Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 11:49:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
 Pěstování na kmeni 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
No Phaly by neměli jít pod +17°C. Pokud máte takto nízké zimní teploty,zcela bych je vyloučil a nahradil např. Sophronitis, Odontoglossum nebo některými Dendrobii z domovin Čína a okolí z výšek okolo 1500 -2000m.


úte 10. kvě 2011 9:08:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
Minimoa píše:
pavelheger píše:
Jsem přesvědčen, že klacek a 10 stupňů nejsou pro hybridní faleňáky ani trochu vhodné. Pokud to přežijí, tak se budou kroutit.
Hezký den
Pavel


Kupodivu ty vyvázané to přežívají lépe. Ale obecně pobyt v orchidejové zimní zahradě jim moc nesvědčí. Dle mého jsou tak přešlechtěné ,že to nesou hůře. V mých podmínkách v zimě je v ZZ přes den cca 15-18 st. a v noci 12-14 st. Když jsou tuhé mrazy tak i méně. Rostliny v nádobách jsou plné fleků a propadlin na listech. V létě se vždy vzpamatují . Když jsem je vyvázal ,některé shodily i všechny listy. Ale všechny !! se vzpamatovaly .Momentálně ty na klacku jsou na tom lépe.
Důležité je ,aby v zimě po rosení vždy !! do noci oschly. V zimě rosím i jednou za dva tři týdny a všechny kytky to zvládají. Rozhodně bych do vyvázání faleňáků nešel v bytových podmínkách.
Z hybridů se mi nejlépe daří Oncídka a Cattleye. Ty jsou zcela v pohodě.
PS: nestálo by za to založit na tohle téma nové vlákno. ??

Nejsou přešlechtěné, jen prostě nesnáší nižší teploty. V bytě rostou bez problémů.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 10. kvě 2011 9:11:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
pavelheger píše:
Jsem přesvědčen, že klacek a 10 stupňů nejsou pro hybridní faleňáky ani trochu vhodné. Pokud to přežijí, tak se budou kroutit.
Hezký den
Pavel

já měla jeden faleňák pokusně přes zimu v ZZ do 5°, někdy i míň (někomu zbyl a po odkvětu už ho nechtěl) a byla jsem překvapena, že to přežil, dokonce vyhnal květy a vypadal zdravěji než ty, co byly doma. dokonce přežil i tu výheň, když se o ně začali starat moji chlapi.před rozkvětem mu neupadl ani jeden pupen, jak se mi to stávalo u ostatních.ale jako dobrý příklad bych to nedala, jen jako že v nouzi přežijí i to. hana


úte 10. kvě 2011 9:23:25
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
pavelheger píše:
Jsem přesvědčen, že klacek a 10 stupňů nejsou pro hybridní faleňáky ani trochu vhodné. Pokud to přežijí, tak se budou kroutit.
Hezký den
Pavel

děkuju......asi jim vyvázání nevadí, dva ze tří jdou na květ, ale nechám si poradit a zaparukuju je zase do květináče :P teda hlavně kvůli teplotě v zimě ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


úte 10. kvě 2011 15:21:12
Profil

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
Míra píše:
No Phaly by neměli jít pod +17°C. Pokud máte takto nízké zimní teploty,zcela bych je vyloučil a nahradil např. Sophronitis, Odontoglossum nebo některými Dendrobii z domovin Čína a okolí z výšek okolo 1500 -2000m.


Co se týká botanik tak mám zatím tři , manii -ten zrovna bohatě kvete ,mladý cornu cervi a bastieni i když ten někteří udávají jako primární hybrid . zatím se drží (ťuk ťuk) a rostou tak uvidím do budoucna.


úte 10. kvě 2011 19:29:36
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Oncidium phymatochilum
Minimoa píše:
Míra píše:
No Phaly by neměli jít pod +17°C. Pokud máte takto nízké zimní teploty,zcela bych je vyloučil a nahradil např. Sophronitis, Odontoglossum nebo některými Dendrobii z domovin Čína a okolí z výšek okolo 1500 -2000m.


Co se týká botanik tak mám zatím tři , manii -ten zrovna bohatě kvete ,mladý cornu cervi a bastieni i když ten někteří udávají jako primární hybrid . zatím se drží (ťuk ťuk) a rostou tak uvidím do budoucna.

Mannii a cornu-cervi jsou dost odolný kytky.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 10. kvě 2011 21:07:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Náhoda tomu chtěla .Při zálivce navázané rostliny a ještě nezakořeněné -Cirrhopetalum lepidum -mě kousek zůstal v ruce. 1 silnější pahlízka a 1pidi výhon .No žádná nádhera na pokus- ale vyhodit se mě to nechtělo. Tak jsem do otvoru v mém akátu strčila trochu rašeliníku a tento oddělek. Pidi výhon malinko odrost a vytlačil 1kořínek.Asi v záchraně života 8-) -jsem zvědavá jak to půjde dál.Moc tomu šance nedávám.


Přílohy:
Poznámka: Cirrhopetalum lepidum
Cirhopetalum lepidum.jpg
Cirhopetalum lepidum.jpg [ 200.13 KiB | Zobrazeno 3966 krát ]
Poznámka: Cirrhopetalum lepidum-kořínek
KOŘÍNEK.jpg
KOŘÍNEK.jpg [ 193.07 KiB | Zobrazeno 3966 krát ]
úte 06. zář 2011 11:49:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Epifitní strom mám normálně v bytě, ale většinou na něj vyvazuju bromélie a epifitní kapradiny. Asi 3 roky tam mám D. kingianum a vegetuje dobře, jen mi kvetlo pouze jednou po zasazení, protože nemá v bytě odpovídající chladný odchov. Na jaře jsem tam dal nějakou hybridní Cattleu a ta roste docela dobře. Plánuju to vše doplnit liánou a několika Phalaenopsisy mini - pro začátek na zkoušku jen tak volně do mechu.
http://bruk600.rajce.idnes.cz/epifitni_strom/


pát 21. říj 2011 17:26:07
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
To D. kingianum opravdu potřebuje přichladit. Ale jsou i teplomilná dendrobia, která lze pěstovat na kmeni. A dalších druhů nepřeberně. Phalaenopsisy jsou dobrá volba, těm to vyhovuje.


pát 21. říj 2011 17:38:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pěstování na kmeni
Aby také stačilo katlejím a dendrobiím světlo.


pát 21. říj 2011 19:38:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: