Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 17:29:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 vodní lázaň 
Autor Zpráva

Registrován: pon 05. dub 2010 16:17:41
Příspěvky: 3
Příspěvek vodní lázaň
Dobrý den...Jsem začátečník v pěstování dendrobuim nobile..dostala jsem je před pár dny a hned 2 a nevím jak snimi správně vynaložit... :?
Někde jsem se dočetla, že se můžou Nobile s květináčem ponořit na 2 hod do vody, ale pouze těsně pod (horní) okraj květináče.
A co byste doporučovali začátečníkům jako jsem já :D .
Děkuji...
Jestli už to tady někde bylo psané, tak se omlouvám, ale četla už jsem toho tolik, že už opravdu nevím co je vhodné a co né..
hezký den přeji :D


úte 06. dub 2010 16:48:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: vodní lázaň
Tak v rychlosti - namočit lze, ale ne na 2 hodiny, to by ti brzo odešlo do věčných lovišť. Pokud nemáš extrémně suchý byt, tak bohatě stačí namočit do vandlínku s dešťovkou, nechat vybublat bublinky , dát pozor, aby nevyplaval substrát a vytáhnout - čili záležitost tak na minutu. A další zálivka až substrát vyschne, jestli je v neprůhledném květináči, tak si k němu píchni špejli a zalij, až bude opravdu suchá. Přemokření nesnáší. Až odkvete, přesaď do čisté kůry nebo kokočipsů, ochodní substrát míají velmi špatný. No a nakvétání si pročti v tématu dendrobií.


úte 06. dub 2010 21:41:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: vodní lázaň
dendrobium nobile nepotřebuje takové dlouhé namáčení. Stačí půl hodina a pak až zcela vyschne. Vysychací cyklus by měl být 3-5 dní, ale může být delší, záleží v jaké je teplotě a substrátu. Před dalším zalitím musí být úplně proschlý, pro začátek si k němu dejte špejli, ale musí být zapíchnutá až na dno. Když je špejle zcela suchá zalít. Jinak ne. Tohle dendro má radši, když je pár dní suché. Pokud nekvete ani zatím neraší nové pahlízy, tak se zálivkou opatrně, jen trochu rosit substrát. Až začnou růst nové pahlízy, tak začít zalévat.


úte 06. dub 2010 21:46:43
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: vodní lázaň
Tak tak Evi, jak přes kopírák :lol: :lol: :lol:


úte 06. dub 2010 21:49:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron