Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 21:28:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: letnění
Teď jsem to chtěl povědět. Kroupama zrovna vyhrožují a tak mám venku jen to, co se zatím vejde pod švestku. Až výhružky pominou, tak vyndám zbytek. :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 20. kvě 2011 21:38:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: letnění
radzak píše:
Tak jsem dneska vystěhoval orchideje ven. Doufám, že je nebudu za pár dní uklízet jako loni. Ještě v červnu se tak ochladilo, že jsem je musel nastěhovat zpátky do skleníku. Zrovna začalo krásně pršet, tak budou i zalité. Jen doufám, že nepřijdou z toho horka kroupy. S těmi už mám taky špatné zkušenosti :cry:

Radku, nerada bych Ti kazila iluze, ale u nás se už kroupy dneska přehnaly, naštěstí tzv. normální - nic dramatického, ničemu to neublížilo, ale počítat s nimi asi musíš.


pát 20. kvě 2011 22:08:30
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: letnění
No myslím, že se s nimi musí počítat. Ve vedrech jsou kroupy zcela normální jev. Jen ty poněkud větší se začínají bohužel také stávat běžnou věcí. Jediná volba udělat přístřešek, jen se stříškou z průsvitné hmoty jako je laminátová vlnovka, takže je to chráněno proti kroupám, kterým laminát docela obstojně odolává a navíc se rostliny nespálí. Přitom jsou krásně na plném vzduchu.


sob 21. kvě 2011 6:34:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 05. pro 2010 17:36:24
Příspěvky: 135
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: letnění
No já pendluju skleník plot a zlatý déšť. A taky Tím úlokuju mlaďochy tak mé miláčky máme za pár minust schované. :D Jen sousedi kroutí hlavou no ale to je mi jedno :lol:

_________________
Mějte se sluníčkově Renča


sob 21. kvě 2011 11:50:44
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Kyra píše:
radzak píše:
Tak jsem dneska vystěhoval orchideje ven. Doufám, že je nebudu za pár dní uklízet jako loni. Ještě v červnu se tak ochladilo, že jsem je musel nastěhovat zpátky do skleníku. Zrovna začalo krásně pršet, tak budou i zalité. Jen doufám, že nepřijdou z toho horka kroupy. S těmi už mám taky špatné zkušenosti :cry:

Radku, nerada bych Ti kazila iluze, ale u nás se už kroupy dneska přehnaly, naštěstí tzv. normální - nic dramatického, ničemu to neublížilo, ale počítat s nimi asi musíš.

Jedna zkušenost mi stačila. Mám už to ošetřené, ale nikdy nevíš co přijde. Extrémy počasí jsou čím dál větší.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 21. kvě 2011 14:49:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: letnění
Letnit či neletnit a co, to je moje pravidelné dilema. Cymba mám venku, tam teda neváhám nikdy. Kroupy u nás naštěstí zas tak časté nejsou, ale vítr je tu co chvíli. Cymba se většinou jen svalí a nic se nestane. Ale loni se mi zlomily nové výhony u Coleogyne a některé menší orchideje jsem hledala pomalu u sousedů. Takže vše ostatní je stále doma, u otevřeného okna. Zkouším z jedné staré skleněné verandy udělat letní byt pro orchideje, uvidíme. Dnes mi tam chlapi namontovali pod střechu bambusovou roletu, na stěny zkusíme dát staré látkové rolety.... Jak shánět nějaký ventilátor? Nesnáším hluk. Vedle verandy je studna, tak už padl návrh, že by se z ní ten chladný vzduch mohl hnát dovnitř. Já vím, že ideální by bylo to přestavět ( a už jsem měla v rukou i návrh), ale to mi bohužel doma zatím neprošlo...


sob 21. kvě 2011 19:44:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: letnění
Ahoj ja jsem teprve dneska soupla orchidejky ven.Vandicka sla do loni postavene pergoly-pry je to tak JZ.Jeste ale vaham jestli ji nechat tam nebo doma ve vaze.Jak rikala Kyra-loni se letnila a mela pekne koreny a kveteni nic.Letos prisla o vetsinu korenu diky memu nesetrnemu vodnimu rezimu v kure,ale uz ji narustaji-tak asi pujde domu a zustane ve vaze.Co si myslite-venku na pergole nebo doma ve vaze? Vim ze to je na me a jsou na to ruzne nazory.Opravdu na okno ji nedam,protoze takhle jsem si upalila jednu Vandu a te z Drazdan druhy vyhon-poupatka.Pridavam foto ted vyfocenych orchidejek,ktere mohou ven.


Přílohy:
Letneni 1.JPG
Letneni 1.JPG [ 165.21 KiB | Zobrazeno 2768 krát ]
letneni 2.JPG
letneni 2.JPG [ 189.92 KiB | Zobrazeno 2768 krát ]
Vandicka pod pergolou.JPG
Vandicka pod pergolou.JPG [ 176.89 KiB | Zobrazeno 2768 krát ]
ned 22. kvě 2011 14:07:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
Já bych měla obavu nechat Vandu v blízkosti toho krbu. ;)


ned 22. kvě 2011 15:11:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
Viděl jsem vynikajíci V,tricolor letněnou. Ale u hybridů sanderiana bych je ven nedával.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 22. kvě 2011 18:59:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: letnění
Haki,v tom krbu se nikdy nic nedela a tohle je V.Sainsai blue.Aty vubec neletnis? Asi ne vid?


ned 22. kvě 2011 19:41:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: