Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 15:19:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: letnění
Wiolan, právě ty černé skvrny na pahlíze jsou u těchto kytek problém. V podstatě jako u řady příbuzných rodů Stanhopejím(Acinata...) L. ciliara je přece jen odolnější. Ale pokud nemají své, tak se ty fleky rozlezou a zničí celou pahlízu. Trochu pomáhá ten flek alespoň naříznout, nebo trochu vytrhnout. Pokud alespoň trochu vyschne, bude menší tendence šíření.
Není špatné je mít venku, občas je mám také. Najít vhodné světlo, také právě aby na ně nepršelo v nevhodnou dobu. Prostě to vychytat. Ten výhon není kritický. Horší poškození ale ano.


ned 18. zář 2011 18:37:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: letnění
U nás mi na teplomeri zaznamenalo 15 st. nad ránom, ale hlásili len jedenásť, dá sa predpokladať, že teplota na balkóne je vždy o čosi vyššia než hlásená. Tak o 2-3 stupne určite. Zatial som na noc schovala len mladé rastlinky Dendrobií a čerstvo presadené Cambrie. A tiež jedno drobnokveté Oncidko, ktoré sa mi zdalo ešte pomerne vlhké. Polievala som všetky rastliny vo štvrtok, včera večer boli zapichnuté špajdle na niektorých ešte pomerne vlhké, preto šli na noc, dnu. Teraz vyčkám až do preschnutia. Na deň sú všetky zase vonku na chránenom mieste na balkóne. Trvale sú vonku zatial všetky Nobilká, Katleja aj Cymbídium plus staršie Cambrie A Dendrobia Phaleonopsis. Evidentne im letnenie prospelo, všetky vyhnali niekolko nových pahlúz, Katleja ich má dokonca 7 nových a z toho na 3 nových hluzách už nasadila kvetné púzdra. Vyvýjajú sa viditelne asi tak mesiac, prisušená nejak výrazne nebola, nemala teda obdobie pokoja. Len bola vonku celé leto. Je to však prvé kvitnutie u mňa doma, kúpená bola len v máji aj s kvetmi. Neviem, ako pri nej pokračovať so zálievkou a kedy a či nejako postupne ju umiestniť vnútri a či ju mám aj prisušiť, ked už má púzdra nahodené. A prosím Vás ktorý hybrid to vlastne mám? A pri ostatných stačí ich dať dnu asi až ked bude trvale pod 10 st. v noci, však? Zalievala som ich teraz raz za týždeň, ale pri týchto teplotách asi interval predlžim. Budem Vďačná za každú radu.
Prikladám fotku Katky v čase ked kvitla kúpená a teraz, ked nasadila na kvet nanovo.


Přílohy:
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_05_0725.JPG
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_05_0725.JPG [ 56.55 KiB | Zobrazeno 2273 krát ]
Zmenená veľkosť 2011_05_05_0730.JPG
Zmenená veľkosť 2011_05_05_0730.JPG [ 53.62 KiB | Zobrazeno 2273 krát ]
Zmenená veľkosť Zmenená veľkosť P5060020.JPG
Zmenená veľkosť Zmenená veľkosť P5060020.JPG [ 125.92 KiB | Zobrazeno 2273 krát ]
Zmenená veľkosť Otočené Zmenená veľkosť P5060013.JPG
Zmenená veľkosť Otočené Zmenená veľkosť P5060013.JPG [ 57.75 KiB | Zobrazeno 2273 krát ]
pon 19. zář 2011 10:01:07
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Pročtěte si tohle téma. Je toho tu napsáno o letnění dost.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 19. zář 2011 11:07:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: letnění
Řekl bych, že se nejedná o rostlinu Cattleya ale i Iwangaru. Temperované prostředí a přes zimu více světla.


pon 19. zář 2011 11:10:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: letnění
Míra, ďakujem za identifikáciu. Bude to ona podla toho, čo som pozrela fotky na nete. A krásne vonia. Bohužial, obchodníci ich označujú kdeako, na kvetináči bolo Katleja :(.


pon 19. zář 2011 11:18:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: letnění
dle mně dendrophal moc na venčení není,ale člověk nikdy neví co se rostlině bude líbit.V květnu či červnu jsem vyhodil na balkón pod stůl misku s osekanou ludisii,že ji pak přesadím,ale zapomněl jsem na ní.Občas jsem tam prskl trochu vody,obrazila sice měně než loni,ale na to jak byla sušená(je přece vlhkomilná :lol: ) jsem nečekal ani to.A hledím jak puk už má dokonce počínající pupeny,což je u mně brzo -většinou mi kvete až po novém roce,a u těch co jsou doma a ve vlhku není zatím ani náznak květů.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


pon 19. zář 2011 11:33:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: letnění
Váhala som, či dať tie tri dendrofaly von do tieňa, ale krásne im vyrašili a vyrástli nové pevné hluzy, vôbec nie sú "vytiahnuté" , sú pekné kompaktné. Jediné, čo ale bola moja chyba a moc ma to mrzí, asi pred týždňom mi na Anne Green trochu ošlahlo slnko 2 či 3 listy. Nie je to velká plocha, ale spálenina je tam. Ale našťastie je to iba na 1 starej hluze. Nové sú v poriadku. Stačilo, že som pritienila o 1/2 hodiny neskôr než obyčajne. Ráno bolo pod mrakom, a potom zrazu vykuklo. Sa to nezdá, ale slnko je ešte stále dosť silné. teraz sú pekne pritienené a aj tak majú dosť svetla.


pon 19. zář 2011 11:42:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
drroman píše:
A hledím jak puk už má dokonce počínající pupeny,což je u mně brzo -většinou mi kvete až po novém roce,

Asi je to různé .Ludisii mám v zimní zahradě jeden výhon kvetl v lednu11 ,teď mám začínající květenství u nové rostliny. ;)


Přílohy:
Ludisie.jpg
Ludisie.jpg [ 196.52 KiB | Zobrazeno 2238 krát ]
pon 19. zář 2011 11:57:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
Betina2 píše:
Katleja ich má dokonca 7 nových a z toho na 3 nových hluzách už nasadila kvetné púzdra.

Mě trošku zarazilo toto to by byl opravdu zázrak (7nových pahlíz) -ale i jako Iwangara je pěkná. :)
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=59&t=752
JEŠTĚ dodám je to křížení Brassavola x Cattleya x Diacrium x Laelia no to je teda :mrgreen:


pon 19. zář 2011 12:00:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: letnění
Haki, je to pravda, od mája (5/2011), odkedy som ju po zmrzlánoch dala von, tak vyrástla už 7. hluza, i ked tie posledné 2 sú ešte pomerne malé. Na fotke sú 2 nakvitnuté hluzy schované vzadšie, tam sa celá rastlina rozrastá a jedna je vľavo na fotke. Ked som ju začiatkom mája kúpila, kvitla na jedinej hluze troma kvetmi a krásne voňala. Tá vôňa ma vlastne pre nákup presvedčila. Voňala najmä ráno a doobeda. Rozvoňala celý obývák vôňou podobnou bielej frézii alebo niečomu takému. Ale na starých hluzách bolo vidieť, že už predtým niekolkokrát kvitla (boli tam zbytky stoniek a na 1 hluze zaschnuté púzdro, to ale už nerozkvitlo. Asi bude ochotná. Čakala som, že na kvety nasadí až koncom zimy po "sušení" a oddychu, ale rozhodla sa už teraz. Ja nie som expert, len po niekolkých rokoch s phaleonopsismi ma lákajú aj iné druhy a rody, tak zbierku v rámci možností panelákového bytu rozširujem. Aj ked sú to "len" hybridy. Mňa aj tak velmi teší, ked sa dostaví čo i len maličký úspech. Tak sa možno budem pýtať aj "blbosti", prepáčte mi predom.
Priloženú diskusiu som samozrejme preštudovala, škoda len, že fotky na prvých stránkach sa mi nezobrazia. Ale ďalej to už ide.
Ak sa zadarí a vykvitne, určite sa budem tešiť a fotku priložím.


pon 19. zář 2011 14:28:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: