Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:31:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Zimní zahrada
JE ZIMNÍ ZAHRADA SKLENÍK OÁZOU KLIDU?
NA ZAČÁTKU
Co je potřeba ke stavbě samé? Peníze, pochopení rodiny a někdo kdo to dá do pohybu.Vlastní silou nebo přes firmu .V mém případě jsem si našla firmu. Pak začnou zázraky . Na svém začátku musím poděkovat těm, kdo mě radili i když třeba své rady ani nepoznají. Nahrnulo se na mě tolik informací(něco jsem si přečetla, nějaký skleník viděla ) že jsem si řekla- proboha to nezvládnu. Ale když za něčím opravdu jdete ……………
KDE BUDE STÁT
Měla jsem okolo domu několik možností. Skleník má své zákonitosti . Orientace v mém případě nakonec vyšla na východ lehce na jih.Z jihu částečně kryto domem .Což je dobrý v létě horší v zimě. Mám osobně takový pocit ,když postavíte kdekoliv –vznikne vůbec ideál?
ZAPUSTIT DO ZEMĚ NEBO NEZAPUSTIT
To je otázka. Většina pěstitelů radila-zapustit. Musím říci toto bylo pro členy rodiny to nejhorší . Ale když za něčím opravdu jdete …………… Proto je v mé galérii tolik záběrů právě z této záležitosti .Obávala jsem se přehřívání skleníku v létě, proto zapuštěno do země .Je tedy podkopáno + dlažba zapuštění vyšlo 1m . Ještě mám ve skleníku původní sklep-to je ta jakoby kostka s roštem . Ještě tedy 70cm dolů. Nějak jsem se s tím sklepem nemohla rozloučit. Možnosti chlazení spodní části skleníku by bylo více-uvidíme .
CHLAZENÍ
Stínovka –výborný pomocník.Na střeše 45% na sklech65%.-uvidím dá se pozměnit. Je napnutá na dřevěných rámech –zavěšená na skleníku. Dá se dobře jednoduše oddělat V zimní zahradě jsou různý větráčky pro pohyb vzduchu i vhánění čerstvého vzduchu . Je možno také polévat- chladit podlahu , kropit skleník vodou. Mám možnost vody ze studny. To ale bylo bez nějakého velkého efektu. Při loňských teplotách to byla velká zkouška. Vše dohromady mě umožnilo mít po krátký čas ve skleníku teplotu jak venku,nejvíce30-35°C Pomáhá mě i orientace skleníku..(trochu dostala na frak vlhkost-budu zkoušet jinak) V zimě pro náročnější rostliny přisvětluji. Skleník je pro mě zatím zkoušková - v každém koutě je trochu jiná teplota i u stěny ,u skla,u makrolonu –poznávám. Koukám jak a kde se kytkám daří,nedaří.Když nejde o život –vše se dá doufám pozměnit.

MATERIÁL
Zimní zahrada je konstrukce plastová+kovový profil. Střešní panely z polykarbonátu 25mm k=1,5. Ve střeše 2 okna s automatickým ovládáním.Řízeno termostatem(i ručně). Dva panely mají pod sklem malé větrací mřížky,ve zdi je ještě 8 otvorů v nich 6větráčků. Jinak skleněné panely Float4-16Ar Climaplus K1=1.
TOPENÍ
Ustřední topení s plynovým kotlem. Radiátor s termohlavicí je napojen na domovní rozvod ústředního topení. Termostat je jeden ve skleníku střídavě v bytě -toto není úplný ideál .Vytápím den -20°C, noc 15°C.
KAM DÁT KYTKY
Konstrukce z hliníkových profilů.Zatím zavěšuji- nemám to ještě až tak vyřešeno.Police odmítám.
ROČNÍ VYHODNOCENÍ
No jsou věci který bych změnila, které nechám. Kdo je vlastník skleníku ví , že jsem nevyjmenovala vše.Nechtěla bych moc z rostlinami pohybovat ve skleníku-pakliže dobře porostou . Můj původní záměr byl –vytvořit něco lahodné oku,nějakou myšlenku. Zatím jsem na začátku a jak bude vše vypadat za další rok? To fakt nevím ,jen se mě zdá,že to ještě není to pravé. A jedna věc je jistá , každý si to musí omakat sám a zkoušet a zkoušet. Ale když za něčím opravdu jdete ……………
CENA SKLENÍKU
Neřeknu a neřeknu . Ale pěkný fáro by za to bylo.Po kterém netoužím tak proto mám zimní zahradu.
JAK TO ZAČALO http://haki1.rajce.idnes.cz/ZIMNI_ZAHRADA_2010/


Naposledy upravil HAKI dne stř 22. čer 2011 18:26:45, celkově upraveno 1



sob 20. lis 2010 20:45:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
No to vymakaný, to se někdo má.


sob 20. lis 2010 22:16:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
No aby v tom něco vůbec rostlo, je to boj docela -tak děkuju ;) H


sob 20. lis 2010 22:58:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Opravdu je vidět, že jste měla záměr a za ním si šla. Je to parádní. A jak rozměry? Ty kamený obklady jsou krásný a funkční i kvůli vlhkosti. Jak se tam proplítáte? Taky mám ZZ, 2,5x7 m, původně to měla být terasa. Je na světě už 4 roky a stále taky něco vymýšlím a teď mám novou inspiraci. Mám ji na JZ, stíním v létě rákosovýma rohožema, je fuška - srolovat (ručně), spustit a každý den stále dokola, tedy pokud svítí sluníčko. No vytápění je v podlaze a nedá se regulovat než otevřením větraček, taky zavřít dveře do bytu a velká okna to taky trochu ochladí. A ta cena, ta není důležitá pro okolí, protože každý si svou situaci musí ujasnit a podle toho se pustit do díla :P Tak ať se Vám daří!


ned 21. lis 2010 10:15:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Nejprve-navrhuji jednoznačně tykání . ;)
Rozměry posílám foto –z galerie na Rajčeti .Moje zimní zahrada je malinká. Byly větší plány , ale to mě neprošlo. Je strčená do takového rohu po skalce ,kterou měla moje babička. Moje zákaznice se mě někdy ptají –a sedíte v té zimní zahradě máte tam ratanový nábytek .To se vždycky bavím.

Jak se proplítám- No to sedí ale není to tak strašný .Tím že to je podkopaný, tak místa tam trochu i je. Byla jsem v těsnějším skleníku .Ten tvůj rozměr je tedy lepší máš ještě jeden skleník?Tak to je pěkný- jsou tu někde fotky?

Obklady- Jsou to venkovní obklady. Vlhkost moc nedrží.

Stínění.- Aha no ty rákosový rohože asi hodně zastíní. U mě je to jednoduchý i s tím rámem prostě stínovku sundám .Každé okno má svoji vlastní stínovku .A přitom světla je tam dost –stínovky bys asi měla lepší. Větrat můžu taky do domu –vlastně koukám z kuchyně do zimní zahrady. Je to takový přístavek. Je to stálý boj -ale proto jsem si to taky pořizovala.
Oprava fotek


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 141.3 KiB | Zobrazeno 18800 krát ]
33.jpg
33.jpg [ 145.91 KiB | Zobrazeno 18800 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne stř 22. čer 2011 18:30:43, celkově upraveno 1

ned 21. lis 2010 11:58:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Haki, nebudeš pořádat exkurze? Docela bych se přišla juknout, kdyby to bylo možné. Odmítnutí se bez námitek přijímá, nechci ti lézt do soukromí.


ned 21. lis 2010 12:19:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
NINO
Ještě jsem našla pár fotek té stínovky .Dveře zůstavaly na noc v létě otevřený –a i tam byla síťka ze stínovky.
Oprava fotek


Přílohy:
11.jpg
11.jpg [ 178.88 KiB | Zobrazeno 18800 krát ]
9.jpg
9.jpg [ 131.33 KiB | Zobrazeno 18800 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne stř 22. čer 2011 18:34:36, celkově upraveno 1

ned 21. lis 2010 12:26:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Zimní zahrada
takový pohled z kuchyně by se mi také líbil

co je prosím toto http://sklad.obrazku.cz/obr551638_4.jpg

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


ned 21. lis 2010 12:26:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Zdenka píše:
Haki, nebudeš pořádat exkurze? Docela bych se přišla juknout, kdyby to bylo možné. Odmítnutí se bez námitek přijímá, nechci ti lézt do soukromí.

Ježiši klidně se můžem dohodnout. Moc teda kytek nemám :lol: snad až časem .


ned 21. lis 2010 12:28:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
drroman píše:
takový pohled z kuchyně by se mi také líbil

co je prosím toto http://sklad.obrazku.cz/obr551638_4.jpg

To je Dischidia imbricata, nahoře si asi dělá uložiště-sběr vody (mám ji od p.Ježka) nedávno jsem někde narazila na netu na širokou galerii těhlech potvor (já to snad zase najdu)-nádhera. Docela si umím představit ten korkovník prolezlej rostlinama.

už to mám http://www.dischidia.com/dischidia_main.htm


ned 21. lis 2010 12:31:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron