Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 17. čer 2024 16:59:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ta vaše zahrada je nádherná. Musím přiznat, že se na to kouká opravdu s potěšením a úžasem. A fotografie jsou moc povedené


stř 19. bře 2014 20:36:57
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Zdenka píše:
Ta vaše zahrada je nádherná. Musím přiznat, že se na to kouká opravdu s potěšením a úžasem. A fotografie jsou moc povedené

Díky všem za komplimenty, fotky jsem uveřejnil, aby bylo vidět, jak to roste a jak se porost mění. Pro ty, co to viděli po založení to muže byt zajímavé srovnání. Cilem mého snažení je pěstovat rostliny v podmínkách podobnych v přírodě, ať se poperou o místo a vytvoří si spolecenstvi tech nejodolnejsich. Bohužel i za cenu, ze ne vše zůstane.


stř 19. bře 2014 22:09:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Cilem mého snažení je pěstovat rostliny v podmínkách podobnych v přírodě, ať se poperou o místo a vytvoří si spolecenstvi tech nejodolnejsich. Bohužel i za cenu, ze ne vše zůstane.

Výhodou je velký prostor ;) zatím teda paráda.


čtv 20. bře 2014 9:17:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak se musím podělit o poznatky po rozdělení skleníku. V zimě na ty teploty by to šlo,ale na jaře jak začalo pálit slunce, tak v zimním skleníku pořád otevřeno, v temperovaném podle počasí jsem větrala. Dala jsem stínovku 75%,ale i tak hrozné vedro, myslím,že orchideje spíš strádaly než rostly. Ty chladné jsou v nevytápěnám skleníku mimo dům a těm se daří dobře,temperované k nim dát nemůžu v noci je teplota nízká. Takže nakonec jsem některé vzala a dala do bytu na parapet než je budu moci dát ven....prostě to byl skleník na pelargonie a těm to na přezimování stačí. Pořád přemýšlím o tom,že z důvodu předělání skleníku, které nechci realizovat toho trochu uberu a jinak mě nic nenapadá. Škoda jen,že jsem orchideje nepoznala dřív než před 25 lety....Věra


pon 28. dub 2014 10:39:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Věra píše:
Ty chladné jsou v nevytápěnám skleníku mimo dům a těm se daří dobře,

Ale i tohle je cesta já si taky pořizuju(teda skoro vždy :) )kytky pro svoje podmínky to je to nejlepší.


pon 28. dub 2014 11:08:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Zdenka píše:
Ta vaše zahrada je nádherná. Musím přiznat, že se na to kouká opravdu s potěšením a úžasem. A fotografie jsou moc povedené

Díky všem za komplimenty, fotky jsem uveřejnil, aby bylo vidět, jak to roste a jak se porost mění. Pro ty, co to viděli po založení to muže byt zajímavé srovnání. Cilem mého snažení je pěstovat rostliny v podmínkách podobnych v přírodě, ať se poperou o místo a vytvoří si spolecenstvi tech nejodolnejsich. Bohužel i za cenu, ze ne vše zůstane.

Problémem je, že se člověk musí rozhodnout o prioritách. Přesně tuto chybu jsem udělal, když jsem skleník postavil. Těch 30ks orchidejí se tam strácelo a tak jsem začal budovat prales v podobě Bromelií, kapradin, filodendronů a dalších rostlin. Druhým rokem jsem zjistil, že tyto rostliny se ve skleníku tak rozjely, že na další orchideje nebylo místo a hlavně přesně jako u Vás začaly neskutečně stínit celý skleník, takže hodně ubylo světla. Byla to sice nádhera, člověk otevřel dveře z bytu a byl v pralese. Byť jsem v té době viděl poprvé v životě kvést filodendrony cca 5 druhů nedalo se nic dělat, než začít s likvidací. Tenkrát bohužel většina rostlin skončila na kompostu, protože zahradníci veliké rostliny nechtěli a ať jsem je nabízel všemožně nebylo kam je umístit. Bylo mi to líto ale nedalo se nic dělat. Dnes tam sice opět nějaký podrost mám ale jsem už hodně opatrný, protože jsem se rozhodl více méně jen pro orchideje.


úte 29. dub 2014 6:38:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Míra píše:
garnet píše:
Zdenka píše:
Ta vaše zahrada je nádherná. Musím přiznat, že se na to kouká opravdu s potěšením a úžasem. A fotografie jsou moc povedené

Díky všem za komplimenty, fotky jsem uveřejnil, aby bylo vidět, jak to roste a jak se porost mění. Pro ty, co to viděli po založení to muže byt zajímavé srovnání. Cilem mého snažení je pěstovat rostliny v podmínkách podobnych v přírodě, ať se poperou o místo a vytvoří si spolecenstvi tech nejodolnejsich. Bohužel i za cenu, ze ne vše zůstane.

Problémem je, že se člověk musí rozhodnout o prioritách. Přesně tuto chybu jsem udělal, když jsem skleník postavil. Těch 30ks orchidejí se tam strácelo a tak jsem začal budovat prales v podobě Bromelií, kapradin, filodendronů a dalších rostlin. Druhým rokem jsem zjistil, že tyto rostliny se ve skleníku tak rozjely, že na další orchideje nebylo místo a hlavně přesně jako u Vás začaly neskutečně stínit celý skleník, takže hodně ubylo světla. Byla to sice nádhera, člověk otevřel dveře z bytu a byl v pralese. Byť jsem v té době viděl poprvé v životě kvést filodendrony cca 5 druhů nedalo se nic dělat, než začít s likvidací. Tenkrát bohužel většina rostlin skončila na kompostu, protože zahradníci veliké rostliny nechtěli a ať jsem je nabízel všemožně nebylo kam je umístit. Bylo mi to líto ale nedalo se nic dělat. Dnes tam sice opět nějaký podrost mám ale jsem už hodně opatrný, protože jsem se rozhodl více méně jen pro orchideje.

S popsanými nedostatky , způsobenými bujným nárustem vegetace souhlasím. Světla ubývá a některé věci začínají mít problém. Na druhou stranu , mojí prioritou nebylo a není soustřeďovat co nejvetší sortiment rostlin, ale vytvořit prostředí podobné tropickému deštnému pralesu, vylepšeném o pár věcí, které ho udělají atraktivnější . Pokud se podmínky změní a něco nebude dál fungovat, musí to ustoupit , takový je zákon přírody. Na "oprašování " neduživých kousků nemám čas a ani to dělat nechci. Touto filozofií se řídím i na venkovních zahradách, protože jinak bych se z toho musel zbláznit :lol:


stř 30. dub 2014 18:05:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Věra píše:
V zimě je tam těch 12-14, v létě 35-37 st.....tak si vyber.
Přes zimu jsem tam měla i míň, nemusela jem tam přitápět a na jaře šly pelargonie do skleníku v terénu.... :cry: :cry: :cry: :cry:


No jo někdy je to boj a i nějaký čas než se to vše vychytá.Taky to přesně neodhadnu podle počasí -to ani nejde.Ale na střeše mám teď novou 65%stínovku ,trvala jsem ne vytrucovala jsem si podkopání skleníku a to se mě strašně vyplatilo takže zz se ochlazuje .I tím malým sklepem. Bez uprav to Věrko u tebe nepůjde. No jo topit bys musela . ;)


pon 12. kvě 2014 20:38:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ale je vedro co?U vás taky :mrgreen: a jak si vedete se srážením teplot ve sklenících .Pošlu foto horní teplota to je čidlo asi 20cm od dlažby kde mám pafíčka. Vlhkost mě trošku utekla protože mám otevřeny obě mřížky dole -jednu zavřu a větrák jde a jde a jde...


Přílohy:
teplota.jpg
teplota.jpg [ 196.87 KiB | Zobrazeno 4080 krát ]
pon 09. čer 2014 11:18:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Velmi opatrně se mi rysuje příští rok stavba zimní zahrady. Tedy spíše obytny zahradní prostor - něco ve stylu ZZ p.Hegera. Bohužel, jediná možnost, kam ji umístit, je přímá jižní strana. Máte někdo ZZ na jih? Vaše zkušenosti?


pon 07. črc 2014 12:29:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: