Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 4:09:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
K té děšťovce záleží jak dlouho neprší, taky jakýho máte souseda topiče .Dešťovka teče ze střechy spíš jsme u další věcičky-konduktometr. Hodnotu vody si změřím .Po tak 10-15min někdy i 5 minutách teče i 005 µS v HK .Včera protože pršelo ve 3ráno a kdo by čekal mám v sudu nachytanou vodu 025µS .
RO musí být stále namočenou membránu stačí točit 1 až 2x týdně.Nemusí se točit tolik ale odpad je tak 1:5 .Což není úplně zadara.Pitná v žádném případě není.
Mikroklima by se mohlo zlepšit namířením ventilátoru do vody. Ale jestli by to mělo nějaký velký efekt to nevím. Teď když bylo to vedro kropila jsem podlahu i zz vodou myslím že taky nic moc výsledek. Ale v jednou skleníku se mě líbila vyhrabaná velká díra pro chlazení. Nevím tedy z jakým efektem v menším prostoru by to mohlo fungovat co myslíte majitelé skleníků a zz -mě se ta díra jak po granátu strašně líbila. :mrgreen:


stř 08. črc 2015 20:37:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Teda, jestli to chápu, na 30 l měkké vody se vytvoří 150 l vody s ještě větší tvrdostí a tu lít do kanálu?


stř 08. črc 2015 21:04:24
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak nějak. Dá se použít jako užitková. Na splachování a tak. Mně to vychází asi tak 1 : 3 nebo 3,5


stř 08. črc 2015 21:05:38
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
K té děšťovce záleží jak dlouho neprší, taky jakýho máte souseda topiče .Dešťovka teče ze střechy spíš jsme u další věcičky-konduktometr. Hodnotu vody si změřím .Po tak 10-15min někdy i 5 minutách teče i 005 µS v HK .Včera protože pršelo ve 3ráno a kdo by čekal mám v sudu nachytanou vodu 025µS .
RO musí být stále namočenou membránu stačí točit 1 až 2x týdně.Nemusí se točit tolik ale odpad je tak 1:5 .Což není úplně zadara.Pitná v žádném případě není.
Mikroklima by se mohlo zlepšit namířením ventilátoru do vody. Ale jestli by to mělo nějaký velký efekt to nevím. Teď když bylo to vedro kropila jsem podlahu i zz vodou myslím že taky nic moc výsledek. Ale v jednou skleníku se mě líbila vyhrabaná velká díra pro chlazení. Nevím tedy z jakým efektem v menším prostoru by to mohlo fungovat co myslíte majitelé skleníků a zz -mě se ta díra jak po granátu strašně líbila. :mrgreen:

Tak koupíme konduktometr a zkusíme, co teče z okapu. Taky muž, když to není v noci, nechá chvíli téct vodu mimo sud. A ještě, do toho bunkru máš Hanko schůdky? Já bych tam určitě žuchla, kdyby na tom nebyl rošt, což mít nemůžeš, když tam máš kytky. Děkuju za odpovědi všem a budeme zvažovat, abychom si nenadělali do bot, že? :(


stř 08. črc 2015 21:16:24
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Zdenka píše:
Tak nějak. Dá se použít jako užitková. Na splachování a tak. Mně to vychází asi tak 1 : 3 nebo 3,5

To znamená, přístroj se napojí na městskou vodu a do jedné nádoby teče měkká a do jiné ta echt tvrdá. Tou by se snad dala alespoň smáčet ve skleníku podlaha, ne?


stř 08. črc 2015 21:23:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
To určitě ano.


stř 08. črc 2015 21:44:39
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
...Pitná v žádném případě není. ...

Haki, o které vodě si myslíš, že není v žádném případě pitná?
Já osobně si myslím, že za RO jsou pitné obě, tedy jak ta přečištěná, tak ta "hustější".
Jinak, pokud je ve skleníku (či ZZ) dostatečně velká nádrž s vodou, měla by podle mého názoru fungovat jako akumulátor tepla a vyrovnávat výkyvy teploty na obě strany. Jak velký to ale bude mít efek bude záležet na mnoha dalších okolnostech. Já bych to ale každopádně viděl jako bonus.
Hezký den
Pavel


stř 08. črc 2015 22:06:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
U jednoho nabízeného přístroje psali, že se používá pro gastronomii. Kafe v bistru na Mumlavě z místní prakticky dešťové vody je výborné. Asi bych alespoň tu měkkou zkusila.
Zatím jdu shánět konduktometr. Třeba přece nebude ta osmosa potřeba.
Děkuji za rady, Eva


čtv 09. črc 2015 7:35:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Haki, o které vodě si myslíš, že není v žádném případě pitná?
l

No Pavle nevyznám se v úpravě vody. Ideální stav pitné vody pro člověka je prý vyrobení destilované vody + obohacení o množství prospěšných látek pro člověka třeba o vápník ,hořčík .Co se s vodou vše dělá dál aby byla „ideální „to nevím. Dodržení nějakých podmínek norem nebude jen tak. Samo po vodě z RO se neotrávíš ale jestli ji budou všechny lidi snášet stejně. Nebudu zkoušet.
Pro kytky --psal jsi že za RO máš čtvrtý stupeň to je mix katex-anex 1:1 asi? Já mám jen  katex a filtr s dolomitem . Jestli je to takto pitný , to nevím.
Ale voda z RO se hodí do žehliček ,myček nádobí ,praček. Ke kosmetickým účelům.Zase kdo by se s tím zabýval. Ale do žehličky ji dávám.


čtv 09. črc 2015 8:20:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
lipo píše:
A ještě, do toho bunkru máš Hanko schůdky?

Mám no není to ideál lepší by byl přístup z bytu -hlavně v zimě. RO mám v koupelně tak vodu v zimě tahám přes dvůr a odtok vody v zz není. To jsou ty ústupky. Ale pod tím pozinkovaným roštem je původní sklep po babičce měla v něm uhlí. Nějak jsem ho nechtěla zrušit no moc místa tam není nesmím moc přibrat jinak se tam nevejdu .Zase alespoň je co změnit -třeba jednou ... :mrgreen:


Přílohy:
zz schody.jpg
zz schody.jpg [ 197.79 KiB | Zobrazeno 4874 krát ]
čtv 09. črc 2015 10:51:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron