Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:58:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Z toho sklepa určitě táhne chládek do ZZ, bohužel u nás je vysoko spodní voda, tak sklepy nejsou. Změříme dešťovku a když půjde používat, tak postavíme zakopaný zásobník. Když ne, budeme hledat osmozu. S tou žehličkou by se mi to hodilo. Čistila jsem nějakým svinstvem zarostlou žehličku nedávno a bylo to děsné. Černá kaše tekla ze všech otvorů a nemínila přestat. Fuj. :x


čtv 09. črc 2015 12:35:52
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
K té děšťovce záleží jak dlouho neprší, taky jakýho máte souseda topiče .Dešťovka teče ze střechy spíš jsme u další věcičky-konduktometr. Hodnotu vody si změřím .Po tak 10-15min někdy i 5 minutách teče i 005 µS v HK .Včera protože pršelo ve 3ráno a kdo by čekal mám v sudu nachytanou vodu 025µS .
RO musí být stále namočenou membránu stačí točit 1 až 2x týdně.Nemusí se točit tolik ale odpad je tak 1:5 .Což není úplně zadara.Pitná v žádném případě není.
Mikroklima by se mohlo zlepšit namířením ventilátoru do vody. Ale jestli by to mělo nějaký velký efekt to nevím. Teď když bylo to vedro kropila jsem podlahu i zz vodou myslím že taky nic moc výsledek. Ale v jednou skleníku se mě líbila vyhrabaná velká díra pro chlazení. Nevím tedy z jakým efektem v menším prostoru by to mohlo fungovat co myslíte majitelé skleníků a zz -mě se ta díra jak po granátu strašně líbila. :mrgreen:


Ahoj po čase.........omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyl - sezóna v proudu, ale vše klape.
Dešťovku jako HAKY neměřím, kolem střech máme jen přírodu , ale v nádržích, co dešťovku jímám je toho vyluhovaného až moc, počínaje spadlým listím až po mrtvé drobné živočichy, tak-že bych to také nepil, tvrdost je určitě ok, ale do zálivky musím přidávat živiny , jinak rostliny trpí chlorózami a nemají barvu. Ke komentáři Pavla....má naprostou pravdu, rezervoár vody přímo ve skleníku skvěle funguje jako setrvačník teplot, vyrovnává výkyvy, hlavně na jaře a na podzim, kdy jsou venku už noci chladné. Já mám ve skleníku 8 m3 , v létě vodu vyhřívám až na 28 °C v zimě méně , zvyšuje se tak relativní vlhkost a v noci teplota nepadá hned dolů. Kromě toho mi to chladí soláry, které se tak tolik nepřehřívají. Ventilátory prohání vzduch v intervalech několikrát denně a do jejich proudu ještě stříkají mlžící trysky, což rozmetá mlhu do větší dálky. Tohle sráží teplotu také o pár st. dolů.
zdraví garnet


pát 10. črc 2015 17:49:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ahoj no došlo trochu k záměně .Dešťovku měřím a vodu s reverzní osmózy nepiji. Voda v nádržích ...konečně víme po čem u vás právě teď tak krásně kvetou Stanhopeje . Ale sudy po čase umývám je na dně usazenina takový černý „sarakvajd“to myslím není dobrý.  Máte vodu ve venkovních podzemních nádržích to asi nejde vyčistit a nebo máte nějakou vychytávku.


pát 10. črc 2015 21:56:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Ahoj no došlo trochu k záměně .Dešťovku měřím a vodu s reverzní osmózy nepiji. Voda v nádržích ...konečně víme po čem u vás právě teď tak krásně kvetou Stanhopeje . Ale sudy po čase umývám je na dně usazenina takový černý „sarakvajd“to myslím není dobrý.  Máte vodu ve venkovních podzemních nádržích to asi nejde vyčistit a nebo máte nějakou vychytávku.


Venku chytam destovku cca 20 m3 a odtud precerpavam do skleniku , kde je dalsich 8 m3. Obe nadrze jdou vycistit , ale tu venkovni jsem jeste nedelal. Asi tam vrstva bahynka uz bude. Dest tam splachne vsechno mozne. Budu se muset pripravit pri cisteni na cokoli.


pát 10. črc 2015 22:35:56
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Venku chytam destovku cca 20 m3 a odtud precerpavam do skleniku , kde je dalsich 8 m3. Obe nadrze jdou vycistit , ale tu venkovni jsem jeste nedelal. Asi tam vrstva bahynka uz bude. Dest tam splachne vsechno mozne. Budu se muset pripravit pri cisteni na cokoli.
Garnete, tohle mne strašně zaujalo - ta dvacetikubíková nádrž. Z jakého je materiálu? Já o ní taky uvažuju, ale když čtu ty horory na různých diskusích o praskání.... Asi nejlepší by byla vyřazená železniční cisterna, ale tu asi nemám kde získat...
Díky, T.


sob 11. črc 2015 20:50:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak to je pěkná zásobárna vody, musí taky ladit z počtem kytek . Při tom čištění aby tam už nebylo něco živýho :mrgreen:


ned 12. črc 2015 6:40:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
tommy píše:
garnet píše:
Venku chytam destovku cca 20 m3 a odtud precerpavam do skleniku , kde je dalsich 8 m3. Obe nadrze jdou vycistit , ale tu venkovni jsem jeste nedelal. Asi tam vrstva bahynka uz bude. Dest tam splachne vsechno mozne. Budu se muset pripravit pri cisteni na cokoli.
Garnete, tohle mne strašně zaujalo - ta dvacetikubíková nádrž. Z jakého je materiálu? Já o ní taky uvažuju, ale když čtu ty horory na různých diskusích o praskání.... Asi nejlepší by byla vyřazená železniční cisterna, ale tu asi nemám kde získat...
Díky, T.

Nadrze jsou dve obe po 10 m3,propojene KG 150 mm potrubim. Jsou z cerneho plasu udelane na miru. Jerab je usadil na misto a pak se obetonovaly .Plast stejny, co pouzivaji vyrobci cisticek pro rodinne domy. Obe staly cca 80 tis. Voda do nich vteka pres lapol s mrizi ( odlucovac kalu a hrubych necistot). Jsou 80 cm pod terenem, nad nimi je regeneracni zona biotopu,odkud je prepad vody take do nich. Nadrze maji svuj prepad do sadu, v pripade nadbytku vody.
V letosnim suchu mi to staci s odrenyma usima.


ned 12. črc 2015 7:46:00
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Garnet, díky za info.
T.


ned 12. črc 2015 19:00:54
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Něco pro Haki, jak pojednat aranžmá bulbophyll.
http://blog.xuite.net/bao.stone/twblog/ ... 6%E8%98%AD


ned 26. črc 2015 8:04:58
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Příloha:
P1190355.JPG
P1190355.JPG [ 136.5 KiB | Zobrazeno 4913 krát ]
Příloha:
P1190353.JPG
P1190353.JPG [ 138.6 KiB | Zobrazeno 4913 krát ]
Tak se kochám kytičkami které jsem letos nevyletnil ze své ZZ. Mám štěstí, že ač v Praze, tak mi jde do ZZ slunce od rána po celé dopoledne, ale i odpoledne tak do 16 hod. Ta jižní expozice není zas tak špatná jak jsem se zprvu domníval. Musí se pouze přizpůsobit kultura a přes léto více stínit. Propojení ZZ s bytem mi ale připadá úžasné. Je to oáza mé relaxace :P .


úte 16. srp 2016 8:50:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron