Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 2:52:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: letnění
Strelka píše:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na letnění Vandy. Dostala jsem jednu krásnou od manžela. Někde jsem se dočetla, že ji mohu dát ven až v době, kdy noční teploty nebudou klesat pod 15 stupňů. Zatím je u nás v noci kolem 5. Mám tedy počkat?

A ještě jsem se chtěla zeptat na Miltoniopsis. Prý patří mezi chladnomilnější rostliny a vyhovují jí teploty do 20 stupňů. Já mám v kuchyni kolem 22-23 stupňů. Je to na ní už moc? Mám jí přestěhovat jinam? Nebo ji už vyletnit? I když jsou v noci venku ještě takhle nízké teploty?

Letnění milující orchideje budu dávat přímo ven pod velkou třešeň.

Děkuji za rady.



s Vandou bych určitě počkala, až budou teploty opravdu letní a noční teploty neklesnou pod 15C. A v třešni jí pak bude určitě dobře.
u toho Miltoniopsisu záleží na rostlině, jak prospívá. Pokud se jí daří dobře, tj rostou jí nové listy, které neharmonikovatí ani se jinak nekroutí, tak bych ji
nechala tam, kde je. Letnění jí každopádně prospěje. Ale také bych počkala, až budou noční teploty nad 10 C.


stř 29. kvě 2013 8:47:31
Profil ICQ

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: letnění
Mám možná hloupý dotaz. Pokud mi cattleye venku červenají, ale jinak se tváří spokojeně a rostou jim kořínky o 106 - je to důvod ubrat jim světlo ? Nebo je můžu klidně nechat, ať se zardívají ?


čtv 13. čer 2013 20:46:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
Nejlépe kvetou na hranici spálení.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 13. čer 2013 21:55:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Paphio píše:
Nejlépe kvetou na hranici spálení.

Já bych to s tím světlem nepřeháněl. Pokud se začnou okraje listů scvrkávat, případně osychat, je čas přistínit.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 13. čer 2013 22:33:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: letnění
"Zardívání" neřeším...jen je potřeba dát pozor a nenechat si vypálit hnědé skvrny - což jsem si v minulosti také udělala (hlásili zataženo a na chvilku vysvitlo - a já je nechala na místě, kde jindy nejsou). Je to pak nehezké - list je na katlejce dlouho... Jinak mám také zkušenost, že lépe kvetou, když mají více "bezpečného" slunce...


sob 15. čer 2013 8:48:41
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: letnění
Katleje kvetou když se vyvíjí na pahlízách pochvy i když jsou i výjimky, které kvetou bez pochev. Zkušení autoři doporučují aby barva listů nebyla sytě zelená, ale lehce nažloutlá, ovšem nějaké připalování je zbytečné, obzvlášť ve skleníku, kde více světla znamená i více tepla a to nechceme, rovněž na okně se umí mladé pahlízy nehezky přismahnout.


pon 17. čer 2013 17:25:39
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
Některé orchideje mám na přímém slunci u skla a nespálí se díky tomu, že v cihlovém zatepleném bytě udržím nižší teploty větráním na noc a ráno zaleji.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 17. čer 2013 18:33:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: letnění
Chtěla bych poradit s Vandou. Pěkně vyrostla a kořeny už úplně zničily ten plastový košíček, ve kterém je. Úplně se rozpadá a myslím, že je na čase ho vyměnit. Bohužel se mi nepodařilo nikde sehnat nový. Nevíte, kde by byl k mání? Nejlépe internetový obchod, protože se kvůli malým dětem nikam moc nedostanu. Nebo ji mám přesadit do toho dřevěného košíku ze špalíčků? A jak dlouho takový košíček vydrží, když Vandy máčím každý den (mám doma nízkou vzdušnou vlhkost)?


úte 25. čer 2013 12:02:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: letnění
Myslím si že dřevěný by měl být lepší. Jednak vypadá docela přirozeně, druhak představuje plochu pro kořeny a jejich přichycení. Dřevo zadrží i nějakou vlhkost na povrchu, takže by měl být do bytu vhodnější jak inertní plast. S trvanivostí bych si moc nelámal hlavu, protože v bytě většinou košíky nepodléhají skáze tak rychle jako ve sklenících. Jistou alternativou jsou perforované keramické květníky, jaké se používají např. v BZ Liberec. Pěstovat se v nich Vandy dají i bez substrátu.


úte 25. čer 2013 12:37:25
Profil ICQ

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: letnění
Děkuji, tak já ji dám do toho dřevěného. ;)


úte 25. čer 2013 13:01:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: