Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 16:35:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
 Pěstování na kmeni 
Autor Zpráva

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Mila.J píše:
Aby také stačilo katlejím a dendrobiím světlo.

To je v bytě vždy trochu nedostatková veličina. Epifitní strom mám v rohu mezi jižním a východním oknem. Před týdnem ještě dostal kolečka a kočuje podle potřeby a světelných podmínek.


pát 21. říj 2011 21:24:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
bruk600 píše:
Mila.J píše:
Aby také stačilo katlejím a dendrobiím světlo.

To je v bytě vždy trochu nedostatková veličina. Epifitní strom mám v rohu mezi jižním a východním oknem. Před týdnem ještě dostal kolečka a kočuje podle potřeby a světelných podmínek.


bruk600 nějaké fotky by nebyly ? Myslím, že mnohé by to zajímalo včetně těch koleček. díky.


sob 22. říj 2011 14:47:45
Profil ICQ

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Tak jsem udělal pár fotek mého pojízdného epifitního stromu a taktéž pojízdných kytek. Jsou už dost vzrostlé (cca 20 let, tlustice asi tak 35-40 let) a na kolečkách je lehčí manipulace. Koupeno v OBI za 100,- a 150,- Kč.
http://bruk600.rajce.idnes.cz/pojizdne_kytky_v_byte/


pon 24. říj 2011 18:17:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Brossocattleya pernosa(já vím, ještě stále neobjasněné křížení) - je to pokus na akátu .Kytičku jsem dala blízko světla ,je teď v takovém napresnutém místě kde se špatně fotí. :) zatím tam roste dobře.


Přílohy:
Br..jpg
Br..jpg [ 191.29 KiB | Zobrazeno 4645 krát ]
pát 17. úno 2012 17:40:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Bruk600: Parádní, ta poslední je skvělá, To je Nolina?
Haki: Je fakt nádherná


pát 17. úno 2012 19:43:55
Profil

Registrován: pát 03. zář 2010 21:19:24
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Ja k tejto téme pridám pár otázok, mne sa to strašne páci takto pestovať tie orchidy na kmeni:

1.otázka je, mám tropické florário s masožravkami, a chcem tam zopár pekných orchideí na kmeň nasadiť aby tie boky a chrbát florária nezývali prázdnotou, tak, že ktoré druhy by boli najvhodnejšie do takéhoto florária, mam zatial zálusk na angraecum didieri, a ešte mám aj hybrid katleje, neviem kam ho mam umiestniť, zatial je na poličke v kvetináči dierovanom, a neviem či by tiež mohla isť takýmto štýlom do floraria.

2. otázka nie je v takej vysokej RVV ktorá je v mojom prípade 90-100% velké ryziko plesne? bojím sa že keď tam je tak vlhko skoro sa tam nevetrá, že mi to chytí pleseň a to by bol prúser, tak či sú dáke odolné druhy drevín, ten Akát by to mohol zvládať či? alebo ošetrujete niečim ten kmeň kým ho tam umiestnite?

3.otázka môžu ísť aj na ten kupovaný korok čo sa dá v hornbachu kúpiť? práve ten mi začal plesnieť, ale to si myslím, že je tým, že som to bral z toho hornbachu, a ničím pred tým neošetril iba varenou vodou, a to nepomohlo...


úte 27. bře 2012 10:37:25
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
1. Angraecum a Cattleya nejsou vhodné. Obě mají dost vysoké světelné nároky. Místo Angraeca bych dal nějaký Aerangis a nějaké drobnější druhy Bulbophyllum, Coelogyne, Phalaenopsis, Kingidium, Ceratostylis, Leptotes, Oncidium, Sigmatostalix, Trias a podobně.

2. Taková vlhkost je pro většinu orchidejí nepřirozená. Je třeba ji snížit pootevřením a ventilátorem hlavně ve dne. Akát je dobrý.

3.Korek je dobrý, vlhkost je špatná.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 27. bře 2012 11:02:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. zář 2010 21:19:24
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
1. ale tie angraecie, je vidieť, na tých kmeňoch, ide o to, že by som ich teda neumiestnil do tej vytriny, čo už keď by im tá vlhkosť nerobila dobre, môžu byť na priamom slnku kde svieti od 9-17:00 slnko? aj v lete?

Všeobecne ste ma teda nepotešili s tým :? , škoda som si myslel, že to troška skrášlim orchidejkami, najozaj nejstvuje taký druh, ktorý znáša takúto vysokú RVV? lebo ja ju znižovať nemôžem, nepenthesi by mi prestali robiť krčahy...

2. Ten akát si teda zaobstaram, ešte teda či mi odobríte ten bod 1 s tým priamym slnkom


úte 27. bře 2012 12:48:19
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Pokud umístíte Angraecum na parapetu, tak bych ho nechal v květináči. Uvedené rody jsou všechny dost vlhkomilné (a spousta daších). Stačí si jen vybrat. ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 27. bře 2012 13:18:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. zář 2010 21:19:24
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
radzak píše:
Pokud umístíte Angraecum na parapetu, tak bych ho nechal v květináči. Uvedené rody jsou všechny dost vlhkomilné (a spousta daších). Stačí si jen vybrat. ;)


:) Tak vravíte, že taká vlhkosť je neprirodzená, asi ich tam teda nebudem dávať, nerad by som aby mi uhynuli...
Tú katleju môžem tiež dať na ten nonstop parapet?, alebo stačí rozptýlené svetlo mne do tej mojej izby stále svieti slnko, tak tam máááám svetlooooo a vsetlooooo


úte 27. bře 2012 13:46:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: