Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 17:03:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
 Prodloužení denního světla 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 13:33:18
Příspěvky: 269
Bydliště: BRNO
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla

Měla bych na Vás dotaz ohledně té žárovky - do jaké vzdálenosti je ji nejlépe umístit od kytek?? Já bych měla možnost ještě touto žárovkou přisvítit, ale bylo by to asi 70cm-1m od kytek. Myslíte si, že to má cenu??Děkuji


pát 18. pro 2009 9:25:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla


No, já osobně se domnívám, že tato žárovka je tak slabá, že se hodí tak maximálně pro malou skupinečku rostlin se svícením tak z 10 -20 cm. Navíc informace o svítivosti a spektru jsou absolutně nedostačující - vlastně žádné. "Perfektní světelné spektrum" mi nic o kvalitě neříká.
Hezký den
Pavel


pát 18. pro 2009 12:57:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 04. kvě 2009 21:50:11
Příspěvky: 54
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
Tato kompaktka mozno osvetli jednu rastlinu..podla uhla reflektora 30 stupnovy kuzel svetla,aj to velmi slabeho vzhladom na wataz ktoru uvadzaju.To si radsej kup este jednu trubicu na pestovanie rastlin...modre a cervene spektrum,ale zasa to treba dat max. 20cm od rastlin.Jedno si treba uvedomit..kolko si ochotna investovat do svojho konicka...Nie zo srandy tu niektory clenovia svietia 200w ziarivkami..a za seba len tolko..minuly rok som svietil 2 x 36w trubicami...bez nejakeho valneho uspechu...tento rok je to 370w MH vybojky...a je to o niecom inom....


pát 18. pro 2009 16:40:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
nojo, už je to rok, co jsem psala Ježíškovi o světlo k orchidkám. Samozřejmě to rostlinám moc prospělo, nejlíp to asi shrnula Ivana. Letošní zimu přisvětluji déle než vloni, doufám, že až přijde účet, tak neomdlím. Všem osvětlení vřele doporučuji a navíc dodávám, že je lepší nešetřit a pořídit opravdu kvalitní osvětlení. Navíc ta investice není až tak velká, za rostliny utratím mnohem víc, tak proč jim nedopřát to, co potřebují ? Spolu s osvětlením mají rostliny mlhovač a stolní větrák. Tahle "trojkombinace" se mi osvědčila úplně nejvíc. Mlhovač a větrák jsou na časový spínač, 1/2 hodiny v chodu, 3 hodiny v klidu, takže se sepnou 4x za den. Přisvěcuji od 7 do 11 hod a od 16 do 20 hod.


pát 18. pro 2009 19:29:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
V minulosti se prodávaly podobně vypadající, s podobnou cenou, nebo dražší směsové výbojky. Ovšem s příkonem kolem 100w. Asi to bude něco jiného. 15W je dostatek asi na jednu velkou rostlinu . Pro parapety- rostliny v řadě, jsou jednoznačně nejekonomičtější trubicové zářivky. Je mezi nimi také největší výběr spektra. Pro velké shluky rostlin je lépe použít výbojek. Kompaktním zářivky, jak běžně užívané do 30w, nebo ty 120 a 200w je jistě také vhodné mnohdy použít. Není u nich moc spektrální výběr. Spektrální složení světla je významný faktor , důležitější ale je šíření světla v prostoru. To je vzdálenost od rostlin, typ osvětlení- velmi zjednodušeně (nepřesně) poměr příkonu na plochu, respektive počet rostlin. Ne pro každého ale ekonomická stránka má stejný význam.


pát 18. pro 2009 21:03:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. pro 2009 13:48:53
Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
No právě, já hledám něco na parapet. Nebylo by doporučení na konkrétní výrobek? A radši bych něco, co produkuje spíš světlo než teplo ;)


pát 18. pro 2009 21:57:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
Čistě teoreticky - neslyšel nebo nenašel jste někdo informaci, jestli se dá použít i osvětlení LED - teď se objevují hlavně na internetu "žárovky" -spíš tělesa namontovatelná do objímek osazená LEDkama.


pát 18. pro 2009 23:18:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
Katko,
ač je to s podivem tak LEDkové zdroje mají prozatím nižší účinost přeměny na světlo, než u nejlepších zářivek a navíc jsou pro zatím stále ještě i výrazně dražší. Mám doma několik LEDkových bodovek v koupelně. 48 LEDek na jednom reflektoru, příkon 2.5W, cena 200Kč. Oproti původním halogenovým 35W se vyplatí, ale mají odhadem tak poloviční svítivost. Výrobce uvádí životnost 50000 hodin, což je v podstatě na doživotí. Tak jsem zvědav.

Nancy,
záleží na tom jak je parapet dlouhý, jak široký a jak vysoko má být světlo umístěno.

Hezký den
Pavel


sob 19. pro 2009 0:11:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. pro 2009 13:48:53
Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
220 cm na délku, na šířku bohužel jen 25 cm - 1 květináč, světlo má být cca 1 m nad rostlinami. Je to jižní okno - výběr těch nejsvětlomilnějších orchidejí. Je mi jasné, že nemůžu přisvětlovat všem i na ostatních parapetech.


sob 19. pro 2009 10:31:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Prodloužení denního světla
souhlasím s Pavlem Hegerem -jednu led žárovku jsem ze zvědavosti kopil,normální patice E27 spotřeba 1W,ale světlo ,no jako orientační nebo k TV snad ,ale jinak slabší (cena víc než 200,-),možná ty co mají víc(48ks) těch led-ovšem cena už je někde k 500,- a víc i když jak kde.Docelá dobré ceny má tipa.eu-prodejna Brno,Jakubské nám.3,,Opava,Sněmovní2

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


sob 19. pro 2009 11:43:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron