Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 05. črc 2024 0:17:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Něco takovýho bych taky brala. No snad až se podruhý narodím.. Moc hezký :D


pon 10. led 2011 21:44:30
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
tommy píše:
To je pěkný. Líbí se mi ta usneoideska.
T.

Mně se tam toho líbí víc :lol: Usneoidesku tam mám klasickou, velkou a kudrnatou. Prý existují ještě i další formy, ale ty jsem zatím ještě ani neviděl, natožpak abych je sehnal
Hezký den
Pavel


pon 10. led 2011 21:58:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak to je idylka. Sedět v ratanovém křesílku,obklopen tropy uprostřed české kotliny a ještě když je venku nevlídno, to je velmi příjemná představa. Pavle, máš to moc pěkné. (Jen na tom stolku chybí nějaká rozkvetlá orchidej.)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 10. led 2011 22:36:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak to koukám možná i čumím - parožnatka opravdu visí na násadě od koštěte a visí toho tam víc.Asi Stanhopeje foto už jsi měl na foru. Strop je tuším z makrolonu .Jsou tam i mističky pro kocoura. :lol: Je to pěkný,útulný a je to i příklad ostatním že i takto to jde. Ta láčkovka je pěkná-mě tedy moc nejde. Když si promítnu jak já lezu ve své zimní zahradě .Máš to pěkně vymyšleno- vše po ruce. Je to jako spojení s přírodou. Dva lidi do mě vrtali že si to takto mám taky udělat-nakonec to tak nevyšlo-no to nic. Trošku si neumím představit jak řešíš pokles teplot.(ale ty skla jsou chladnější-to už taky vím) Jinak děkuju za fotky-překvapení velký. ;)


pon 10. led 2011 23:02:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Mně se tam toho líbí víc :lol:
Usneoideska je jediný, co poznám. ;) . Kromě parožnatky, cymbidia, benjaminu, láčkovky a Phlebodium aureum.
Ale vážně, je to pěkný, moc. Konstrukce plast, nebo kov?
Díky, T.


pon 10. led 2011 23:28:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavle supr to mas.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 11. led 2011 0:20:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Pavle, velká gratulace, tohle je naprosto úžasný, moc se mi líbí, když je to spojený s bytovým prostorem. Prostě super.


úte 11. led 2011 1:05:34
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
radzak píše:
Tak to je idylka. Sedět v ratanovém křesílku,obklopen tropy uprostřed české kotliny a ještě když je venku nevlídno, to je velmi příjemná představa. Pavle, máš to moc pěkné. (Jen na tom stolku chybí nějaká rozkvetlá orchidej.)

Radku, abych se přiznal, tak toho posezení prakticky nevyužívám. Ale přiznávám, že je příjemné jak do polykarbunátu buší déšť a já jsem v teple a suchu :lol:
Orchidej by naše děti ze stolku velmi brzy svrhly. Ale aspoň se na něj vejde víc dobrot :lol:
HAKI píše:
Tak to koukám možná i čumím - parožnatka opravdu visí na násadě od koštěte a visí toho tam víc.Asi Stanhopeje foto už jsi měl na foru. Strop je tuším z makrolonu .Jsou tam i mističky pro kocoura. :lol: Je to pěkný,útulný a je to i příklad ostatním že i takto to jde. Ta láčkovka je pěkná-mě tedy moc nejde. Když si promítnu jak já lezu ve své zimní zahradě .Máš to pěkně vymyšleno- vše po ruce. Je to jako spojení s přírodou. Dva lidi do mě vrtali že si to takto mám taky udělat-nakonec to tak nevyšlo-no to nic. Trošku si neumím představit jak řešíš pokles teplot.(ale ty skla jsou chladnější-to už taky vím) Jinak děkuju za fotky-překvapení velký. ;)

Haki, to koště je jen provizorka (na pár let :lol: ), než se mi podaří sehnat hezký kus dřeva. Správně jsi poznanla Stanhopeje (occulata, tigrina, jenischiana a florida) a polykarbonátovou střechu (čirá 5ti komora). Ale pozor mističky jsou pro štěně ;) . Láčkovku mám od vánoc, tak teprve čekám jak bude reagovat a jak půjde. Určitě ji poznamenal pobyt v květinářství (láčky bez tekutiny, malé a zaschlé konce nových listů). Pokles teplot neřeším. Zatím to nechávám okolnostem. Topíme dřevem pouze přes den, takže jakousi přirozenou dynamiku to má. V létě to jde samo, v zimě záleží na počasí. Když je zataženo je pokles jen pár stupínků. Když zasvitně sluníčko tak to jde samo.
tommy píše:
...Konstrukce plast, nebo kov?
Díky, T.

Tommy, konstrukce je EURO tedy dřevo. Je mi jasný, že se na to bude spousta z vás dívat skrz prsty, ale jak už jsem říkal, v mém případě to bylo a je o mnoha kompromisech. Barák jsem začal rekonstruovat před 7 lety a rozhodl se pro dřevěná okna (fakt mám dřevo hoooodně rád), a tak si přece k dřevěným oknům nepostavím plastovou ZZ. To po mně nemůže nikdo chtít :mrgreen:

A jinak díky všem za slova chvály a uznání ;)
Hezký den
Pavel


úte 11. led 2011 8:30:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
No, je to tak i krásný. A opěkně velký prpstor. Ono dřevo je prostě dřevo. A když má člověk na to se o to starat, tak není co řešit. U nás doma je však plast, protože jsem zvolila nenáročnou údržbu hlavně kvůli sobě.


úte 11. led 2011 10:01:56
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Mě se taky moc líbí,hodně prostoru,taková přirozená v té hnědé.Ještě bych si tam uměla představit nějaký keřík citroníku nebo tak něco.. :P


úte 11. led 2011 10:20:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: