Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:16:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 Pěstování na kmeni 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Hanko rostla dobře dokud byla ve vitríně. Měl jsem na dně plechovou vanu a v ní substrát, takže byla zasázená u paty kmene,který porůstala. Pak jsem ji vyndal a byl konec. Nějak se jí v bytě nelíbilo. On je to hemiepifyt, jako třeba Philodendrony nebo Monstery, roste po kmeni v přítmí, a jak se dostane na slunce zkeřovatí a kvete podivnými, kolovitými květenstvími. Moc pěkná kytka. Jak dobuduju zase ji někde seženu. Tak ať ti roste.


Naposledy upravil zahradnik dne pát 12. dub 2013 18:39:14, celkově upraveno 1



pát 12. dub 2013 18:12:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
AHA ....tak to je škoda myslela jsem ,že mě ukážeš porostlý strom :lol: hm tu vlhkost budou potřebovat.Ale tato se množí dobře já jsem koupila odstřižené kousky bez kořenů-chytlo se to dobře.Mám ji i ve stínů -tak uvidím.


pát 12. dub 2013 18:26:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Tohle forum je dobrý v tom že si člověk v klídku prohlídne jakže mu to roste :mrgreen: tak po víc než roce zjišťuji že roste.Źádný fofr to není ani podivný květ ještě není ...


Přílohy:
Marcgravie.jpg
Marcgravie.jpg [ 197.93 KiB | Zobrazeno 5314 krát ]
ned 22. čer 2014 15:44:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Já myslím,že jde pěkně...


ned 22. čer 2014 16:18:11
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Vypadá báječně


ned 22. čer 2014 16:50:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Nechávám ji aby si dělala co chce některá jde do světla jedna roste do stínu.Tak se uvidí možná ji pak zkusím ještě jinde na víc místech jako pokusného králíčka :)


ned 22. čer 2014 20:57:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 27. lis 2013 11:02:06
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Ake mate doplnkove rastliny na kmeni mimo orchideji? este zdaleka nemam na kmeni vsetky orchideje, ktore by som tam mat chcela, ale zatial som v stadiu skusania. kmen mam na juhozapadnu stranu, takze celkom slnecne miesto. zo strany do priestoru zimnej, maju polotien. vlhkost sa mi dari drzat okolo 70%.


stř 02. črc 2014 14:16:46
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Na slunečnou stranu bych doporučila nějaké bromelie a tillandsie, na zastíněnou kapradiny


stř 02. črc 2014 15:31:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Já mám východní stranu k večeru jižní .Pokusím se odpovědět asi tu nikdo zz na jižní stranu nemá nebo je okurková sezona. :) Teplota se ti asi daří zajistit venkovními žaluziemi nemám moc přehled jak to bude se světlem . K těm doplňkovým rostlinám určitě tilandsie některý se mě i líbí.To co mám já v zz je Rhipsalis je to epifytní kaktus dávám foto -kus jsem prostě strčila do otvoru v akátu a roste.Připouštím nemusí se všem líbit, mám ještě dva druhy,vydrží hodně.Na fotce ty fialový bobulky to je
Anthurium scandens var.pumila je to plazivec. Moc jsem si nebyla jistá z umístěním rostliny tak má kořeny na obrácené straně akátu kde jsou ve stínu a roste plazí se do slunka. Mám tam i světlomilnější orchideje je to moje nejsvětlejší místo v zz. Anthurium dávám jako příklad že to jde různě. Možná by i víc slunka vydržely některý Dischidie -foto. Jsou umístěný nahoře v zz kde na ně svítí přímo jižní odpolední slunko. Peperomie myslím taky možná jen ty drobný růstem. Když si člověk v klidu vypozoruje jak jde slunko a jak svítí na ten tvůj kmen -určitě to nějak půjde .Taky se musí připočíst klimatizace kterou asi ještě máte a vlhkost pak i ty kapradiny různý by tam mohly růst. Je jich dost druhů mě se libí Pyrosie docela mě v zz divočí Monstera dubia líbí se mě Marcgravie , Lecanopteris nejsou snad všechny stejně náročný.Chce to odzkoušet každýmu to půjde trochu jinak a nejde to přesně říci o všem ,že bude růst uspěšně.
Jen jsem nenašla fotku kmenu -asi je to tedy něco nového?Můžu se podívat?


Přílohy:
Rhipsalis-.jpg
Rhipsalis-.jpg [ 197.25 KiB | Zobrazeno 5138 krát ]
Poznámka: KOŘENY VE STÍNU-Anthurium scandens var.pumila
ANTHURIUM-kořeny ve stínu.jpg
ANTHURIUM-kořeny ve stínu.jpg [ 193.44 KiB | Zobrazeno 5138 krát ]
Dischidie.jpg
Dischidie.jpg [ 195.77 KiB | Zobrazeno 5138 krát ]
kapradina.jpg
kapradina.jpg [ 189.09 KiB | Zobrazeno 5138 krát ]
pát 04. črc 2014 16:03:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 27. lis 2013 11:02:06
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Dakujem HAKI, urcite sa po niecom poohliadnem. nemam kvlaitnu foto kmena, lebo je to vzdy proti svetlu. vecer pri umelom osvetleni zase nic moc. este nema svoj kvetinac - obal, na ktory stale cakam. je to orgovan (serik) - pacia sa mi tie rozvetvene konare. otec ma presvedcil, aj ked som chcela agat, a aj ho stale hladam. len som este nenasla taky, ktory by pekne vyzeral. zatial tam mam biedne osadenstvo a preto mam v plane naviazat aj ine rastlinky zatial, kym sa mi podari kupit vsetky orchideje, po ktorych mi srdce pisti :) cattleya walkeriana tam ide perfektne, sophronitis cernua tiez. mam tam este trias oblonga a trichotosia dasyphylla, ktora sa zacina pekne splhat. z nemecka mi poslali ako ospravedlnenie za meskanie jeden phalaenopsis corningiana, ktory som tiez naviazala, ale vobec sa mu nedari, takze bude putovat naspat do kvetinaca. rozmyslam este nad nejakou nie velkou cattleyou, ktora by sa mi tam hodila. sophronitis brevipeduculata a wittigiana, mozno laelia pumila. aj ked sa snazim vela citat, este nie som tak zorientovana, ako by som chcela. v kazdom pripade potrebujem teplomilne rastlinky. v zime mam v zimnej podstatne teplejsie ako v lete. slnko je nizsie a hrozne pali dnu. takze musim kazdy den pritahovat zaluzky. raz sa mi stalo, ze bol slnecny januarovy den, ale fukal hrozny vietor a musela som zaluzie vytiahnut, tak mi teplota skocila na 37C. inak tie zaluzie mi to drzia na takych 24-25 v zime a v lete tiez tak, akurat nemusim priklapat. manzel mi tam dal aj klimu, no nevyuzivam to. lebo na tie teplomilne sa mi vidi teplota ok. ked si on chladi obyvacku, zimnu si zavriem a teplota sa drzi. (foto kmena mi stale otaca, aj ked mi to na PC ukazuje normalne, tak pardon)


Přílohy:
kmen_zz.JPG
kmen_zz.JPG [ 129.41 KiB | Zobrazeno 5065 krát ]
čtv 10. črc 2014 9:31:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron