Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 1:34:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Pěstování na kmeni 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
K tomu šeříku mám dojem že má Pavel Heger(omlouvám se jestli to tak není) s kůrou šeříku nemám zkušenost ale rozumím jak píšeš o akátu.Já jsem si tu moji větev sestavila podle rozměrů zz .Mám východní stranu tak těsně u skel -aby v zimě bylo dost sluníčka. Spojení větví jde pak dobře zamaskovat třeba Peperomia Hofmanii tu mám. Nepíšeš jaký máš pokles teplot to je u katlejí i teplomilných taky potřebný. ;)
PŘIDÁM PÁR FOTEK i když ten můj prostor je spíš skleník směrem k vlhkosti.Ještě- moc jakoby katlejí nemám protože se mě nelíbí(hluboká omluva všem) pošlu foto co mám tedy co roste v mých podminkách .Jsou to miniatury Brassocatt​leya Pernosa(název neověřen) rostla i v substrátu na jižním okně ale byla menší růstem teď v zz vypadá spokojenější(pokles teplot u skla 12-13°C) taky má vyšší vlkost stejně ta druhá Brassocatt​leya bez názvu možná zrovna pokveteTak rok jí trvalo než si zvykla už si vytvořila dobrý kořeny.Přímé slunko nemusí ale je za tou druhou větví takže ok.A nakonec na ukázku Peperomia polostín ale vydrží dost, jo ještě Rhyncholaelia digbyana to je hokus-pokus jestli vůbec navázaná někdy pokvete ta je na přímém slunku.Moc toho nemám jsou tu jiní kádři :) třeba se taky ozvou -určitě .A ještě kaacka3 má šeřík a asi i stejný podmínky s tebou-koukni viewtopic.php?f=17&t=1232&p=25803&hilit=šeřík#p25803


Přílohy:
Poznámka: přesný název neznámý něco od -Brassocattleya
1.jpg
1.jpg [ 199.41 KiB | Zobrazeno 5036 krát ]
Poznámka: Jde na sluníčku měla jsem ji i na jihu doma
Brassocatt​leya Pernosa(název neověřen).jpg
Brassocatt​leya Pernosa(název neověřen).jpg [ 195.93 KiB | Zobrazeno 5036 krát ]
Peperomia Hofmanii.jpg
Peperomia Hofmanii.jpg [ 188.59 KiB | Zobrazeno 5036 krát ]
Rhyncholaelia digbyana.jpg
Rhyncholaelia digbyana.jpg [ 199.64 KiB | Zobrazeno 5036 krát ]
čtv 10. črc 2014 10:05:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
hezky to roste..


čtv 10. črc 2014 11:16:23
Profil

Registrován: stř 27. lis 2013 11:02:06
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
kmen, ktory ma kaacka3 som videla, ale tak zarastene to asi v zivote mat nebudem. ta peperomia je super, naozaj by vela zakrila. ja som rozmyslala, nahodou som narazila na Barbosella handroi, asi by splnila ten isty ucel. s tym "pozliepanim si" vlastneho agatu na mieru je dobry napad. aj tak mi stale vrta v hlave ten stlp v zimnej a aj ked mi manzel hovori, aby som to nechala tak, raz tam proste nieco pojde. pokles teplot v noci: v lete neklesne pod 21C a v zime neklesne pod 18. rhyncholaeliu mam vyhliadnutu aj ja, ale myslela som, ze na kmeni pojde v pohode. a cim privezujes rastlinky? ja som skusala vselico a zatial nie som spokojna. bud sa to zarezava do korenov alebo to dost bije do oci.


čtv 10. črc 2014 11:36:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Umělý kmen to by bylo to nejlepší jo jo fantazii to já mám :) s tím poklesem teplot to nebude problém u tebe snížit tady koukni je dobrý přehled
http://www.orchidspecies.com/brassavoladigbiyana.htm tak 15°C u teplých katlejí,budou veselejší . Nebo na noc vyklopit okno.To uvázání není nic těžkého -dámskou punčochou nastříhanou na malý proužek -pruží a to je dobrý pro kořeny.Když se kytka chytí oddělám tedy když to jde ;)
Marta1-dík chtělo by to vetší prostor ale bohužel.


čtv 10. črc 2014 11:48:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 27. lis 2013 11:02:06
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
jop, to okno skusim. nejak som si doteraz neuvedomila, ze by tam mal byt ten nocny pokles. pancuchu skusam prave teraz. fakt to dobre pruzi a nezarezava sa. akurat to tak cudne vyzera :)


čtv 10. črc 2014 12:05:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Nevím si moc rady z mojí Marcgravií šla fakt dobře. Najednou odešly dva růstový výhony -tak mám už jen jeden.Marcgravie je stále na jednou místě.Zřejmě přišla o kořeny -asi jsem ji ulila.
Tommy chci se tě zeptat v čem ji máš zasazenou.Já ji mám ještě v původním jemném substrátu z piniovky.Jestli bych to neměla změnit za hrubší trochu.Nebo se na ni podívat a ten jeden výhon nařízkovat -snad to ještě půjde.Tak jsem ji původně dostala bez kořenů .


Přílohy:
Marcgravie.jpg
Marcgravie.jpg [ 194.61 KiB | Zobrazeno 4918 krát ]
stř 06. srp 2014 12:56:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Hanko, já bych to dala do té hrubší, zjistila jsem třeba,že u Masdevalii je taky lepčí větší, ta drobná se slévá a chtějí taky vzduch.


stř 06. srp 2014 13:41:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
A ještě : jsou dva druhy korkovníku, mám doma asi ten špatný ten nedrží vodu. Nevím který z nich to je,ale pokud není čas to pořád zalívat tak mi to na něm moc nejde. Lepší je kůra za stromu.....Věra


stř 06. srp 2014 13:46:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Ale já myslím, že korkovník prostě vodu nebere, proto se snad taky používá na špunty, ne?


stř 06. srp 2014 13:50:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Věra píše:
Hanko, já bych to dala do té hrubší

Uvidíme ...ale Masdeválie jsou úplně jiný kořeny ;)

Věra píše:
A ještě : jsou dva druhy korkovníku

Tady jsem si přečetla co jsem netušila .Korkovníku je 10druhů ale kůra je svým složením furt stejná.Alespoň to z článku tak vychází.
http://www.uspza.cz/index.php?id=10310&vyzn=KORKOVN%CDK


stř 06. srp 2014 16:30:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: