Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 2:31:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další
 Navazování orchidejí 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věra píše:
Potřebovala bych ty zamechované klacky,ale zkusím na bezinku navázat mech, který jsem si přinesla z lesa,možná se nechytí, uvidím....Vím,že se řežou v zimě,ale nemám je moc zarostlé.....Jarda je má krásné, ještě že má tak starostlivou manželku. Za 13 dní odjíždím za dcerou a nevím jak vyřešit rosení,ale myslím,že by klacky šly ponořit do vody a nasávaly sami. Poradíte mi....vrátím se až 12.6.
Věra


Tak bych to asi řešila - omotat silonkou a část kořenu namočit do nějaké nádoby. Nebo tam namočit jen ten konec silonky, mělo by to vzlínat... ale asi bych to vyzkoušela, jak to funguje. Abys pak třeba nebyla překvapená, že to selhalo...


úte 22. kvě 2012 16:40:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Děkuji, ještě mě napadlo, jelikož odjíždím na týden z domova,postavit navázané rostliny do kbelíku s vodou, měly by se eventuelně nasát vodou, je to tak?


stř 23. kvě 2012 9:01:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Tak žádná rada? Poprvé jedu s manželem(při pěstování orchidejí) mimo domov na 10 dní a jedná se mi jen o ty navázáné,aby vydržely.......díky Věra


pát 25. kvě 2012 9:25:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věro, když hodíš navázané rostliny na deset dní do kýble s vodou, tak ti pravděpodobně shnijí. Máš přeci studený skleník, tak je před odjezdem pořádně namoč a dej je do studeného skleníku někam, kde ti nesvítí sluníčko, aby tak rychle nevyschly. Také ani nepíšeš, o jaké rostliny konkrétně se jedná.


pát 25. kvě 2012 12:39:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
EvaJ píše:
Věro, když hodíš navázané rostliny na deset dní do kýble s vodou, tak ti pravděpodobně shnijí. Máš přeci studený skleník, tak je před odjezdem pořádně namoč a dej je do studeného skleníku někam, kde ti nesvítí sluníčko, aby tak rychle nevyschly. Také ani nepíšeš, o jaké rostliny konkrétně se jedná.

Evo, jsou tam catleye,dendrobia,odontoglossa,oncidia,prostě od všeho kousek, není jich moc,ale zapoměla jsem na odontoglossum ve vodě, bylo tam přes noc, bal má nádherný zelený,asi to tak udělám, mohla bych dát mlžič na elektriku,ale bojím kdyby se něco stalo, mohly bychom vyhořet, to radši nerisknu....Věra


pát 25. kvě 2012 12:52:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věro, s koupáním kytek je to u každého druhu jiné. Už jsem jich utopil řadu. Některé přežijí den ve vodě, ale většina ne. Nebo s vážnými následky. Kolik který druh snese ale zkoušet nebudu. :lol:


pát 25. kvě 2012 18:48:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Mila.J píše:
Věro, s koupáním kytek je to u každého druhu jiné. Už jsem jich utopil řadu. Některé přežijí den ve vodě, ale většina ne. Nebo s vážnými následky. Kolik který druh snese ale zkoušet nebudu. :lol:

Mílo o to mi až tak nejde,ale budeme 10 dní pryč,ale asi budu muset požádat známou,aby je 1x za 2 dny pořádně vykoupala, nic jiného mi asi nezbyde....myslela jsem si,že bych je postavila do nádob s vodou,že by si vodu natáhly,ale to si natáhnou jen ze stromů apod, korek ten ne,bohužel mám na něm víc orchidejí a jsou pěkně přirostlé,,,,,,Věra


pát 25. kvě 2012 19:01:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
Věro, všechno to jsou kytky, které nemusíš máčet denně, když je nemáš na přímém slunci. Takže to, co jsem ti napsala výše, je moje rada - pořádně namočit před odjezdem a dát někam třeba do přepravky a na zem do skleníku. Samozřejmě jak se zařídíš ty, je tvoje rozhodnutí. Akorát si myslím, že když je dáš na týden do vody, tak můžeš ušetřit vodu a hodit je rovnou na kompost. Ale to je jen a jen můj názor. Musíš si udělat názor svůj.


pát 25. kvě 2012 20:53:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
EvaJ píše:
Věro, všechno to jsou kytky, které nemusíš máčet denně, když je nemáš na přímém slunci. Takže to, co jsem ti napsala výše, je moje rada - pořádně namočit před odjezdem a dát někam třeba do přepravky a na zem do skleníku. Samozřejmě jak se zařídíš ty, je tvoje rozhodnutí. Akorát si myslím, že když je dáš na týden do vody, tak můžeš ušetřit vodu a hodit je rovnou na kompost. Ale to je jen a jen můj názor. Musíš si udělat názor svůj.

Evo, já jsem nemyslela namočit je celé, jen spodky bezinek apod,včera jsem tam měřila teplotu 22 st v 17 hod,ale je tam stín....


sob 26. kvě 2012 7:01:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování orchidejí
10 dní přežijou........... okoupat se můžou pak.


sob 26. kvě 2012 8:33:37
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron