Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 15:26:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Zdenka píše:
Haki, nebudeš pořádat exkurze? Docela bych se přišla juknout, kdyby to bylo možné. Odmítnutí se bez námitek přijímá, nechci ti lézt do soukromí.

Ježiši klidně se můžem dohodnout. Moc teda kytek nemám :lol: snad až časem .

Super. Necháme to asi na jaro, ale přesto bych ráda přišla a posbírala při tom i nějaké rozumy ohledně pafíků. Přihlásím se. Díky


ned 21. lis 2010 13:36:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
NINO
Ještě jsem našla pár fotek té stínovky .Dveře zůstavaly na noc v létě otevřený –a i tam byla síťka ze stínovky.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Příloha:
P1300081.JPG
P1300081.JPG [ 103.69 KiB | Zobrazeno 5238 krát ]


ned 21. lis 2010 20:03:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Někam se ztratil text. Tak znovu. to je fotka ze zimy, jediná, kde je ZZ vidět. Ještě to fotnu až bude den. Ty tvole stínidla jsou bezva. Jen mám sedum oken + dveře, tak to zatím nechám rohožím. Ale porád přemýšlím, jak to vylepšit a zjednodušit, eventuelně trochu zautomatizovat. Ještě jsem našla s rohožema spuštěnějma. Jinak jsou srolovaný nahoře, na zimu je sundávám.
Příloha:
PICT0014.JPG
PICT0014.JPG [ 80.71 KiB | Zobrazeno 5237 krát ]


ned 21. lis 2010 20:10:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak teď ti už rozumím Ty rohože mají asi jednu nevýhodu rostliny mohou mít málo světla .Napadla mě taková blbost-něco jako markýzu ale vyplnit stínovkou :mrgreen: Automatika by byla možná no ale to by bylo hodně peněz .Jinak baráček pěknej. Na ty fotky jsem zvědavá jak to máš uvnitř . Mohu se zeptat kolik jsi tam měla v létě nejvyšší teplotu- zase ta střecha ti teplotu může srazit. A jak si na tom z vlhkostí.Ty okna jsou dřevěný asi? Znám pána který má něco podobného. Ale má ve střeše okna a tu stínovku na sklech.


ned 21. lis 2010 20:36:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
nino, máš to také moc pěkné. Určitě nemáš problém v zimě udržet teplotu. Já se děsím až přijdou mrazy, jak to zvládnu. No snad jo. Můžeš udělat nějakou fotku vevnitř ? HAKI už skleník chválit nebudu, chválila jsem ho již několikrát a také pobírala rozumy pro ten můj. Tak za ty rady co a jak, které mi moc pomohly, tak to tedy ještě jednou děkuji. :P


ned 21. lis 2010 21:28:58
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Tak teď ti už rozumím Ty rohože mají asi jednu nevýhodu rostliny mohou mít málo světla .Napadla mě taková blbost-něco jako markýzu ale vyplnit stínovkou :mrgreen: Automatika by byla možná no ale to by bylo hodně peněz .Jinak baráček pěknej. Na ty fotky jsem zvědavá jak to máš uvnitř . Mohu se zeptat kolik jsi tam měla v létě nejvyšší teplotu- zase ta střecha ti teplotu může srazit. A jak si na tom z vlhkostí.Ty okna jsou dřevěný asi? Znám pána který má něco podobného. Ale má ve střeše okna a tu stínovku na sklech.

S tou markýzou právě laškuju, přemýšlím o tom jak co nejlevněji a nejúčelněji. Protože stavba domu nás jaksi dost finančně vyčerpala, že :mrgreen: Ono to vypadá s těma rohožema, že by mohlo být málo světla, ale není. No a nejtepleji tam bylo 35° To jsem i vybrala led z mrazáku a chladila. Ale to nebývá často. Ty rohože docela zadržejí i teplo ze sluníčka. No vlhkost je tak od 60 do 80, jak kdy. No ve vnitř to mám zatím stále "co dům dá" - police, stolky a tak Ale už mám nakresleno takovou rohovou jako vanu, asi tak 15 cm hloubku a cca 1,5 m. Představuju si kameny a keramzit a vodu a uvidím. Moc si přeju ji hodně zpřírodnit. Kmeny, listí, no představy mám, jen ještě ten čas a někoho, kdo by mi to pomohl realizovat. Nevím jak vaši manželé, ten můj taky moc času nemá. Ale teď nebude práce na zahradě, tak budu mít víc času.
Jinak je ZZ z plastových oken, jen dva trámy-původní terasa- jsou dřevěný. Vypadá to docela dobře, taky se hoděj k zavěšování. A do stropu jsme nechali udělat háky (jsou zakotvený na trámech pod střechou,unesou i člověka :lol: ), ty mám protažený bambusovou tyčí taky na zavěšování. No tak to je asi vše.


ned 21. lis 2010 22:00:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Děkuji za popis- nejlepší je nespěchat , všechno jednou bude :mrgreen: jasně aby to zase nebylo za 100let.
Jinak -Optimální teplota pro fotosyntézu je u teplomilných druhů asi 32°C u chladných 21°C Nad tyto teploty se zpomaluje růst. Jak na to kdyby člověk chtěl snížit teplotu. Můj tajnej bojovej plán je chlazení ze sklepa pod domem nebo ze studny kterou vlastníme . No uvidíme, zatím nehoří -bylo by to další kopání ojééí. Nejdůležitější je pohyb vzduchu ,skoro i vánek rostliny se malinko pohybují. Větráčky nesnižují vnitřní teploty ale vyrovnávají vnitřní teploty a tak se omezuje přehřívání listu. Samo i přívod čerstvého vzduchu je nutný . To se mě daří ale zase je pak problém udržet vlhkost. To by vyřešil zvlhčovač .Ten máš Evo ty? Jak jsi s ním spokojená.Nebo až tak moc nevětrat celý den.
Podařilo se mě tento rok podělit velkokvětá zelenolistá Paphiopedila a mám plán.Pozor-dělí se rostliny z řádným kořenovým systémem po 3 růžicích .To je nejlepší. Nové růžice se nepočítají ty vytvoří kořeny tak za 1-2roky. Stejný rostliny nechám ve skleníku a stejný rostliny dám ven .Jako každoročně pro indukci na květ. Venku kolísá vlhkost při vedru tak k 30%. Zase po zalití zahrady vše stoupne ale růst může být slabší. Vyhodnocení mě strašně zajímá nebo to porovnání skleník a venkovní prostor. Jinak vše (hnojení) nechám při svém plánku , kterého se držím už 2 rok.Už aby bylo jaro.


pon 22. lis 2010 19:08:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Hanko, nejsme dvojčata? To chlazení budeme dělat na jaře, sice nevím jak to manžel vymyslí,ale půjde to se studny, kterou máme hned vedle skleníku....


pon 22. lis 2010 19:26:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI, mlhovač mám, ale zdatně se činí ve vitríně. S vlhkostí ve skleníku zatím moc problém nemám, je to i množstvím rostlin. Je pravda,že v létě ještě skleník nebyl, tak to bude teprve zkouška. Mlhovač se prodává i s takovým plovákem, tak pak není problém hodit ho třeba do sudu se zálivkovou vodou.


pon 22. lis 2010 19:35:09
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tedy holky, jen žasnu nad znalostma. Nevím, asi tak daleko se snad ani nikdy nedostanu. A ty studny asi máte kopaný, co, my máme vrtanou, nevím zda by se dala nějak použit. Taky plánuju nějakou vodní fontánu. Ta by zvhčovala a i chladila. Když bych teď vypla topení, tak tam bude fakt kosa. Povídejte si dál, budu čerpat znalosti :shock:


pon 22. lis 2010 20:07:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: