Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 22:50:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
HAKI píše:
radzak píše:
K tomuto tématu ještě jedna zkušenost. Takhle taky můžou vypadat vaše letněné orchideje po krupobití velikosti pingpongových míčků když jsou pod širým nebem.

No pěkně šílený .Hm ....i letnění má své zákonitosti. Jednou jsem někde četla že i ptáci mohou nadělat na orchidejích dost škody.Jestli to je tak -nevím.Na druhé fotce jsou pafíci -to bych brečela vzteky.

Vyhodil jsem jich pět přepravek. Samou botaniku. Raději na to nevzpomínám.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 12. pro 2010 20:59:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: letnění
radzak píše:
Vyhodil jsem jich pět přepravek. Samou botaniku. Raději na to nevzpomínám.

Do pr.... a napíšu to do prdele ,sakra .Chtěla jsem se zeptat na další osud, jak to bylo .Ale nějak jsem si netroufala.Tak soukromý mazec -hrůza tak už tečku za tím.


ned 12. pro 2010 21:19:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: letnění
Proběhla jsem příspěvky u tohoto tématu a zeptám se - co vítr? Já letním samozřejmě cymba a dostkrát za dobu letnění jsou převrácené větrem atd., ale to většinou nevadí, nic se nestane. Loni jsem zkoušela letnit i menší rostliny, ale při prvním větru jsem je hledala u sousedů. Pak jsem je dala do skleníčku, tak to spadl celý skleník a ulomily se nové výhony. Tak už jsem pak neletnila... Když vidím, jak máte rostliny zavěšené ve stínu stromů, tak mi to nejde do hlavy - u vás nefouká vítr? Nebo jste pořád doma a hlídáte, kdy se přižene? :?


čtv 13. led 2011 19:01:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: letnění
Ja je mela zaveseny na stromech a taky mi obcas padaly-hlavne Cymba :roll: .Nestesti se mi nikdy neulomila zadna pahliza ani nic jineho.Ted na podzim manzelova teta orezala nizsi vetve u stromu u plotu na kterych jsem letnila,takze letos mam po letneni.Jsem z toho smutna,ale nebyly to moje stromy,tak mam pech.Jsem na tohle leto zvedava,ponevadz v zime je na stole,kde jich mam dost mene svetla,ale v lete je zas musim davat dal.
Tak at nam to v tomhle posmournem osklivem pocasi pekne kvete.


čtv 13. led 2011 20:53:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: letnění
Mně loni sfoukl vít nakvétající stanhopeu. Myslel jsem, že budu vraždit. Jediný lék na to je kytky pořádně přivázat, aby nelítaly ;)
Hezký den
Pavel


čtv 13. led 2011 21:32:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Většina orchidejí roste v přírodě na větrných stanovištích. Je to nejlepší prevence proti různým hnilobám. Nesmí to samozřejmě překročit únosnou mez a venku je třeba rostliny zabezpečit před spadnutím nebo převrácením a pokud možno jejich umístěním na závětrnou stranu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 13. led 2011 22:09:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 11. srp 2009 11:45:17
Příspěvky: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Re: letnění
Já je mám zavěšený na jabloni, používám umělohmotný závěsy od závěsných květináčů. Dají se koupit samostatně. Větev musí mít průměr jako ten závěs, mám to dost napevno a drží v pohodě a to u nás fučí často. Věším i dost velký kytky -cymbidia, dendrobia. Jak je dám blíž k zemi, hned jsou plný breberk nebo ožraný od slimáku. Na jabloni lákají jen kosáky, vyhrabávají substrát, potvory.


pát 14. led 2011 22:09:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: letnění
Ahoj,s tím vyndáním orchidejí ven jste mi nahráli do ruky-chtěla jsem se právě zeptat,zda už budete dávat Cymba ven,tak jak čtu tak asi ano.Já už se těším že i ostatní holkám,ačkoli mi manželova teta vyřezala mé zátiší s větvemi u plotu,kdej sem je 2 roky letnila,tak ještě zbývá nějaká jabloň a tak.Loni si toho letnění užily málo,tak doufám,že to letos bude lepší a bude se letnit déle.


stř 30. bře 2011 17:37:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: letnění
Mila.J píše:
Slepice mi v minulosti sežrali několik rostlin. Ne ůpně celých, už některé to nezvládly. Ještě víc převrátily a vyhrabaly.

No tak to by z nich byla paprika s knedlíkem.


stř 30. bře 2011 19:20:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: letnění
Tady u nás v Č.Lípě jsou ještě v noci mrazíky. Sice ne kdoví jaké, ale jinovatka na trávě je každý ráno. Tak si myslím, že ještě s vyndáním Cymbídií musím počkat. Ale nejraději už aby byly venku, neboť zabírají moc místa.


stř 30. bře 2011 21:00:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: