Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 21. říj 2024 22:58:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: letnění
Čekal jsem konstruktivní diskusi. reakce mi připadají jako kdybych účinkoval v nějaké pořadu typu "chcete mě?" jako trapič zvířátek. reakce mi přijdou natolik emoční a přehnané, že je jako nějaké "schytání" neberu . Spíš je to pro mě ponaučení, co čekat a o čem psát na fóru. Jak jsem psal výše, budu zde spíš uveřejňovat jenom pozitivní zprávy o kvetení kytek apod. Diskusi o pěstitelských chybách nechám na osobní rozhovory...


čtv 05. kvě 2011 17:11:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Jakou konstruktivní diskusi? Před těmito experimenty jste byl vloni několikrát varován a stejně to nepomohlo: viewtopic.php?f=18&t=684. Zabezpečit rostliny ve skleníku proti jarním mrazíkům snad není tak velký problém. Vyřešil by to malý přímotop s termostatem v ceně několika stokorun, což je cena dvou-tří orchidejí. Určitě by se do něj vyplatilo investovat.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 05. kvě 2011 20:34:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2929
Příspěvek Re: letnění
Také nechápu, jak by k tomuto mohla být konstruktivní diskuse. O čem by se diskutovalo? Jen tak pro legraci. Mám přes tyto mrazy ve foliáku okurky a papriky, protože už to za okny začínalo žloutnout. Natáhl jsem tam topný kabel za pár kaček, žere 100W a kupodivu i okurky, které jsou na teplo velice choulostivé jsou v pořádku. V mých začátcích jsem také měl jen takový venkovní skleníček a řešil jsem to tak, že v tomto období na těch několik dní jsem si přidal práci a každý večer zakrýval deskami 3cm polystyrenu a ráno když vyšlo sluníčko tak zase rozkrýval. Základ je vědět o lokalitách ve kterých rostliny rostou a tudíž předpokládat, jaké tam jsou podmínky a mimo ně neexperimentovat. Tak nějak bych nepředpokládal zrovna u Vás takovou školáckou chybu a následnou reakci.


pát 06. kvě 2011 6:54:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5293
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
petr turecky píše:
Jak jsem psal výše, budu zde spíš uveřejňovat jenom pozitivní zprávy o kvetení kytek apod. Diskusi o pěstitelských chybách nechám na osobní rozhovory...


Tohle by byla ale škoda. Ty jsi šel Petře tzv. z vlastní kůží na trh.To každý takto úplně otevřeně nedokáže.Pak se píše soukromě a to je k ničemu.Poučení je nula nula. Lépe se ukazují kvetoucí pěkný kytky. Musím přiznat ,že i mě se reakce některých lidí zdají překvapivě ostřejší. A jakoby davový něco jak gratuluji gratuluji gratuluji…………………(gratuluji uvádím jako příklad-i to sem samozřejmě patří)dostat takhle naložíno není příjemná věc. To víš, že mě se to už taky stalo ještě u Rasti.(ČSFPO)jiný fora raději nevzpomenu :lol: . Ale musím říct pro následující pěstování tuhle formu beru nejvíc. Jakýpak s tím ňuňuňu je to pro orchideářský –možná i pro jiný příklad ze života lepší. Důležitý je chlapi co pěstují dýl-vyslechnout-zjistit jestli nekecaj-a vzít si z toho ponaučení. ;) Každý dělá chyby i ti co si o nich myslíme že jsou neomylní. Je důležitý se od tý chyby odpíchnout a jít dál a dál do spokojených rostoucích(záměrně uvedeno jako první možnost) i kvetoucích kytiček. Jestli nazýváš vše pěstitelskou chybou- jsi na té správné cestě.Co?Proč to víc řešit. Konec zvonec.


pát 06. kvě 2011 7:44:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: letnění
Haki,osobně si nemyslím,že by Petr dělal nějaké chyby a chtěl se z nich ponaučit,viz.příspěvek,který si můžeš přečíst o pár příspěvků víš,jak napsal radzak.Sám Petr píše o "pokusných králících",no a letos to udělal zase.Tak jaké ponaučení si asi vzal?
Osobně jsem udělala taky chybu,teda nevím jestli to chyba je,při letnění jsem zapoměla schovat Catky a tak se mi spálily,že zůstaly na listech škaredé velké skoro černé puchýře.Od té doby si dávám pozor a raději je dávám jinam,kde spálení nehrozí.. :)


pát 06. kvě 2011 8:29:29
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: letnění
Myslím si, že tato debata již nemá smysl. Pan Turecký tady několikrát prezentoval názor, že orchideje přizpůsobuje drsným podmínkám, což je zřejmě jeho způsob pěstování. Tak na co to dál rozebírat.


pát 06. kvě 2011 9:05:16
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
HAKI píše:
petr turecky píše:
Jak jsem psal výše, budu zde spíš uveřejňovat jenom pozitivní zprávy o kvetení kytek apod. Diskusi o pěstitelských chybách nechám na osobní rozhovory...


Tohle by byla ale škoda. Ty jsi šel Petře tzv. z vlastní kůží na trh.To každý takto úplně otevřeně nedokáže.Pak se píše soukromě a to je k ničemu.Poučení je nula nula. Lépe se ukazují kvetoucí pěkný kytky. Musím přiznat ,že i mě se reakce některých lidí zdají překvapivě ostřejší. A jakoby davový něco jak gratuluji gratuluji gratuluji…………………(gratuluji uvádím jako příklad-i to sem samozřejmě patří)dostat takhle naložíno není příjemná věc. To víš, že mě se to už taky stalo ještě u Rasti.(ČSFPO)jiný fora raději nevzpomenu :lol: . Ale musím říct pro následující pěstování tuhle formu beru nejvíc. Jakýpak s tím ňuňuňu je to pro orchideářský –možná i pro jiný příklad ze života lepší. Důležitý je chlapi co pěstují dýl-vyslechnout-zjistit jestli nekecaj-a vzít si z toho ponaučení. ;) Každý dělá chyby i ti co si o nich myslíme že jsou neomylní. Je důležitý se od tý chyby odpíchnout a jít dál a dál do spokojených rostoucích(záměrně uvedeno jako první možnost) i kvetoucích kytiček. Jestli nazýváš vše pěstitelskou chybou- jsi na té správné cestě.Co?Proč to víc řešit. Konec zvonec.

Také se mi některé typy příspěvků zdají být bezobsažné. Ale rozhodně nedávám fotky kytek proto, aby mne někdo chválil. Smyslem je přiblížit některé zajímavé rostliny ostatním pěstitelům a třeba je podnítit k jejich pěstování.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 06. kvě 2011 12:31:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5293
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
radzak píše:
Ale rozhodně nedávám fotky kytek proto, aby mne někdo chválil.

Jééé nějak se to zamovává k sakru tak jsem to nemyslela.Já jdu raději do práce. ;)Ještě dodám máte můj obdiv a tohle bych si nedovolila o Vás nikdy říct. H


pát 06. kvě 2011 12:38:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
HAKI píše:
radzak píše:
Ale rozhodně nedávám fotky kytek proto, aby mne někdo chválil.

Jééé nějak se to zamovává k sakru tak jsem to nemyslela.Já jdu raději do práce. ;)Ještě dodám máte můj obdiv a tohle bych si nedovolila o Vás nikdy říct. H

Neberu to osobně. Jen říkám mé důvody proč sem ty fotky dávám ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 06. kvě 2011 13:00:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Tak jsem dneska vystěhoval orchideje ven. Doufám, že je nebudu za pár dní uklízet jako loni. Ještě v červnu se tak ochladilo, že jsem je musel nastěhovat zpátky do skleníku. Zrovna začalo krásně pršet, tak budou i zalité. Jen doufám, že nepřijdou z toho horka kroupy. S těmi už mám taky špatné zkušenosti :cry:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 20. kvě 2011 21:14:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron