Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 01. črc 2024 10:59:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Hezký večer. Garnete jedna otázka. Co Marniera chrysocardium ? Koukám, že se hezky rozrůstá. Kvetla taky ? Mě se letos rhipsalisy pobláznily, dokoce rozkvetl Rh. paradoxa. Ten zakvetl poslední.


pát 18. říj 2013 19:47:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Pokud má někdo zájem se dozvědět první zkušennosti, dá se diskutovat o řadě více či méně povedených věcech.

/

Pěkně se to rozrůstá ;) No mě by trošku víc zajímalo jak se daří těm střevícům dole v tom jakoby políčku.


pát 18. říj 2013 19:53:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Já se jen zeptám technických tipů, šlo by eventuelně dát na sklo makrolon ,třeba 4mm, třeba silikonem přilepit ze stran,sundala jsem stínovku a pálí zas slunce, manžela ze mě asi klepne,být o 20 let mladší předělám celý skleník,nebo si jedině vsadím sportku.....díky za rady

Dnes jsem měla ve skleníku zase 30st a to větrám....


sob 19. říj 2013 15:24:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Věra píše:
Já se jen zeptám technických tipů, šlo by eventuelně dát na sklo makrolon ,třeba 4mm, třeba silikonem přiledává se do listze stran,sundala jsem stínovku a pálí zas slunce, manžela ze mě as,být o 20 let mladší předělám celý skleník,nebo si jedině vsadím sportku.....díky za rady

Dnes jsem měla ve zase 30st a to větrám....


Nějak si to nedovedu představit,kombinovat Makrolon a sklo.Každý materiál má jiny způsob uchyceni.Makrolon se nelepi,ale dava se do speciálních profilů,aby mohl dilatovat a mohla z něj odcházet vlhkost. Docasne bych to řešil stinovkou,fólií nebo něčím podobným pred sklo. Teplota se da srazit i mlzenim,cca o 2-3 stupne.


sob 19. říj 2013 18:53:15
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Taky mě mrzí, že už jsme stínovky sundali, klidně tam ještě mohly být. Taky jsem měla dneska v ZZ přes 30°C :?


sob 19. říj 2013 19:14:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Věra píše:
Já se jen zeptám technických tipů, šlo by eventuelně dát na sklo makrolon ,třeba 4mm, třeba silikonem přiledává se do listze stran,sundala jsem stínovku a pálí zas slunce, manžela ze mě as,být o 20 let mladší předělám celý skleník,nebo si jedině vsadím sportku.....díky za rady

Dnes jsem měla ve zase 30st a to větrám....


Nějak si to nedovedu představit,kombinovat Makrolon a sklo.Každý materiál má jiny způsob uchyceni.Makrolon se nelepi,ale dava se do speciálních profilů,aby mohl dilatovat a mohla z něj odcházet vlhkost. Docasne bych to řešil stinovkou,fólií nebo něčím podobným pred sklo. Teplota se da srazit i mlzenim,cca o 2-3 stupne.

No tak tady budu oponovat. Na chladném skleníku mám nejprve sklo, které je vlepeno silikonovým tmelem, pak mám 5mm vysokou šňůru jako distanc a vzduchovou izolaci a 10mm makrolon, který je opět vlepen silikonem. Tato kombinace je tam cca 10 let a bez problémů. Je fakt, že čas od času je někde něco k opravě ale docela v zanedbatelném množství. Na teplém skleníku mám makrolon vlepen do téček kompletně silikonem a záleží na jeho typu. Každý má jinou roztažnost. Opět je to spíš o tom, že barvy jsou dnes vodou ředitelné a ty to nevydrží, takže pokud se někde něco odloupne, není to silikonem ale tím, že od téčka povolí barva.


sob 19. říj 2013 20:14:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 04. bře 2013 1:26:01
Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Souhlasím s Mírou, 12 let jsem měl makrolon přilepený silikonem na kovovou konstrukci a když jsem to letos sundával,
tak byl prblém desky utrhnout, jak to drželo. Přitom desky měly na délku 3m a přesto je roztažnost ze silikonu neutrhala.
Na lepení je potřeba používat neutrální silikon. Odvětrávání desek nemá podle mne se silikonem nic společného, dutinky se odvětrávají
(zabavují vlhkosti) pomocí speciální uzavírací pásky,tj. jednu stranu uzavřít Al páskou a druhou paropropustnou páskou, která je prachotěsná.
To Věrka: makrolon na sklo můžete jistě nalepit, otázka ale je, jak to bude vypadat z hlediska estetiky. Osobně bych sklo vyndal a dal pouze polykarbonát, vyplatí se sledovat prodejce, mimo sezónu mají často výrazné slevy. Taky je dobré nanakupovat desky přes e-shop, ale nechat si udělat cenovou nabídku, takto jsem získal 40% slevu na desky a ještě mi je bezplatně nařezali.


sob 19. říj 2013 21:30:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tomáš píše:
Souhlasím s Mírou, 12 let jsem měl makrolon přilepený silikonem na kovovou konstrukci a když jsem to letos sundával,
tak byl prblém desky utrhnout, jak to drželo. Přitom desky měly na délku 3m a přesto je roztažnost ze silikonu neutrhala.
Na lepení je potřeba používat neutrální silikon. Odvětrávání desek nemá podle mne se silikonem nic společného, dutinky se odvětrávají
(zabavují vlhkosti) pomocí speciální uzavírací pásky,tj. jednu stranu uzavřít Al páskou a druhou paropropustnou páskou, která je prachotěsná.
To Věrka: makrolon na sklo můžete jistě nalepit, otázka ale je, jak to bude vypadat z hlediska estetiky. Osobně bych sklo vyndal a dal pouze polykarbonát, vyplatí se sledovat prodejce, mimo sezónu mají často výrazné slevy. Taky je dobré nanakupovat desky přes e-shop, ale nechat si udělat cenovou nabídku, takto jsem získal 40% slevu na desky a ještě mi je bezplatně nařezali.

Tomáši, ten skleník je dělaný z t profilů(Míra to ví, jak to u mě vypada)a nejedná se mi ani tak o teplotu jako spíš ,že to má trvale nepropustnost slunešních paprsků, aby to nepopálili rostliny,je 8x2 m a přistavený k domu na jižní straně.Myslíte si,že to sklo by šlo vyříznout a nalepit silikonem ten makrolon? Díky Věra


ned 20. říj 2013 8:07:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tomáš píše:
Souhlasím s Mírou, 12 let jsem měl makrolon přilepený silikonem na kovovou konstrukci a když jsem to letos sundával,
tak byl prblém desky utrhnout, jak to drželo. Přitom desky měly na délku 3m a přesto je roztažnost ze silikonu neutrhala.
Na lepení je potřeba používat neutrální silikon. Odvětrávání desek nemá podle mne se silikonem nic společného, dutinky se odvětrávají
(zabavují vlhkosti) pomocí speciální uzavírací pásky,tj. jednu stranu uzavřít Al páskou a druhou paropropustnou páskou, která je prachotěsná.
To Věrka: makrolon na sklo můžete jistě nalepit, otázka ale je, jak to bude vypadat z hlediska estetiky. Osobně bych sklo vyndal a dal pouze polykarbonát, vyplatí se sledovat prodejce, mimo sezónu mají často výrazné slevy. Taky je dobré nanakupovat desky přes e-shop, ale nechat si udělat cenovou nabídku, takto jsem získal 40% slevu na desky a ještě mi je bezplatně nařezali.

Chlapi, těší mě, ze vám to uchycení tak funguje. Ja měl nejdřív z makrolonu zakrytou pergolu, dělali jsme to s kamosem na ocelové profily . Na konci páska s koncovými lištami. Vypadalo to dobře, aspoň podle mě , ale když to viděli řemeslníci z firmy , co se na tento materiál specializuji , tak to chtěli predelat. Nové skleníky mám z 2,5 cm makrolonu bez kapky silikonu o bez jakéhokoli uzavření. Voda , která uvnitř kondenzuje muže volné pryč. Sebelepsi uzávěr nezabrání , aby tam něco kondenzovalo a když nebude voda moci jít ven , začnou v dutinkach růst rasy a bude to zelené, což je bezne k viděni. Problém makrolonu je jeho malá propustnost pro světlo ( dle tloušťky )a tímhle by se to rapidně zhoršilo . Co se týká Silikonu, byl bych opatrnější. Dělám i zelené střechy a jako tesnici pomocný prostředek není používán i proto, ze ma omezenou životnost . Ale souhlasím s tím , ze na nějaký čas to stačí .
Kdybych měl dočasné zakryt zaskleny skleník makrolonem , dělal bych to z důvodu zateplení. Nikoli stínění, to je jednodušší řešit stinovkami, kterých je spousta. Pak bych makrolon upevnil na předsazenou lehkou konstrukci , jakysi rám, ze kterého bych ji mohl kdykoli sejmout. Takto např. V Brně bot . Zahradě zakrývají záhony se subtropickymi rostlinami co mají přes zimu venku .


ned 20. říj 2013 8:39:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Opět jsem dala stínovku, 50%, to myslím stačí. Teploty , které ve skleníku mám v zimě postačují, vyšší ani nechci.Máme topení přidělané ke kotli, který vytápí dům a na sklo dávám bublinkovou folii(velké bubliny),to se mi osvědčilo,ale jak jsem psala horší je to na podzim a z jara. Někdy sluníčko pere jindy ne, nebo je to po týdnu, ale asi rozumější bude ta stínovka, sice manžela vždycky málem klepne, když stínovku sundáme a za 3 dny ji dáváme zpět,ale je to cca 10 minut práce.....


ned 20. říj 2013 14:16:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: