Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 12:38:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Orchidej venku na zahradě 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
No, to jsem tak mezi, blížím se k třicítce :lol: když připočtu namnožené.
Ta moje vůbec první nejstarší si dávala pauzu celý rok, než podruhé vykvetla, zato teď nepřestává, takže Květo nezoufej, některé si dají trochu načas než se zadaptují.


sob 15. srp 2009 22:21:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Haha moje jedna orchidej,už nekvete třetím rokem a ani se nechystá.Jen rostou kořeny,zapoměla jsem napsat, že je to phal.


ned 16. srp 2009 17:44:57
Profil

Registrován: stř 12. srp 2009 14:21:00
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Já teda radu Věrky taky pochopila na tu první kvetoucí. Že té mám dát pauzu.Proto jsem se ptala jak, když stále kvete. I když už tři kvítka ze šesti opadaly :(
Jinak hnojím hnojivem pro orchideje, značku ted z hlavy nevím a přiznám, že ani složení netuším.
U obou mi od července roste list. Zatím ještě nejsou velké, to je asi normální, ale u obou rostlinek jsou tyto nové listy světlejší. Nevím, zda to je normální nebo jim něco chybí. Přisunula jsem je více ke světlu, ale nevím nevím, je to okno na jihovýchod a sluníčko tam svítí snad někdy do jedenácti, možná déle. Předtím byly dál od okna, právě proto, aby na ně přímé světlo tolik nešlo.


pon 17. srp 2009 8:40:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Květo, jim to ale nevadí, já je mám taky asi 1 m od okna a rostou dobře,ale ještě k tomu kvetení, ustřihla jsem stvol, který kvetl asi 2 měsíce, dala jsem ho do vázy a do měsíce vyrazil nový asi 5 stvolů, některou nechá odpočinout,ale jsou to rostliny, které reagují na krátkost dne....


pon 17. srp 2009 9:11:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Phaly tu světelnou stránku nějak významně neřeší, důležitá je u nich stálá teplota a žádné velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí, jak už bylo řečeno. A potom taky nezasazovat je moc hluboko do substrátu, krček by měl být určitě nad vlhkým substrátem. Na hluboké zasazení mi uhnily dva faleňáci v srdíčcích, než jsem vytitrovala, jak hluboko . . :)


stř 19. srp 2009 23:12:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. úno 2010 21:36:16
Příspěvky: 18
Bydliště: Odrlice (Litovel)
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
ahojky, jsem moc ráda, že jsem objevila totu fórum, neboť se ze mě stává orchidejový maniak :lol: ale zkušenosti ještě nemám vůbec žádné :( mám doma teprve tři falíky a jedno dendrobko phal ... snažila jsem se najít nějaké informace na netu i v poradnách ohledně pěstění a právě všude psali, že by se falíci měli letnit, že ten výkyv teplot jim dělá moc dobře a nastartuje kvetení, tak jsem zmatenááá :( ale určitě dám na někoho, kdo s tím má dlouhodobé dobré zkušenosti, že .. tak budu moc ráda, když mi to někdo vyjasníte a předem moc děkujuuu

_________________
orchidejka jitka


pát 26. úno 2010 22:20:20
Profil ICQ

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Phalenopsis letnit nedoporučuji téměř 100% jistota záhuby. Dendrobium phal. se letnit může.Pozor na polední slunce a postupně zvykat na přechod tzn. ze začátku jen ve stínu nejlépe stromu a chráněné před deštěm, Dendrobia nemají rády moc vlhka.


pát 26. úno 2010 22:46:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. úno 2010 21:36:16
Příspěvky: 18
Bydliště: Odrlice (Litovel)
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
pafka píše:
Phalenopsis letnit nedoporučuji téměř 100% jistota záhuby. Dendrobium phal. se letnit může.Pozor na polední slunce a postupně zvykat na přechod tzn. ze začátku jen ve stínu nejlépe stromu a chráněné před deštěm, Dendrobia nemají rády moc vlhka.


děkuji za odpověď a letnění tedy opravdu vynechám :) u toho dendrbka to ještě promyslím, ale raději nebudu riskovat a pokud se rozhodno ANo, tak to postupné zvykání je samozřejmostí. dík moc ;)

_________________
orchidejka jitka


pát 26. úno 2010 23:36:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Dendrobia phalaenopsis jsou teplá, pokud půjdou ven, tak jen v létě. Ne od jara do podzimu.


sob 27. úno 2010 19:21:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Orchidej venku na zahradě
Tak letos je letnění docela problematické. Noční teploty to dovolují a najednou mezi nimi studená pecka. Ze soboty na neděli ráno v 5 hodin pouhé 4°C a to mám venku všechny Stanhopey, Schomburgkye, Cyrtochila, Miltonie a další ne zrovna studenomilné potvůrky. Defakto po Žofce, která měla zatopit, tak noc u nás nepřesáhla +10°C. Zatím na rostlinách není nic vidět a ženou nové výhony. Zase nová zkušenost.


Přílohy:
P1110648.jpg
P1110648.jpg [ 174.42 KiB | Zobrazeno 5523 krát ]
P1110653.jpg
P1110653.jpg [ 178.71 KiB | Zobrazeno 5523 krát ]
úte 22. kvě 2018 9:42:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron