Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:24:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Výroba pozadí do vitríny 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Líbí se mi to moc. Jen se chci zeptat, máte už nějakou delší zkušenost s kombinací tillandsií a orchidejí? V zimě chtějí tillandsie sušší a chladnější podmínky, tak mne zajímá, jak to funguje spolu dohromady. Díky


čtv 25. říj 2012 11:04:14
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Tillandsie a Phalaenopsis se k sobě moc nehodí(ekologicky, ani vzhledově). Já si myslím že napodobování vzdušných zahrad v nízkém akváriu nebo vitríně je esteticky špatné řešení. Spíše bych volil téma vlhké skály s drobnými pepřinci, begoniemi, či podpětovitými a kapradinkami.
Tohle se mi zdá takové..... "násilné". Jinak technicky to je vyřešené zajímavě!


čtv 25. říj 2012 12:04:09
Profil ICQ

Registrován: ned 25. bře 2012 18:52:44
Příspěvky: 23
Bydliště: Chrudim
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Nemám s běžnými Tillandsiemi ve vitríně nejmenší problém a zkušenost s nimi ve vitríně mám cca 20 roků. Nezdá se mi, že by potřebovaly nějaké výrazné období klidu se sníženou teplotou a zálivkou. Bez problémů ve vitríně prosperují a kvetou za běžné pokojové teploty, jen v zimě zalévám méně často, stejně jako orchideje. Ve vitríně je ale důležité po každém zalití nechat vitrínu otevřenou třeba i několik hodin nebo spustit ventilátor, aby Tillandsie úplně oschly a pak jsou spokojené.


čtv 25. říj 2012 12:16:54
Profil

Registrován: ned 25. bře 2012 18:52:44
Příspěvky: 23
Bydliště: Chrudim
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Karlos píše:
Tillandsie a Phalaenopsis se k sobě moc nehodí(ekologicky, ani vzhledově). Já si myslím že napodobování vzdušných zahrad v nízkém akváriu nebo vitríně je esteticky špatné řešení. Spíše bych volil téma vlhké skály s drobnými pepřinci, begoniemi, či podpětovitými a kapradinkami.
Tohle se mi zdá takové..... "násilné". Jinak technicky to je vyřešené zajímavě!


Já to čekal, že se někdo ozve kvůli těm Phalům :D . Původně jsem také uvažoval o nějakém striktním zaměření na jednu oblast. Pak jsem si ale řekl, že nebuduju botanickou expozici, ale kousek zeleně pro své vlastní potěšení a tak jsem tam zejména z momentálního nedostatku jiných vhodnějších rostlin ty mini Phalenopsisy vrazil. Vitrína je zatím ve výstavbě (přesněji v kompletní přestavbě), napěstovávám si právě ty uvedené pepřince a další do podrostu a časem možná ty Phalenopsisy nahradím něčím jiným - stejně se nějak moc rozrůstají.


čtv 25. říj 2012 12:37:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
mě se pozadí líbí, právě potřebuji řešit pozadí ve stávající vitríně, protože to stávající (z husté kokosové sítě) se začíná pomalu rozpadat..
Takže díky za nápad.


čtv 25. říj 2012 13:28:15
Profil ICQ

Registrován: ned 25. bře 2012 18:52:44
Příspěvky: 23
Bydliště: Chrudim
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
EvaJ píše:
mě se pozadí líbí, právě potřebuji řešit pozadí ve stávající vitríně, protože to stávající (z husté kokosové sítě) se začíná pomalu rozpadat..
Takže díky za nápad.


Není vůbec zač. Pokud ta moje zkušenost někomu pomůže, budu jen rád. Přeji pevné nervy a hodně úspěchů při řešení nového pozadí ;) .


čtv 25. říj 2012 13:40:51
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Máte to moc pěkné, jsem taky vitrínkář i když já si pozadí a vitrínu nechala vyrobit. Mám všehochuť, protože jsem si to dělala přesně jako vy jako další část zeleně v bytě pro potěchu oka a ne jako část botanické zahrady zaměřenou na určitou oblast. Taky nemám problém s růstem tilandsií( mám tam dokonce 3ks T. tectorums, které krásně přirůstají.) s orchidejemi, kapradinami a doplňkovou zelení. Takže přeji hodně úspěchů a hlavně ať Vám ta zeleň přináší co největší a nejdelší potěšení.


čtv 25. říj 2012 14:56:11
Profil

Registrován: úte 16. lis 2010 15:02:08
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
No, ste veľmi šikovný, je to krásne.Rada by som mala vitrínu, ale už nemám v byte miesto.


čtv 25. říj 2012 16:47:44
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
Miloš: Čekat se to moc nedalo, vzhledem k tomu že tu až tak moc rejpalů není:-) Mě nejde o to že by tillandsie takto nemohly růst, ale spíš o to, že tu vitrínu vůbec nepotřebují, takže by se tam dalo dát něco, co tu vlhkost opravdu ocení. Mě se ta tillandsiová aranžmá vměstnaná na malou plochu prosě nelíbí, nepůsobí to na mě přirozeně, jakkoliv je to každého věc, stejně jako volba škaredého, nebo hezkého psího plemene. Tilandsky nejsou jediný rod bromélií a spousta dalších tu vhkost chce mnohem víc, než stříbřité typy.
Pro mě prostě vitrína musí plnit účel jak estetický, tak funkční, podobně jako akvárium pro rybičky. (Ryby jinak chovat nelze a navíc je to hezký prvek v domácnosti). Mezi orchidejemi je dost drobných a vlhkomilných druhů, co takhle vybrat z této skupiny?


čtv 25. říj 2012 17:20:36
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Výroba pozadí do vitríny
A to mě se zase takové po domácku dělané pozadí s kytičkama moc líbí.Dobrý nápad a hlavně ušetří penízky.Takže za mě dobrý nápad a děkuji za podrobný popis práce. :P


čtv 25. říj 2012 17:56:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: