


ned 09. srp 2009 11:13:42
Profil

Registrován: pát 24. říj 2008 17:19:59
Příspěvky: 41
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Ahojky Hanko,
děkuji za odpověď moc prosím napiš mi jak jsi se skleníčkem spokojená a pokud se pamatuji psala jsi, že ho umístíš dost daleko od okna a tedy jak se Tvým orchidejím daří. Pokud si ho pořídím poprasila bych Tě později o nějaké konkrétní rady
Přeji hezký den
Hana
Doufám, že Ti nevadí tykání mám pocit, že si orchidejáři jsou blízko a jsou
mi všichni moc sympatičtí.


ned 09. srp 2009 16:18:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Mě bylo nabídkuto terárko 100x 60x50 , tak to zkusím taky, není velké,ale co na to říkáte?


ned 09. srp 2009 16:19:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: skleník z polykarbonátu
Ahojky Hani,asi tě zklamu,skleník už má jiného majitele.Někde na dalekém obzoru se začíná úvaha o zimní zahradě,no spíš zahrádce.Ono totiž nebylo nikde místo kam bych ho mohla dát blíž k oknu,musela bych jedině celodenně svítit a to by nebylo možné.Jestli ti můžu poradit podívej se na stránky www.jurasu.cz.Myslím,že ti pan Urbánek určitě odborně poradí,pokud bys potřebovala,zkus se obrátit na něj. ;)


ned 09. srp 2009 21:34:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: