Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:56:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Haki píše Mílovi: Ještě píšeš že máš výbojky už nezkoušíš ledky? S tím ses dost zabýval.
Omlouvám se za reakci. Já mám nyní "dobrou" zkušenost s Led žárovkami i když to sem asi nepatří. Koupil jsem si v říjnu v Hornbachu 3 Led žárovky. Jednu 25W a dvě 60W. Německá kvalita :lol: , prodloužená záruka 5 roků Hornbach!! Ty 60W obě po měsíci začaly blikat. Děje se to asi po hodině svícení vždy na cca 20 vteřin, pak zase svítí normálně. Mám to prý natočit na mobil a vrátí mi peníze. Ta třetí prskla a přestala svítit úplně tak mi dnes vrátili peníze. Když si vzpomenu na vše co jsem četl o desítkách tisíc hodin životnosti a návratnosti investice a také o německé kvalitě tak je to k pláči. Za žárovky jsem dal celkem 4500,-Kč a vypadá to, že po dvou měsících svícení budu mít peníze zase zpátky :lol: :lol: .
Jo a nejlépe mi asi pokvete Dendrobium senile co jsem mu vůbec nesvítil. V tom pěstování je tolik otazníků že mi z toho jde hlava kolem :)
Tak ať máte lepší stěstí!


pát 03. led 2020 15:37:47
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Míra píše:
To si děláte prču ne?



Prču si nedělám v žádným případě. Každý den chvilku větrám horními okny nebo dveřmi. Horním oknem už samozřejmě ne když mrzne. Taky nemám Míro tolik kytek jak ty tak odpar ze substrátu je menší. A do nedávna jsem neměla Stanhopeje v rašeliníku. 100% vlhkost jako dřív když byly v rašeliníku+kůra -to jsem už neměla. Až teď mě jeden známý sehnal rašeliník pro všechny Stanhopeje snad to bude z vlhkostí lepší.


Tak nevím. Já mám v ZZ dlažbu na podlaze a navíc je propojená do bytu. Kytkami přeplněná také není. Vlhkost vzduchu se mi tam pohybuje i při poněkud vyšší teplotě okolo 70%. To považuji tak za optimum, asi bych více ani nechtěl. V zimě mi u mnoha druhů také kořeny nerostou ale proto, že ty druhy přešly do období klidu což mi přijde důležité pro jarní násadu na květ. V létě mi u týž druhů kořeny rostou i při r.v. cca 60%. R.v. přes 80% trvale bych se spíše obával kvůli plísním a hnilobě. V tomto případě to u mne funguje podobně jako u Míry a mlžení omezuji na minimum. Vlhkost na kytkách v tomto období mi působí spíše ztráty.


pát 03. led 2020 18:28:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Byla jsem nedávno i Béďi ty trysky jsem viděla. Máte to fakt vymakaný až k neuvěření. Ještě píšeš že máš výbojky už nezkoušíš ledky? S tím ses dost zabýval.

Mám jiné trysky než Béďa. Dá se říci obyčejné (přiměřeně jemné), snažím se o rovnoměrné postřikování celé plochy. Což dokonale samo nejde. Ale alespoň přiměřeně.
Ledky samozřejmě mám. Svítí asi 16h. bez přestání. Tedy převážně ve vysokém tarifu, tedy za draho (mám jen 8h. NT) Asi 400W (opravdových) Je to vlastně simulace jasné oblohy.
Výbojky mám sodíkové asi 3 KW. Svítím necelých 5h. Výhradně v NT. Přece jen to něco stojí. Je to simulace slunka. Netrápila by mne ani 100% vzdušná vlhkost. Výbojky zvednou teplotu, vše vysuší, vlhkost klesne. Patogení houby rostou při stabilní vlhkosti. Pár hodin vysoká vlhkost jim nestačí. 2x denně rozzářené výbojky je zastaví.
Výbojky mám po celou dobu. Ledky od snadné dostupnosti.


pát 03. led 2020 23:51:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
zaruba píše:
Haki píše Mílovi: Ještě píšeš že máš výbojky už nezkoušíš ledky? S tím ses dost zabýval.
Omlouvám se za reakci. Já mám nyní "dobrou" zkušenost s Led žárovkami i když to sem asi nepatří. Koupil jsem si v říjnu v Hornbachu 3 Led žárovky. Jednu 25W a dvě 60W. Německá kvalita :lol: , prodloužená záruka 5 roků Hornbach!! Ty 60W obě po měsíci začaly blikat. Děje se to asi po hodině svícení vždy na cca 20 vteřin, pak zase svítí normálně. Mám to prý natočit na mobil a vrátí mi peníze. Ta třetí prskla a přestala svítit úplně tak mi dnes vrátili peníze. Když si vzpomenu na vše co jsem četl o desítkách tisíc hodin životnosti a návratnosti investice a také o německé kvalitě tak je to k pláči. Za žárovky jsem dal celkem 4500,-Kč a vypadá to, že po dvou měsících svícení budu mít peníze zase zpátky :lol: :lol: .
Jo a nejlépe mi asi pokvete Dendrobium senile co jsem mu vůbec nesvítil. V tom pěstování je tolik otazníků že mi z toho jde hlava kolem :)
Tak ať máte lepší stěstí!

To mne zajímá. Tyhle ledky neznám.
Především se mi nechce utrácet za kdejaké šmé. Dělám si světla sám , podle potřeby. Což je také podstatné. Aby svítili tak, tam, co chi já, ne jak si který konstruktér usmyslí.


pát 03. led 2020 23:56:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Mila.J píše:
zaruba píše:
Haki píše Mílovi: Ještě píšeš že máš výbojky už nezkoušíš ledky? S tím ses dost zabýval.
Omlouvám se za reakci. Já mám nyní "dobrou" zkušenost s Led žárovkami i když to sem asi nepatří. Koupil jsem si v říjnu v Hornbachu 3 Led žárovky. Jednu 25W a dvě 60W. Německá kvalita :lol: , prodloužená záruka 5 roků Hornbach!! Ty 60W obě po měsíci začaly blikat. Děje se to asi po hodině svícení vždy na cca 20 vteřin, pak zase svítí normálně. Mám to prý natočit na mobil a vrátí mi peníze. Ta třetí prskla a přestala svítit úplně tak mi dnes vrátili peníze. Když si vzpomenu na vše co jsem četl o desítkách tisíc hodin životnosti a návratnosti investice a také o německé kvalitě tak je to k pláči. Za žárovky jsem dal celkem 4500,-Kč a vypadá to, že po dvou měsících svícení budu mít peníze zase zpátky :lol: :lol: .
Jo a nejlépe mi asi pokvete Dendrobium senile co jsem mu vůbec nesvítil. V tom pěstování je tolik otazníků že mi z toho jde hlava kolem :)
Tak ať máte lepší stěstí!

To mne zajímá. Tyhle ledky neznám.
Především se mi nechce utrácet za kdejaké šmé. Dělám si světla sám , podle potřeby. Což je také podstatné. Aby svítili tak, tam, co chi já, ne jak si který konstruktér usmyslí.

Odpověď jsem pro jistotu přesunul do vlákna Osvětlení.


sob 04. led 2020 11:00:59
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Letos jsem si do ZZ i kaktusového skleníku pořídil dobrou vychytávku. Wifi teploměr s vlhkoměrem a tlakoměrem. Do nynějška jsem měl pouze Maximominimální teploměr. Nyní mám do mobilu vynesené grafy průběhu teploty za celých 24 hod. a nebo si přepnu na průběh za tyden a nebo i za poslední hodinu. Je to jak u teploty, tak vlhkosti i kolísání tlaku. Připojit se nechá více zařízeních takže jedno mám ve skleníku, druhé v ZZ. Je to super věc. Objednat a prohlédnout celou nabídku je možné na Brrr.cz
Tak jenom kdyby se někdo nudil. Do grafů čumím několikrát denně :lol:


pon 30. lis 2020 17:55:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Vaclav píše:
Asi máš ve skleníku víc chladno a vlhko.Stejně ty tvé kytky obdivuji Já mám za dva dny sucho
Ahoj

Ahoj.Ježiši to ne na obdiv to není. Hlavně mám pafíčka. S těma dělám taky hokusy pokusy. Doufám že k lepšímu. Některý jsou v lednu přesazený. Ted jsem připravená na sezonu a mám novou přihrádku dole ve skleníku. Celý prostor je 1m pod úrovní terénu. Je tam chladněji a vlhčeji. Nahoře jsou Stanhopeje a pár různých orchidejí. A kapradiny .Budu si pořizovat už jen menší kytky např.Lepanthes. Samo dá to práci ale dá to i radost.


Přílohy:
Paph..jpg
Paph..jpg [ 194.58 KiB | Zobrazeno 2517 krát ]
pon 15. úno 2021 18:43:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: