Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 5:22:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: stř 31. říj 2012 15:29:30
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ahoj, jdu zas chytat nějaké rozumy. Realizace naší ZZ měla podstatně rychlejší spád než jsem původně předpokládala. Sice ještě není kompletně hotová, ale mohlo by se podařit do konce února.
Čtu tady vaše zkušenosti s provozem ZZ a jsem zvědavá, jaké to bude u nás. Evo, prosím, bylo by možné dát nějakou fotku toho větráku v ZZ? Zajímalo by mě, jak to máš umístěné. Díky.


pát 18. led 2013 13:05:39
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Něco informací mám tu-http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=18&t=1083
Ta teplota mě zaujala-to se bude řídit podle toho jaké orchideje zvolím. A stejně v celé zz nebude teplota úplně stejná. To větrání-já jsem zvolila více možností (popis) ale je to hodně podle počasí.Čím víc čerstvého vzduchu tím lépe.Zase když jsou vedra nad30°C neotevírám přes den 2vrchní okna v zz-kvůli uniku vlhkosti.Mám otevřený jen spodní mřížky.Když jdu do práce hlídání není je to i na odhadu.Přes noc otevřu vše –jak to jde podle počasí.Hlídám pokles teplot-v zimě větrám krátce podle venkovní teploty a větrám i do domu.Když se topí v zimě vlhkost už není tak úděsná ,když se zalijí kytky mám někdy i 100%vlhkost.Dodrý je mít více maximo-minimálních teploměrů a pak to zhodnotit.Měním i postavení ventilátorů aby nebyl stále stejně.Mě se osvědčilo podkopání zz dole je dobrý pokles teplot a více otvorů -možností k větrání. Jeden problém mám a to je 1 kotel plynový na celý barák tedy i na zz.Každý rok je trochu jiný je to taková hra neustálá-určitě zábavná.
JEŠTĚ SE ZEPTÁM -nějaký fotečky budou ke koukání?

Ve vasem prvním příspěvku k tomuto tematu píšete, ze něco by jste po zkušenostech nechala a něco udělala jinak. Od te doby uběhl uz nejaký cas. Jake zmeny by jste zmínila dnes ? Ptám se jako majitel nedávno dokončené zimní zahrady a zkušenosti teprve sbírám. Kdyz bude zájem , mám par fotek.


pát 18. led 2013 22:43:42
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Fotky i další zkušenosti tu jistě udělají každému radost ;)
Hezký den
Pavel


pát 18. led 2013 23:44:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Ve vasem prvním příspěvku k tomuto tematu píšete, ze něco by jste po zkušenostech nechala a něco udělala jinak. Od te doby uběhl uz nejaký cas.

Každý kdo se pustil do stavby zimní zahrady -skleníku musí řešit vše také z rodinou .No a pak bych to nazvala –kompromisy,který jsou patrný hned některý vylezou časem. Samozřejmě i finance .Co bych změnila-příchod do skleníku .To by vyžadovalo jisté úpravy na domu. Tímto bych odstranila chození v zimě přes dvůr a chození po schodech do podkopaného skleníku. RO přímo v zimní zahradě.Přívod vody a odtok do kanalizace.Větší sklon střechy aby vysrážené kapky tekly lépe dolů. To jsem řešila položením desek z akrylátu na konstrukci ve skleníku,kde zavěšuji kytky. Alespoń nad střevícema. Jo ještě samostatný zdroj vytápění ,odšupovací celou stěnu v zz. a samozřejmě větší skleník ha ha ……no :mrgreen: Jinak jsem spokojená se vším jak to je. Kytky tam zatím rostou a netuší ..... .Určitě fotky jsou vítány jak to máte jsem zvědavá.


sob 19. led 2013 10:06:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
garnet píše:
Ve vasem prvním příspěvku k tomuto tematu píšete, ze něco by jste po zkušenostech nechala a něco udělala jinak. Od te doby uběhl uz nejaký cas.

Každý kdo se pustil do stavby zimní zahrady -skleníku musí řešit vše také z rodinou .No a pak bych to nazvala –kompromisy,který jsou patrný hned některý vylezou časem. Samozřejmě i finance .Co bych změnila-příchod do skleníku .To by vyžadovalo jisté úpravy na domu. Tímto bych odstranila chození v zimě přes dvůr a chození po schodech do podkopaného skleníku. RO přímo v zimní zahradě.Přívod vody a odtok do kanalizace.Větší sklon střechy aby vysrážené kapky tekly lépe dolů. To jsem řešila položením desek z akrylátu na konstrukci ve skleníku,kde zavěšuji kytky. Alespoń nad střevícema. Jo ještě samostatný zdroj vytápění ,odšupovací celou stěnu v zz. a samozřejmě větší skleník ha ha ……no :mrgreen: Jinak jsem spokojená se vším jak to je. Kytky tam zatím rostou a netuší ..... .Určitě fotky jsou vítány jak to máte jsem zvědavá.
:lol: :D

Rád se o mé nápady také podělím, ale fotky jsou moc velké a něco s tím musím vymyslet. Nám ( záměrně říkám nám) , protože je to splněný sen i mé drahé polovičky, se to o čem píšete více méně podařilo , aspoň zatím se to tak jeví. Postavili jsme nový dům a jedna třetina je vlasně skleník. Tvarově to přímo navazuje na dům . Jde o hliníkovou konstrukci s 5ti komůrkovým makrolonem a celé je to staticky zpevněné ocelovou konstrukcí žárově zinkovanou. Byl třeba statický posudek, protože je to velké a my jsme pod horama kde může být dost sněhu. Půdorys je 8 x 9 m a výška od 4 do 7 m, což umožňuje využití i vertikálně. Vstupy jsou z technické místnosti a z obýváku a pak z venkovní terasy před obývákem. Další dveře jsou do navazujících dalších skleníků, kde je sezonní využití a citrusy, říkáme tomu oranžerie a také do sklípku.
Horní patro má díky ZZ prosvětlenou hlavní chodbu a to díky prosklenému oknu z chodby a teké dveřím,to kdybych spěchal do ZZ rovnou z koupelny. Myslím , že dispozičně nám to vyhovuje, jak to celé bude fungovat ukáže čas. Pokud budou nějaké konkrétní dotazy a budu vědět , není problém to rozebrat podrobněni.Stále je zdokonalovat .

Tady je pár fotek pro lepší představu .

http://garnet007.rajce.idnes.cz/


sob 19. led 2013 17:45:50
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
To není skleník, ale botanická zahrada :o Ale nádhera


sob 19. led 2013 17:56:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak z toho mně tak trochu spadla brada... :shock: :mrgreen:
Počítám,že je to koníček na "plný úvazek"... :!:
Moc pěkné,a zdá se že i dobře vymyšlené-gratuluji... :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 19. led 2013 18:01:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
marťan píše:
Tak z toho mně tak trochu spadla brada... :shock: :mrgreen:
Počítám,že je to koníček na "plný úvazek"... :!:
Moc pěkné,a zdá se že i dobře vymyšlené-gratuluji... :P


Díky za poklonu, je to koníček a můj obor současně. Hlavně , že to baví i mou drahou polovičku, teda spoň mi to zatím nezakazuje :lol: .


sob 19. led 2013 18:08:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
No to jste mě píchnul kudlu do oka srdce a tak. To ,že je to do výšky je fajn pro lepší pohyb vzduchu. Ale já bych z toho měla strach –jako že to v takovémto počtu asi nezvládnu.Taky to chce vykoumat jakou máte teplotu aby vše kvetlo. Jinak teda poklona interier nádhera. Kdo to vymýšlel?K těm orchidejím co mě narychlo napadlo na tom pletivu jak zaléváte?Jen mlžení nebude stačit. Paphiopedila jsou v záhonu v květináčích?Je tam i moje oblíbená parožnatka-ta zídka je moc pěkná.No …jak máte zimní zahradu dlouho takto ukončenou ?Fakt čumím -vyrazil jste mě dech .


sob 19. led 2013 18:21:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Nemám slov,jen zírám....obdivuji...nádhera


sob 19. led 2013 18:30:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: