Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:08:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Začátečník 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. pro 2010 10:56:37
Příspěvky: 20
Bydliště: Staré Město, okr. Uherské Hradiště
Příspěvek Začátečník
Zdravím všechny milovníky orchidejí,před týdnem jsem dostala 2 rostlinky Phalenopsis,kvetly krásně,ale teď mě začínající pupence uvadají a padají. Obě rostlinky mám na parapetu a okno mám na severní straně,kde není moc světla. Nevím jaké hnojivo na zimu koupit a vůbec jsem na rostlinky začátečník :( Potřebuji radu,děkuji všem.


stř 08. pro 2010 14:15:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Začátečník
Ahoj,
chyba bude nejspis v umisteni,tedy pokud rostlina neofoukla.Stava se casto,ze rostlina po preneseni domu shodi nejaka poupata nebo koncova zaschnou-mne se to stalo uz vicekrat.je to tou zmenou teplot.Jinak severni strana je celkem chladna pro falenopsisy,ale zalezi take na umisteni topeni.Idealni strana pro faliky je vychodni.Hnojivo neni potreba ted na zimu resit,to spis az na jare.Nejdulezitejsi jsou koreny-neni premokreny,koreny spatne? Falenacky jsou vdecne,pokud je neulijete nebo nechytnou nejakou mrsku.I kdyby tentokrat treba vetsina kvetu opadala i poupatka zaschla,coz by cloveka samozrejme mrzelo,tak pokud se ji bude darit a je to silna rostlina,tak vyhodi odpoda nebo i z ocek vyhonky.Po odkvetu nestrihat stonek.Snad tak


stř 08. pro 2010 15:12:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Začátečník
Severní okno je phaleňáky málo světla. Teď v zimě klidně jižní. Hnojivo přes zimu žádné nebo jen velmi opatrně - je tomu věnované celé téma, tak čti a studuj.


stř 08. pro 2010 17:44:01
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Začátečník
Moje phaly jsou na severním okně stabilně už rok a nestěžují si. Na východním by možná kvetly více, ale až na výjimky (zachraňované rostliny nebo keiki) mi kvetou nebo pokvetou všechny. Mám je ovšem těsně u okna a nemám na něm záclonu, takže mají i takto celkem teplo. Jediný, kterému se takto nedařilo, byl Phal. equestris, u něhož mi zasychala poupata, to ale přisuzuji spíš nižší vlhkosti, než nedostatku světla, teď je na západním okně.


stř 08. pro 2010 19:22:26
Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 10:56:37
Příspěvky: 20
Bydliště: Staré Město, okr. Uherské Hradiště
Příspěvek Re: Začátečník
Mockrát děkuji za rady..
Danička:
Problem je,že na ostatních stranách nemáme buď okna a když už tam okna jsou,tak nemají parapet :( Kořeny mokré nejsou. A topení mám pod parapetem. Teď mi jedna roslinka začala usychat úplně celá i s listama :( Ona už v obchodě nevypadala nějak extra, ale bylo mě ji "líto",tak jsem ji dostala. Zaléla jsem ji a nechala kořeny okapat. Jinak u té druhé mi padají jen poupata, květy jsou nádherné a listy rostou do vrchu a neusychají.
Zdenka:
Už jdu studovat. Nemám na výběr oken,bohužel :(
Gabča:
Děkuji za povzbuzující zprávu ;) Já tam tedy záclonu mám, ale kratší a tenkou,aby mě samozřejmě byli vidět rostlinky :D
Všem vám závidím vaše krásné rostlinky,fotogalerii mám projetou min. 2x..


čtv 09. pro 2010 9:58:55
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Začátečník
Časem se propracujete k tomu, že kytky budou i tam, kde není parapet. Já mám ve francouzských oknech zavěšené skleněné poličky a Paphio tu zas někde ukazoval, jak má v okně pověšené kytky jednotlivě.


čtv 09. pro 2010 10:13:44
Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 10:56:37
Příspěvky: 20
Bydliště: Staré Město, okr. Uherské Hradiště
Příspěvek Re: Začátečník
Asi o tom začnu uvažovat, jestli se mi ta jedna nevzpamatuje.


čtv 09. pro 2010 10:51:26
Profil

Registrován: stř 08. pro 2010 10:56:37
Příspěvky: 20
Bydliště: Staré Město, okr. Uherské Hradiště
Příspěvek Re: Začátečník
Ještě bych teda měla dotaz,které druhy jsou pro severní okna??


čtv 09. pro 2010 10:52:33
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Začátečník
Ono asi bude záležet na tom, jak moc či málo světla na tom konkrétním okně máte. Ale v zásadě se tam dávají kytky, které nesnesou přímé slunce, jako jsou phaly a paphiopedila. Že by pak v zimě snesly i jinou světovou stranu, to je věc jiná. Já mám větší problém s cattleyemi, které jsou na západím okně - v létě se měly dobře, ale teď by potřebovaly na jižní okno a tam není prostor.


čtv 09. pro 2010 11:02:55
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Začátečník
Pajuša píše:
Ještě bych teda měla dotaz,které druhy jsou pro severní okna??

Já mám na severním okně adaglossum, v létě některé paphíky. Teď v zimě se snažím i phalům dát co nejvíc světla. V létě jsou taky na jižním okně, ale používám stínovku, takže světlo je lehce rozptýlené.


čtv 09. pro 2010 12:02:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: