Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:00:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 E-shop s piniovkou a dalšími substráty 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
hanka2 píše:
Tak dnes mi přišla piniovka s cocochips,posílám fotku jak je krásná.Můžu vřele doporučit.! :P

Na základě této zprávy jsem si piniovku objednala , pytel stál 120 Kč a jsem nadšená.Jsou to opravdu velké kusy a krásně to voní lesem :P Mohu doporučit a díky za skvělý tip, před měsícem mi přišla od Florie a nedá se to porovnat.Tam se tedy dost pohoršili, bývala lepší, já to měla samý prach :cry:


pon 18. črc 2011 11:55:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
Až pojedeme příští rok zase na začátku prázdnin do Náchoda, kdo bude po cestě a bude chtít , můžeme vzít, máme to do Bohumína kousek. :D Zdravím Hana


pát 22. črc 2011 13:34:36
Profil

Registrován: sob 26. led 2013 6:52:20
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
Excellent post. I want to thank you for this informative read, I really appreciate sharing this great post. Keep up your work. Thanks for this very useful
:P

_________________
clark


sob 26. led 2013 6:54:51
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
hanka2 píše:
Platila sem převodem,pokud člověk bydlí někde blízko Bohumína tak se to vyplatí tam zajet.Myslím,že by to bylo na domluvě jestli se tam dá i zajet,pán byl velmi vstřícný,to se chce zeptat.Vzhledem k tomu,že ta piniovka je opravdu krásná a v žádném případě se nedá srovnat s tou od Florie,kde opravdu pochybuju,že jde o piniovou kůru....


Lidičky a podíval jste se někdo do nejbližšího většího zahradnického centra ?Třeba ji prodávají přímo u vás . U nás takovou piniovou kůru máme v běžném prodeji ( ve frakcích) .Myslím, že je to stejný produkt, o kterém se tu vede řeč. Moc teda u nás v centru na prodej nejde, protože na záhony ven je držší než běžná, ale jako substrát k orchidejím ji také vřele doporučuji. Určitě je lepší, než tzv. substráty pro orchideje od zavedených firem co dělají u nás hotové substráty a stojí podstatně méně ( v přepočtu na množství ) .


sob 26. led 2013 9:46:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
To je pravda v každém lepším zahradnictví piniovku objednají.Takto také kupuji a rozsekám na velikost kterou zrovna potřebuju. ;)


sob 26. led 2013 10:54:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
hanka2 píše:
Tak dnes mi přišla piniovka s cocochips,posílám fotku jak je krásná.Můžu vřele doporučit.! :P

Tahle kůra byla fakt nejlepší co jsem kdy měla, na doporučení tady od Hanky jsem si ji objednala, myslela jsem , že si ji objednám znovu , adresa e-shopu je na začátku vlákna, ale zdá se , že už nefunguje, škoda.. :roll:


stř 15. dub 2015 17:37:52
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
Tu piniovku jsem zkoušel ale moc spokojený jsem nebyl. Stále mi připadá nejlepší borová, nebo modřínová kůra, nacvakaná zahradnickými nůžkami na příslušnou frakci. V jedné knize jsem vyčetl vhodný postup k odstranění tříslovin. Kůra se týden máčí ve škopku a po týdnu se voda vymění, přidá se trochu mletého vápence a máčí se další týden. Pak se to propláchne a může použít.


stř 15. dub 2015 19:40:39
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
Piniovou kůru si objednávám u nás v zahradnictví ,ale za kolik ,přesně nevím. ;) Jen chci říci ,nemám porovnání z borovou kůrou. Třeba u střevíců za 3-4roky (někdy zapomenu a klidně 4roky není ideál) v mém substrátu piniovky a coco-chipsu a šutrů jedině piniovka drží částečně po čtyřech letech tvar, šutry úplně .No tak budu se toho držet na úpravu mám zahradnický nůžky nastříhám jak chci. Nabízí se otázka co by v pafíčkách udělala borová kůra za 3-4 roky a hlavně kořeny.


pát 17. dub 2015 7:11:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
Tak to vím přesně, poněvadž mám jeden 5 let nepřesazený a kůra pěkně drží tvar, ale uznávám že ve skleníkovém prostředí může podlehnout dříve. Něco je nevytápěný skleník, něco zas vytápěný.


Přílohy:
Kořeny.jpg
Kořeny.jpg [ 183.98 KiB | Zobrazeno 5569 krát ]
pát 17. dub 2015 15:04:22
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: E-shop s piniovkou a dalšími substráty
No Karlos umíš překvapit , pěkná kytka.Co to je za pafíčko už někdy kvetl? U mě je chladno jak říkáš a ještě mám menší rostliny zasazený v menších mističkách .A ty se musí zalévat častěji.


pát 17. dub 2015 20:35:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: