Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 0:01:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 SKLENÍK-růst kořenů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek SKLENÍK-růst kořenů
pavelheger píše:
Ani já bych to nedramatizoval. Moje osobní zkušenost totiž praví, že toto je u pafíček naprosto standardní. Ve sklenících táhnou všechno přes listy a kořeny bývají v žalostném stavu. To co během sezóny naroste zase pěkně shnije. Na růžici to obvykle nepoznáte a to i když je rostlina prakticky bez kořenů.
Pavel

Těchto pár vět mě svého času dost strašilo , jestli mohu tak se k tomu vracím. Jde o Paphiopedila. Já bych chtěla vědět jestli to někdo opravdu testoval a porovnával.Jak je odlišná bytová kultůra a skleníková hlavně směrem k růstu kořenů. Když si zavzpomínám na různý Paphiopedila který jsem si koupila někdy se to tak může jevit a někdy zase ne. Nemám zkušenost nebo porovnání,ještě jsem ze skleníku nic nepřesazovala a docela by mě to zajímalo jak že to je. Stav kořenů si vždycky fotím no na tom malém množství pafíček,který mám nelze udělat nějaký závěr.Jen mám pocit že to až tak není .Je to informace na kterou jsem nikde nenarazila a nebo to je stará známá pravda o které se už nikdo nezmiňuje.Další věc .Když si koupím pafíčko např.od thajvanců oni pěstují rostliny také venku-tak zase prd vím.


ned 27. bře 2011 13:31:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: SKLENÍK-růst kořenů
Haki, byl bych nerad, aby náhodou nedošlo k mylnému vyložení té mojí informace. Chtěl jsem tím spíš říct, že se často stává, že Paphiopedila ve sklenících přicházejí o kořeny aniž by to na stavu rostliny kdokoliv na první pohled poznal. Rostliny pak berou veškerou výživu přes listy. V žádném případě to není pravidlo, ale jen často se vyskytující jev, daný pravděpodobně nedostatečným přizpůsobením kultivačních podmínek specifickým požadavkům střevíců. Určitě existuje mnoho zkušených pěstitelů, kteří mají skleníky a v nich pafíčka v puclácích naditými kořeny ;)
Hezký den
Pavel


ned 27. bře 2011 18:27:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: SKLENÍK-růst kořenů
já se na ně bojím šáhnout, štve mě, že jsou často v neprůhledných kytináčích. Takže moje paph. mají pod substrátem tajemství. Zatím ale rostou. Asi se nikdy nedovím, co dělají kořeny. Nevím, jestli se kdy odhodlám k přesazení. Kvetou mi totiž každý rok (ty, co mám dospělé), takže to maximálně oddaluji.


ned 27. bře 2011 18:58:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: SKLENÍK-růst kořenů
pavelheger píše:
Haki, byl bych nerad, aby náhodou nedošlo k mylnému vyložení té mojí informace.


Aha dobře.Já s tím právě nemám zkušenost teď si tedy všímám že skoro všechno co mám roste v zimní zahradě jinak. Samozřejmě oddělat pafíčko můžu i v bytě to je jasný.


ned 27. bře 2011 19:18:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: SKLENÍK-růst kořenů
petr turecky píše:
já se na ně bojím šáhnout, štve mě, že jsou často v neprůhledných kytináčích. Takže moje paph. mají pod substrátem tajemství. Zatím ale rostou. Asi se nikdy nedovím, co dělají kořeny. Nevím, jestli se kdy odhodlám k přesazení. Kvetou mi totiž každý rok (ty, co mám dospělé), takže to maximálně oddaluji.


Když rostou tak to je známka že se jim daří i kořeny jsou v pořádku .No ale člověk musí taky koukat na substrát . Paph se často zalévají .Někdy se stane a to se mě taky stalo že jsem přesazovala koupené pafíčko po vyjmutí z pucláku byl coco chips vevnitř uplně na kaši.Někde mám i fotku.Rostlina v něm musela být hodně dlouho.Já bych to moc neoddalovala.


ned 27. bře 2011 19:20:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: